Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valaki aki június kozepe...

Van valaki aki június kozepe körül szül? Hogy érzitek magatok? Várjátok már a nagy napot?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 07:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Szia, én június 14.-én szülök. ELvileg június 20-ra voltam kiírva, de a programozott császárt megcsinálják a 39.héten, így 13-án megyek be a kórházba és másnap reggel szülök.

A közérzetem aránylag jó, bár időnként kicsit görcsöl a hasam. Aludni már hónapok óta nehezen tudok, minden éjjel 2-3x felébredek. A kórházi csomagom még csak papíron van kész, kedden jön ki házhoz a védőnő, ő átnézi. Egyébként védőnőhöz szülés előtt már nem kell mennem, orvoshoz még 1x, kedden.

NST-n voltam hétfőn, jó lett az eredménye, jövő hétfőn megyek újra. Utána pedig a 38 hetes UH-ra, ahol súlyt néznek, már várom mert a 30 hetesen kicsinek találták (1385 gramm).

Kislányt várunk, első baba lesz, Dalma lesz a keresztneve. Párom bent lesz szülésnél, illetve magát a műtétet csak üvegajtón keresztül nézheti, de az előkészületeknél velem lesz. A szüléstől félek, de gondolom ezzel mindenki így van :)


A babának minden kész, csak még az ágyneműt nem tettük a helyére, hogy addig se porosodjon, de ezt leszámítva minden rendben. Nem tudom ki hogyan van vele, de mi külön szobába tesszük a babát, de úgy, hogy a mi szobánk és a baba szobája közti ajtó nyitva lesz, és pont rálátok a babára.


Gyógyszert már csak a vastablettát szedem, és kétnaponta a Vigantol cseppeket. És iszom naponta a Hipp Natal szirupot. Magnéziumot már el kellett hagyni. Eddig nem voltak lábikragörcseim, remélem megúszom nélkülük :)

Ez a folyamatos esőzés nem tesz jót a hangulatomnak, de nem akar elállni, így már sajnos nem tudok sétálgatni, pedig kicsit jó lenne.


Te mikorra vagy kiírva? Te is írj magadról, szívesen olvasnám.

2010. jún. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia!Én június 18-ra, de már alig várom.Nekem is vannak jóslóim, tegnap azt hittem már menni kell, mert elég rendesen elkezdett a hasam görcsölni, de a fürdés után elmúlt.Én természetes úton szülök ,legalábbis nagyon remélem:))Minekünk kisfiúnk lesz, és az ő szobája is már teljesen elkészült.Mi is apukás szülést szeretnénk, és apa is már nagyon várja!!Habár jobban izgul, mint és szerintem:))De nem baj, majd valahogy túléli ő is!Ahogy közeleg az idő egyre többet beszélünk a piciről, tervezgetünk esténként, és ez olyan meghitt.még majd írok:))
2010. jún. 4. 08:13
 3/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok, akkor nem sok különbség lesz a szülésünk között. A császárnak én sem örülök, de anyumtól örököltem a szembetegségét, így már hónapok óta tudom, hogy császár lesz és arra készülök. Rendes volt a dokim, tudja, hogy félős vagyok és lépésről lépésre elmondta a műtét menetét. Én magát a szülést nem várom, pont a félelmeim miatt, de a babát már nagyon!!! Egyelőre még hihetetlennek tűnik számomra hogy hamarosan itt lesz egy édes baba, de már tényleg csak 1 bő hét.

Én a kórházi bentléttől is tartok egy kicsit, kiemelt kórházunk van és bababarát, de életemben nem voltam még kórházban, csak látogatni. Nálunk a császárosok 3 ágyas szobába kerülnek.

Kisfiatok lesz? Gratulálok! Mi a 2.babát szeretnénk kisfiúnak, de majd az élet eldönti :)

NST-n már voltál? Ott minden rendben volt?

