Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a férjem montenegrói...

Ha a férjem montenegrói származású, én magyar, és Amerikába költözünk (ott fognak a gyerekek születni), akkor melyik állampolgárságot kapja?

Figyelt kérdés
Eddig úgy hittem, hogy montenegrói-magyar állampolgárságot kapnak majd, de egyik ismerősöm elbizonytalanított, mert náluk ő magyar, a férje osztrák, a gyerekek Németországban születtek, és azt mondta, hogy hármas állampolgárságúak lettek, osztrák-magyar-német -ek méghozzá. Akkor nálunk is montenegrói-magyar-amerikai -ak lesznek a gyerekek? Angolul beszélünk, Montenegróhoz a férjem születésén kívül semmi nem köt, a férjem szülei is amerikaiak, csupán Montenegróból származnak.

2017. márc. 10. 11:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
10-es, nem is akartam kikerni... Kettos allampolgar mindket gyerekem, de nem magyar egyik allampolgarsaguk sem (egyik az apa allampolgarsaga, masik az orszage ahol elunk). Ezert is kerdeztem egyszer a harmas allampolgarsag lehetosegerol, de mindenhonnan azt az informaciot kaptam, hogy ilyet nem lehet (nem mintha olyan fontos lenne, csak kivancsi voltam van-e lehetoseg esetleg ra).
2017. márc. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az alkotmany kimondja, hogy aki az USAban szuletik (vagy annak egyik szigeten/gyarmatan) az automatikusan megkapja az amerikai allampolgarsagot (kiveve, ha a szulok diplomata statuszban vannak az USAban).


A magyar allampolgarsagot a los angelesi magyar nagykovetsegen keresztul lehet elintezni (illetve olyan allamban, ahol meg van Magyarorszagnak kepviselete).


Itt vannak a konzulatusok/kovetseg:

[link]


Egyszerre csak 2 allampolgarsaga lehet egy embernek, es csak akkor, ha mindeket orszag elismeri a kettos allampolgarsagot (dual citizenship). Az USA es Magyarorszag elismeri. Montenegrorol nem tudok nyilatkozni.

2017. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!