Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes köldökzsinórvért...

Érdemes köldökzsinórvért levetetni szerintetek? Már most is használják gyógyításra, vagy ez csak a távoli jövőben lehetséges esetleg?

Figyelt kérdés
Olyan írjon, ha lehet, aki ért hozzá vagy megkérdezte az orvosát.
2017. máj. 8. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáértő hematológus szakemberek szerint nincs értelme. Ha hematológus mégis ajánlja, akkor ő érdekelt az üzleti haszonban.
2017. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Korhazban dolgozom, pont ilyesmi teruleten, Londonban, es nem, nem erdemes. Meg egy pelda sem volt ra, hogy gyogyitottak volna vele.
2017. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
mi azért gondolkodtunk rajta, mert ha most még nem is, később lehet hasznos lenne. De a levett mennyiséggel csak kicsi gyereket lehet gyógyítani, így nem vetettük. De sokat dilemmáztunk rajta. Telt is volna rá, de azért az ablakon kidobni nem akartuk
2017. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én régebben olvastam az őssejtekről, hogy ahogy kutatják, meg ahonnan kinyerhető marhára nem arra tart a tudomány, hogy a köldökzsinórvérrel foglalkozzanak, mert egyáltalán nem ilyen korlátozott dolog ez az őssejt téma, hogy csak abból lehetne kinyerni. Ha jól emlékszem valami olyasmi volt, hogy akár belőled is kinyerhetnek nyugodtan ebben a szent percben is, ha kell, szóval az egész csak lehúzás.
2017. máj. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Hematológus rokon szavai: "ugye NEM vetettétek le!?"


Körbejártam alaposan, és nem vetettük le a 3 gyerekünknél.

2017. máj. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Biológus vagyok, nem vetettem le. Ebben a formában, ahogy most működik a rendszer nem láttam értelmét.
2017. máj. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ebben a formában, ahogy most működik a rendszer nem láttam értelmét, így nem vetettem le. Biológus vagyok.
2017. máj. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is körbejártam, nem vetettük le.
2017. máj. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom mondta, hogy szerinte nincs értelme. Akkor lenne ez igazságos, ha ingyenes, vagy csak minimális összeg lenne - mert hát jelenleg csak magát a kutatást finanszírozzuk igazából. Az orvosi protokoll nem is engedi a felhasználását most, nem gyógyítanak vele igazából, a beteg addigra vagy meggyógyul, vagy sajnos meghal, mire oda juthatnának az orvosok, hogy elővennék.

A magán úti felhasználás inkább csak külföldi kórházban, ahol szintén nem elterjedt a használat, kb. kísérlet, ha valakit ezzel kezdenek gyógytani és hiába vállaja a cég a kezelés árát, elképesztő összegeket hoz maga után még így is, ha külföldön a sok sok ezer potenciális betegből kiválasztanak kb. a világon 1-2-t kezelésre. Szóval nekem ilyeneket mondtak anno, de én is bizonytalan maradtam.

Olyat mondott még másik doki, hogy először az összes hibás sejtet el kell távolítani a szervezetből, amit ezzel akarnak kiváltani - gondolod ez a mennyire működik a kritikus szerveknél így? Ha marad egy is, ami hibás, akkor az kezd el osztódni és a kezdeti állapot jön vissza. Meg pl. a fogászatban se használják még, addig nagy dolgokat ne várjunk ettől. Nem kértük.

2017. máj. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokat agyaltam rajta én is,párommal beleástuk magunkat a témába és nem vetettük le.
2017. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!