2010. jún. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

sziasztok! én juni 20ra vagyok kiírva.most volt védőnő nálunk :) azt mondta eléggé lent van a pocóm, meg tegnap óta nem mocorog...délután megyek nstre, majd ott kiderül minden. én legnehezebben az ágyból felkelést bírom :S oldalt fekvésből fél kézzel kinyomni magam, négykézlábra szenvedni, utánna lefarolni az ágyról..... :S de hát máshogy egyeltalán nem tudok lemászni :) vicces, de ez van :) már nagyon várom az időt, ma reggel elég keményen fájtunk, az a tipikus sokat emlegetett mindjárt megjön érzésem volt.

apa nálunk is bent lesz, egy ütt csináljuk végig, természetes szülést terveztünk, és remélem úgy is lesz :) a közértzetem az jó, de nem bírok a popómon ülni, mindent rendbe kell raknom érzésem van, mintha takarítás mániás lennék, pedig nem :)

étvággyal nincs gond :) vasat szedek még. a pakkom már 2-3 hete össze van pakolva, a kiságy, pelenkázó, baba holmi.....minden a helyén úgy ahogy kell, letakarva, h ne porosodjon :)

röviden szerintem ennyi :)

kitartást! és könnyű, jó szülést kívánok!!!!!

37+2h km

2010. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én 11re vagyok kiírva, szóval inkább eleje mint közepe, de ki tudja mi lesz ebből? :) Jól érzem magam a jóslók már mindennaposak egy ideje. Sőt egész pontosan 3 napja "rendszeresen" vannak. Ami annyit takar hogy szinte óránként van egy keményedés, de olyan is van hogy fél óránként.. :) Kíváncsi vagyok mikorra lesz ebből baba.. :)
2010. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ma voltam nst-n, délelőtt, minden rendben a fájásokat nem nézték.Mi nagy babaára számítunk, a 34.héten volt 2500g saccra.De mondjuk ahogy írják sokan, ez csak becsült érték, nem mindig jön be!Ebben a kórházban ahol szülök, itt általában nem nagyon sokat szoktak tévedni, jó már nagyon a gép:)Hát majd csak valahogy kibújik:)))

Én még megyek védőnőhöz is, meg nst-re is jövő héten.De szerintem utána már szabad lesz az út a bébi előtt.Habár én már most sem bánnám, ha kibújna:)

Nektek is könnyű szülést, és felépülést!

2010. jún. 4. 18:13
 7/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Habár én júni végére vagyok kiírva, írok ide, mert szerintem előbb érkezik a kis törpe!

Megkérdeztem a dokimat is hogy lehetséges e, illetve hogy jók e a megérzéseim, azt mondta igen, vannak jelek... :)

A védőnőm szerint a pocim lement.

hetente járok dokihoz, meg NST-re! és C 2000 van a kiskönyvembe írva!

Egyébként jól vagyok, jóslóim vannak, nem alszom rosszul, csak egyszer kelek fel pisilni is. A derekam szokott fájdogálni, és kezdek vizesedni estére!

könnyű szülést kívánok nektek!

majd írjatok hogy mi történt!

2010. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok, örülök, hogy többen lettünk :)))

Nekem a méhszáj a 33.héttől 2100, de azóta nem nyílt tovább. Tegnap és ma elég keményen vannak már nekem is jósló fájások, szerintem az idő miatt mert a nagy hideg után most meg majdnem 30 fok van. De azért én remélem, hogy a baba kitart a pocakomban június 14-ig. Már csak a súlya miatt is.

Én holnap reggel megyek NST-re és a 38 hetes UH-ra is. Majd megírom az eredményt.


Jó Nektek, hogy ritkábban ébredtek fel éjjel, én tegnap is 4x fent voltam.

Nekem az ágyból felkelés nem vészes, és a hasam sincs még lent.

Mindannyian vigyázzatok magatokra, és örülnék, ha legalább itt tudnánk tartani a kapcsolatot, hogy kivel mi történik, ki hogyan érzi magát.


Myra

2010. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Myra!Nagyon jó ötlet, és szorítok a holnap miatt:)Tényleg írj majd.Én pénteken megyek 39.heti nst-re.Addig még van pár nap!Üdv mindenkinek:)))
2010. jún. 6. 18:15
 10/16 anonim ***** válasza:
sziasztok!én 18ra vagyok kiírva!elég sokat szenvedek kicsit meglepődve magamon nem bírom a meleget!nem tudom hogy miért szenvedek ennyit!a hasam fél óránként keményedik rendszeresen!azt mondják lement de én nem hiszek már senkinek:_D
2010. jún. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!