Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mernétek babát vállalni így?

Mernétek babát vállalni így?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves.Most értem el minden értelemben odáig,hogy jöhet a kistesó.Annyi tart vissza,hogy nem volt épp egyszerű császárom és félek,h ez bekövetkezik megint.9 nappal a kiírt előtt be kellett indítani a szülést,mert szivárgott a magzatvizem.Reggel 8kor indítottak be,11:46-kor megcsszároztak,mert a babám szívhangja lelassult és nem tágultam semmit az időre.Bevittek a műtőbe és egyszer nagyon melegséget éreztem és picit bealudtam.Egy pillanatra sztem csak.Kérdezem a szülésznőt,hogy meddig tart még ez?Azt mondja pár perc még.Kitoltak az örzőbe,ahol a 16 óra helyett 27-et voltam.Nem éreztem jól magam.Anyukám mikor meglátott majdnem sírt.Kiderült,hogy vért veszítettem ami miatt ki kellett tamponálni a méhem és ha nem áll el,kiveszik a méhem.13:00-ig ha eláll,kitesznek szobára.Szerencsére elállt.Reggel már 8kor kivették a tampont ami nem volt egy kellemes érzés.Nagyon nem.Hát ilyen volt az én császárom.Hozzáteszem végig gyógyszert szedtem a magas vérnyomás miatt.Terhesség előtt és most is szednem kell.És az is van,hogy sajna túlsúlyos vagyok :( 20kg-al,ami ellen kűzdök.
2017. aug. 21. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Nem, én ekkora súlyfelesleggel nem vállalnék még babát. Először nekiállnék leadni, ugyanis erre a súlyfeleslegre még rájöhet egy pár kiló, az pedig már nagyon veszélyes lehet.

Tedd rendbe az egészséged (kifejezetten a súlytöbbletre gondolok), aztán dolgozz az előző császárodon (akár pszichológus bevonásával).

Nekem két császárom volt, mindkettő durva volt. Az kisfiamat úgy emelték ki, hogy üvöltöttem a fájdalomtól, mert rossz helyre szúrták a gerincérzéstelenítőt, és mindent éreztem. Azt hittem, élve nyúznak. A kislányom pedig nem akart kijönni, ezért indítani kellett. Mivel természetesen akartam szülni, kértem, hadd vajúdjam. Vajúdtam, majd amikor szétszakadt az előző hegem, sürgősségi császárral kikapták a kislányomat. Szval tudom, milyen egy horrorcsászár.

A császárt rakd helyre magadban! Nekem egy alapos átgondolás és elhatározás segített, hogy a helyén kezeljem a dolgokat, és bevállaljak egy újabb szülést. Viszont azt megfogadtam, hogy súlyfelesleggel nem fogok teherbe esni. Elég sokat híztam a kisfiammal, de leadtam, mire megfogant a kislányom. Most tervezzük a harmadik babát, csak súlyfölösleg nélkül vágnék bele (nekem hál' isten nincs ezzel gondom).

2017. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kedves válaszoló.Igen egyet értek veled igazad van!Ezek után mégis vállalnál 3. babát?
2017. aug. 21. 14:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vállalnék, és fogok/fogunk is a férjemmel. Nem félek a császártól, tudom, hogy pillanatnyi fájdalom, mégha fájdalmas is. Pár perc vagy pár 10 perc alatt túl vagyok rajta, a fájdalom emléke pedig elhalványodik egy idő után.

Én nem küzdök súlyfelesleggel, viszont nem vagyok elégedett a külsőmmel. Érzem, hogy nem kellene aok energiát ráfordítanom, és újra elégedett lennék a tükörképemmel, úgyhogy azt tudom, hogy addig nem szabad a pálya, amíg nem esik jól tükörbe nézni. Hiszen mindem várandósság, szülés és gyermekágy csak egyre jobban megviseli a testünket. Szval nekem most első sorban az a fontos, hogy rendbe tegyem magam fizikailag, utána járjak egy-két apró egészségügyi problémámnak, és amikor újra minden kerek, jöhet a harmadik baba.

Két kisgyermek édesanyjaként tudom, mennyire fontos, hogy harmóniában legyünk magunkkal ahhoz, hogy teljes emberként magunkat adhassuk a családunknak. Ami egyébként sem könnyű két gyerkőc mellett önképzavarosan, az hatványozottan lenne nehéz még ráadásul várandósan is.

2017. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szted hülyeség attól tartani,hogy esetleg ott is maradhatunk vagy maradhatok?
2017. aug. 21. 14:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Vállalnám, igen. Én sem tudok szebb szülésélményről beszámolni és a 3.-at várjuk.
2017. aug. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Első, ne haragudj, de mégis hogy lehet, hogy mindent éreztél? És nem szóltál az első pillanatban, hogy halihó, érzem, amit csinálnak???! Nem értem, hogy létezhet ilyen.
2017. aug. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Első vagyok. De, szóltam. De mivel azt a választ kaptam, hogy altathatnak, úgy döntöttem, szeretnék magamnál lenni a fiam születésénél. Megkérdeztem, meddig tart, azt mondták, hogy a kiemelésig még pár perc, aztán kaphatom a gázt a varráshoz. Így kibírtam azt a pár percet, aztán beájultam a gáztól a varrás idejére. Viszont az egész császár végéhez képest húsz percre már szoptattam a kisfiam, és fantasztikus élmény volt. Ezt nem élhettük volna át, ha elaltatnak, és csak órák múlva térek magamhoz. Úgyhogy jól döntöttem. Ma is ugyanígy döntenék.

Az a pár perc is már csak homályosan van meg, vszleg a hormonok (mint a természetes szülésnél) dolgoztak, szinte önkívületi állapotban vártam, hogy az arcomhoz tegyék a fiamat. Gyönyörű pillanatok voltak az óriási fájdalom ellenére is.

A második császárom is ultrafájdalmas volt a hegszakadás miatt, de ott is megérte a fájdalom, kaptunk egy csodálatos kislánykát.

2017. aug. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező, az előzmények ismeretében nem vállalnék a helyedben! Felelős anya vagy, az előző császárnál meg volt egy atóniás vérzésed, amibe bele is lehet halni éppenséggel... szerencsére itt vagy, ne kockáztass!
2017. aug. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De a pontos kockázatot az orvossal tudod megbeszélni.
2017. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem 3.szülésemnél volt atóniás vérzésem (1.császár,másik 2 hüvelyi).Ez nem tartana vissza attól,hogy vállaljunk még babát.Jó kezekben voltunk,az orvosom azonnal cselekedett.

Kérd ki orvos véleményét.

2017. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!