Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most őszintén, mondjátok meg...

Most őszintén, mondjátok meg mi értelme van pénzelni egy orvost? Szülésnél max. Fél órát van ott, utána meg úgyis elfelejti az arcotokat, hiszen jön a következő pénzelő kismama?

Figyelt kérdés

Írjatok véleményt tényleg Istennek tekintitek a "fogadott" orvost?

Csak úgy simán nem is mennétek be szülni ügyeleteshez?


Még egy kérdés:aki terhesség elejétől a szülést is beleértve tömte a dokija zsebét,azt valóban körbeajnározták szüléskor?

Honnan van rá pénzetek,vagy apa fizeti a dokit?


bocsi ha személyes,de sokan ezt nem tehetjük meg és érdekelne kivel hogyan történt.


2010. máj. 21. 14:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
84%

Első terhességem volt, nekem jó volt, hogy figyeltek rám és havi szinten elmondták, mit mikor és hogyan kell csinálnom.

Apa fizeti?? Ez elég sértő, azért nem veszem magamra, de ha én írnék hasonlóan sértőn, tuti felháborodnál-jogtalanul-. Én is dolgoztam és nemsokára megyek is vissza, nem kell kitartottnak gondolni mindenkit csak azért mert tellett magándokira.

Istennek nem tekintettem, de akármi bajjal felhívhattam akármikor, nem küldött el a francba, hisz ő is tudta, hogy ezért fizetjük.

Nem lettem körbeajnározva, nem is vártam el. Azért minden nap legalább 2-szer bejött, és megnézett minden rendben van-e.

Mai napig hozzá járok vizsgálatra és fogamzásgátlóért, megszoktam már az arcát, és nem utolsó sorban kedves.

2010. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
74%

Szia!!

Én nagyon megjártam a dokimmal!!Első babámat vártam és hát engedtem a környezetem nyomásának és fogadott dokim lett!A vizsgálatokért 10ezret kért alkalmanként és a szülésért 100ezret!Mikor szülni mentem le sem szart!A szülésznő volt bent velem végig!20órát vajúdtam!Ebben az időben kb 2szer nézett meg hogy hogy halad a szülés és amikor már látszott a baba feje bejött arra a 10percre mire meglett a bébi elvágta a köldökzsinórt és tovább állt!A második gyerekemmel már nem volt fogadott dokim és elmondhatom hogy talán jobban is figyelt rám az ügyeletes doki mint az első babámnál!Szóval ennyi pénzért tök felesleges orvost fogadni!!Az a baba így is úgy is meg fog születni és tök mindegy hogy ki segíti a világra!!

2010. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
73%
Én se fogattam dokit eggyik lányomnál sem,és mégis minden rendben volt,és egy fityingembe nem került és akinél szültem a második lányom,másnap szabira ment és még is mindennap civilben bejött hozzám,meg is lepődtem,mert a szobatátsam fogadott dokija csak aznap jött be hozzá mikort ment haza,ja és nála volt valami bibi,és szülésközben szerintem nincs tökéletes ember mind ugyan úgy hibázhat még ha szuper orvos is,a tesóim mind fogadott dokinál szült és meg bánták,rengeteg pénzük ment rá és nem voltak elégedettek a dokijukkal,pedig nekem lett volna rá pénzem hogy fogadjak dokit,de én is azt mondom minek,de mindenki szíve joga el dönteni mit szeretne és hogy szerinte melyik lenne a jobb megoldás a baba és mama számára! nekem ez a véleményem!Hisz mind két dokinak ugyan úgy kell végezni-e a dolgát!
2010. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 A kérdező kommentje:

Kedves első4

Köszi a válaszodat,nem sértésnek szántam a z apa fizeti dolgot,de írni más mintha élőben megkérdezném(a hangsúly miatt)


Nem kitartottságra gondoltam csak mondjuk az én példámat ahol már nem egy és nem is kettő gyerek van a háztartásban tudod itt már nem telne magán dokira 10.000/alkalom.

Akinél első baba gondolom rózsaszín felhőcskébe burkolva kifizeti a borsos árat.


Kedves második!

Na ilyen válaszra gondoltam,ahol tök felesleges annyi pénzt kidobni az ablakon ha azt a babára is költhetted volna.

