Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik gátvédelemmel szültek,...

Akik gátvédelemmel szültek, mesélnének róla? Úgy alakult ahogy terveztétek? Pozitív élmény volt?

Figyelt kérdés
2017. márc. 16. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Az első gyerekemet nem gátvédelemmel szültem, a másodikat azzal, de nem sikerült száz százalékosan, kicsit varrni kellett utána.

Őszintén szólva egyiknél sem "terveztem" sehogy. A gátvédelmes azért volt jobb, mert utána nem fájt hetekig a gátseb, de igazából nem értem ezt a felhajtást a téma körül. (Ezt most nem rád értem, Kérdező, hanem úgy általánosságban, hogy miért alakult ki körülötte egy komplett mozgalom.)

2017. márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy terveztem a szülésznőmmel, hogy gátvédelemmel szeretnék szülni. Végül, előbb jött a baba kicsivel, utána 10 órát vajúdtam, és egyik pillanatról a másikra jöttek a tolófájások. Tehát gyorsan kibújt onnantól, kb.5 perc alatt! Idő nem volt a gátvédelemre.

Kívül-belül varrtak, mert muszáj volt vágni. Azt hittem borzalmas lesz, de csak 3 napig fájt nagyon, míg a varrat benntvolt. Amint kiszedték egy megkönnyebbülés lett. Az időjárásra nem érzékeny. 2 hónap után már szerencsére szexnél sem fáj. Szerencsés vagyok, mert sokan évekig szenvednek vele.

2017. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván azért alakult ki "mozgalom", mert a magyar szülészeteken alap, hogy vágnak. Ha kell, ha nem.
2017. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyereknél kívül vágtak, belül szakadtam...azért még egy hét után se éreztem magam valami fantasztikusan.

A második gyereknél szerettem volna ha vágnak mert nagyon be voltam tojva,hogy szakadok aztán órákig stoppolnak majd. A dokim csak annyit mondott ezt inkább bízzam rájuk,sima ügy lesz vágás nélkül is,de kizárólag azt és úgy csináljam ahogy mondják. Hát szülés után 2 órával a méhem azért éreztem,de könnyeden átsétáltam a kórterembe és szépen kényelmesen leültem az ágyra :D A harmadik gyereknél ugyan így indultunk neki,hogy ha vágni kell akkor inkább vágjon,de ismét azt mondta a dokim,hogy sima ügy lesz. Ha azt nézem,hogy amikor varrtak napokig alig tudtam menni és persze rendesen se tudtam ülni, a másik kettőnél ahol sikeres gátvédelem volt abszolút semmi ilyen bajom nem volt, mondhatni tiszta fitt volna (mondjuk az elsőnél azért 16 órát kínlódtam a másodiknál 50 percet a harmadiknál 1,5 órát..szóval ezért nem volt annyira megviselő a dolog és plussz volt a gátvédelem)

2017. márc. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

En nem Magyarorszagon szultem az elso gyereket, itt a gatvedelem a normalis, de vagnak, ha kell.

Az elso szulesem is gatvedelemmel volt, sikerult, en egyaltalan nem repedtem, nem vagtak.

A kitolas hosszu volt, 45 perc korul volt. Annyi volt a lenyeg, hogy a tolofajasoknal csak roviden lehetett nyomni, a szuleszno es az orvos gyakran megallitott, varni kellett, majd ujra nyomni es igy tovabb. Sokszor nagyon nehez volt nem nyomni, mert nagyon eros volt az inger es alig birtam ellihegni a fajasokat, de megerte. Hihetetlen, de 4kg-os gyereket szultem 36-os fejkorfogattal es tenyleg nem repedtem. Feluleti hamserulesek voltak, ami szerintem normalis, de ebbol annyit ereztem, hogy elso nap csipett, amikor pisiltem.

Szovodmenyek nem voltak, nekem szules utan semmilyen fajdalmam nem volt ott lent, a huvelyem sem tagult ki, legalabbis az elao szeretkezesnel mar nem ereztem, addig meg nem "probaltuk" ugye.


A masik gyerek szuletese idejen epp Magyarorszagon eltunk. Az orvos nem orult a gatvedelmes keresemnek, de fogadtam szulesznot is, aki csinalta rendszeresen, miatt (es az elso sikeres gatvedelem miatt) az orvos is belement.

Inditott szules volt, toltak belem az oxitocint, emiatt a tolofajasok hirtelen jottek, mire behelyezkedett a szuleszno es az orvos az agyhoz, addigra a gyerek mar elindult ki. Abszolut nem voltam kepes visszafogni a tolofajat, merges is voltam miatta, de utolag kiderult, hogy az oxitocin zavart be, nem voltam ura az ingernek.

Vegul valamennyire sikerult osszekapni magam, vegul nem vagtak es a gatam nem repedt, de az az elso durva tolofajas ugy meginditotta a babat, hogy a mehszajam repedt meg. Pedig a gyerek alig volt 3 kg felett es fejkerete is csak 34-es volt.

Mondjuk a mehszaj repedese fuggetlen a gatvedelemtol, ha vagtak volna a gatat, mar addigra igy is, ugy is meg lett volna repedve a mehszajam. Szules utan itt sem voltak fajdalmaim, en mar aznap ugy ultem, mozogtam, mintha nem tortent volna semmi.


Szerintem jo dolog a gatvedelem; ha ert hozza a szuleszno/orvos, akkor erdemes megprobalni. A hozzaertok ugyis latjak, hogy mi az a pont, ameddig mar nem erdemes probalkozni, mert repedes lenne es akkor meg mindig tudnak vagni is.

2017. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fejmerete akart lenni...
2017. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! :)
2017. márc. 17. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!