Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy aggódó 3hónapos kismama....

Egy aggódó 3hónapos kismama. Kérlek nyugtassatok meg. Ez nem ilyen borzalmas úgye?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a fájdalomtól és lenne pár kérdésem az orsvosom mégsem tudhatja hisz férfi és sosem szült.Olyan anyukák válaszát várom akik természetes úton szültek. Mihez lehet hasonlítani azt a fájdalmat? Ha valaki epidurálist kap az csak a toló fájdalmakat szünteti meg ? A toló fájdalmat én úgy képzelem el mint amikor nagyon erős menstruációs görcseim voltak és úgy éreztem majd szét szakadok és inkább "megszülném a méhem "minthogy tovább fájjon.Jól gondolom vagy ez teljesen más és erősebb fájdalom? És amikor már jön a baba és elrepedek ott vagy netán gátmetszést csinálnak azt is érezni fogom ha igen mijen az a fájdalom mert így belegondolva olyan lehet mintha most levágnák pl a kézfejem?Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez nem ennyire borzalmas.Ha ennyire rettegek megbeszélhetem az orvossal, hogy császárral szülessen a kisbabám vagy nincs beleszólásom ?

Köszönöm a válaszokat!

Egy aggódó kismama aki már nagyon várja a pici babáját


2010. máj. 25. 10:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Itt hasonló válaszok vannak, mint amiket szeretnél...

36 hetes kismami

2010. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Először is nyugodj meg. Ha a gátmetszéstől ennyire félsz, akkor miért is akarnál császárt? Hiszen a kettő annyira különbözik, mint amikor elvágod az ujjad, vagy levágod a kezed:) A szülés a menstruációs görcsökre hasonlít, bár jóval erősebb, de ettől függetlenül nem éled meg rosszabbnak, hiszen van értelme:) Ha nagyon rettegsz, a császár helyett inkább az edát beszéld meg a dokiddal. A tolófájásokat nem szüntetik meg, hiszen akkor nem éreznéd, hogy tolni kell, de a tolófájás inkább megkönnyebbülés a vajúdás után, egy nagyon erős székelési ingerhez hasonlít, mint amikor annyira feszíti a széklet a beleidet, hogy görcsölnek. A gátmetszés előtt érzéstelenítenek, nem is lehet érezni a metszést, nekem még a varrás sem tűnt fel. A lényeg, hogy simán kibírható a szülés (pedig én fájdalomcsillapítás nélkül szültem), úgyhogy ne aggódj ennyire előre!

A fájdalmak valóban fájnak, de hidd el, egy epegörcs pl. százszor rosszabb, mert annak nincs semmi értelme, míg ennek gyorsan vége lesz, és a kezedben tarthatod a babádat.

Jó babavárást, és nagyon könnyű szülést neked:)

2010. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


A vajúdás nem leányálom, a tolófájások sem, DE az a tudat legyen benned, hogy vajúdás közben , de még inkább szüléskor hatalmas hormonbomba robban fel, ami a teljes kapacitásodat igénybe vevő folyamat "drogja". Nagyon fáj mindened, de közben hajt előre hogy pár pillanat és ott lesz a picid. sona panaszkodnak, hogy fáj a gátmetszés, de én annyira kifáradtam meg csak a babának örültem, hogy szinte nem is koncentráltam a varrásra, ilyen eufórikus állapotban voltam, hogy mostmár minden oké....

2010. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%
*Sokan panaszkodnak- ezt akartam írni.
2010. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nagyon fájt a szülés, és hosszú volt. Minden eddig elképzelt fájdalomnál rosszabb volt. Feszül, és minden, nekem nem mensi szerű érzés volt, annál 1000* rosszabb. A toló fájás már kimondottan jó volt az előző, 17 óra kinlódás után. Csináltak gátmetszést, az nem is éreztem, ahogy vágnak, már annyira fájt minden előtte, hogy az fel sem tűnt. Ahogy összevarrták a gátat, az megint rossz volt. A köv. gyerekemet EDÁ-val szeretném volágra hozni. Akkor csak a toló fájdalmakat lehet érezni, ami nálam nem volt vészes. De mindenki mást fog írni.

Szerintem ezen ne aggódj, valahogy úgyis ki fog jönni, és császsárt csak ezért tuti nem kérnék, még így sem, hogy elég nehezen viseltem.

Szerintem annyira lényegtelen a fájdalom, amit az előbb leírtam, hogy ettől ne félj.A lényeg, hogy egészséges legyen a baba, és tényleg, minden megszépül idővel.

Inkább élvezd a terhességet, örülj, hogy megadadott ez a csoda, hogy lehet babád.

2010. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
és egyébként a császáros szülés sem fájdalom-mentes. Az egy hasi műtét, tehát "ugyanazok" jellemzik. Hosszú gyógyulás, a varrat húzódásának kellemetlensége, ami hónapokig is eltart. (ami ugyan gátmetszésnél is van, de kisebb a seb, és gyorsabban gyógyul)Így ha csak a szülési kelletlenség miatt szeretnél császárt, nem igazán ajánlatos...
2010. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat.Igazából erre számítottam, hogy ilyen érzés lehet.Tudom , hogy a császár egy elég nagy műtét de úgy érzem inkább vállalnám ott a fájdalmat mint lent.6éve volt hasplasztikám gondolom hasonló lehet a fájdalom és felépülés.
2010. máj. 25. 11:16
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én úgy vagyok vele, hogy teljesen mindegy hogy mi lesz, hiszen szeretném a gyermekemet, és ha tényleg akarok szülni minegy mennyire fáj, ki kell bírni. Ennek a kérdésnek akkor van értelme ha ez alapján döntöd el, hogy vállalsz-e gyereket. Ha a válasz igen, akkor pedig mindegy, úgyis ki kell jönnie, egyébként pedig minden ember más, mindenkinek más a fájdalomküszöbe az egyik azt mondja, hogy szinte kibírhatatlan a másik pedig csak nagyobb fájdalomról számol be. Attól hogy stresszelsz nem lesz jobb, vagy könnyebb, csak remegve mész be a szülőszobára, azt éred el. Fájni fog, de más is kibírta, nézd meg hány 15 és 18 év körüli tini szül és ők is kibírták, mert nincs más megoldás. Egy nagyon fontos dolog van, hallgas a szülésznőre és az orvosra és mindíg tedd azt amit mondanak, különben még nehezebb lesz! Ezt az egyet kell megjegyezd!! Amit pedig felajánlanak fájdalomcsillapítást, vagy az orvos javasol, el kell fogadni és kész.


32 hetes km

2010. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%
Én 10 órát vajúdtam a végén már olyan fél perces fájásokkal,amikor megcsászároztak.Elárulom,az a 10óra SEMMI nem volt a császár utáni első 4naphoz képest.Persze,a kitolási szakaszról nem tudok nyilatkozni,de 70%ban azt mondják a nők hogy az nem fáj annyira mint maga a vajudás.
2010. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,irnál nekünk te meg a hasplasztikádról,engem nagyon érdekel.
2010. máj. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!