Igen sajnos egyre többen járják meg fogadott orvossal.

Régen sem voltak fogadott dokik,otthon szültek a nők,mégis él anyám is apám is.


Valóban csak annak jár EDA meg vízben vajúdás meg a többi luxus aki fizeti a dokit?

2010. máj. 21. 14:38
 5/67 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!

Neked is köszi a választ.

Akkor gyűlűnk akinek nem volt fogadott orvosa és nem bánta meg:)


Komolyan azt a 100.000 forintot plusz amit ezek a pénzéhes magándokik elkérnek vizsgálatonként a babára költöm és szinte mindent megveszek belőle.

Amúgy meg csak a szülésre megy el.


Egyébként én is ügyeletesnél szültem a szülésznő is csak aki épp volt,de meg voltam elégedve.

A kérdést azért tettem fel mert most kismamaként a terhesgondozóban csak ez a téma a fogadott doki.Mintha Isten lenne.

2010. máj. 21. 14:42
 6/67 anonim ***** válasza:
75%

Nekem volt fogadott orvosom, és nem csak fél órát volt bent. Pedig hétvége, ill. éjszaka volt. Utána is minden nap bejött megnézni. És ő nem is 100.000 ft-os kategória. Nem mondott árat amikor rákérdeztem.

Ha nem telt volna rá, persze megyek az ügyeleteshez, de inkább másról mondtunk le, hogy ki tudjuk fizetni.

2010. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
85%
A környezetemben szülő nők eddig majdnem mind panaszkodott valami milyatt a fogadott orvosaikra,akkort én megfogattam ha terhes leszek bisztos nem fogadok majd dokit,de szerintem mindegy,hogy fogatsz vagy nem mert mind kettőnek ugyan az a dolga,de a választott dokinál még az is fenn ál,hogy nem ér oda szülésre vagy pont szabinvan és nem jön be akkort kénytelen vagy ügyeletesnél szűlni akik általában fogadott orvosú kismamikkal nem igazán bánnak valami jól sőt ,elég durvák is a barátnőm az igy járt,de azt szokták mondani minden rosszban van valami jó,és fordítva is igaz!
2010. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 Victory82 ***** válasza:
91%
Szia!Nekem 2 és fél éves a kisfiam,fogadott dokim volt.6évvel ezelőtt ő műtött meg,petefészek cisztám volt,sajnos a jobb petefészkem felét ki kellett venni.Akkor is mindent megtett értem,pedig csak évente 1x találkoztunk.Lehet,hogyha ő nem olyan gyors,akkor nem lehetne babám!Engem nem a magánrendelőjébe hívott vissza,így nem kellett fizetni.A szülés elég hosszú volt,a doki bennt volt délután 2-től hajnal 1-ig.20000Ft-ot adtunk neki,megköszönte!Azóta is hozzá járok,nem mennék máshoz!Nem pénzéhes szerencsére!Üdv.Viki.
2010. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 A kérdező kommentje:

A többieknek is köszi a választ!


Most sem szeretnék fogadott dokit.

Egyszerűen a hideg ráz ki a tudattól,hogy én szenvedek a babáért de őt pénzeljem.....

2010. máj. 21. 14:51
 10/67 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok.

Nekem utólagosan igazodott az be, hogy jó volt a magándoki.

Csak a tisztánlátás kedvéért, nem akarom az egész születéstörténetemet leírni. :)

22 órát vajudtam, éjszaka volt mikor befektettek a szülőszobára. Rám sem akartak nézni. Mondtam ki az orvosom hívják fel. Hát nem akarták felhívni. Reggel már a férjemnek mondtam, hogy akkor te hívod most!! Addigra önkívületi állapot. Hát mikor beért és megvizsgált, ordítva közölte az ügyeletessel, hogy kerítsen műtőt, mert nem fogom tudni megszülni a babát.

Szóval hagytak -az ügyeletes orvos díszkíséretével- egy gyakorlatilag mindkettőnk számára veszélyes és fájdalmas helyzetben tengődni, mert szombat volt, és nem akartak dolgozni éjszaka, de még csak a telefont sem megemelni.

Szóval ennyi :)

2010. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!