Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zalaegerszeg vagy Keszthely?...

Zalaegerszeg vagy Keszthely? (esetleg Nagykanizsa? ) Melyik városban jobb a szülészet?

Figyelt kérdés
Aki valamelyik városban a kettő közül szült már, leírná a véleményét? Volt-e fogadott orvos? Szülésznő? Hogy állnak szülés után az anya és a babához? Együtt lehettetek vagy csak x időnként vitték be? Mennyire gyorsítják a folyamatot? Minden vélemény érdekelne. Köszönöm!

2018. jan. 6. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Hát fogadott doki nélkül csak a körzetesben szülhetsz.
2018. jan. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gyerekvállalás előtt állunk, mindenképpen fogadott orvost szeretnék, csak még nem tudom, melyik városban keressek. (amúgy zalaegerszegi a tartózkodási helyem, keszthelyi pedig az állandó lakcímem. Így mindkettő "körzetes" számomra vagy csak az állandó lakcím számít?) S sok a 40-50 perc autótávolság, ha más várost választok?
2018. jan. 6. 19:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Zalaegerszegen szültem az első fiunk. Nagyon gyors szülésem volt, éppen beert az orvosom. Van orvos, aki jobban gyorsít, vaskalaposabb, van aki nem. Vajudni lehet állva, labdán ülve, de kitolni fekve kell. Gatmetszes van, akinél rutin, van akinel nem, ez is orvosfuggo. A szülésznők aranyosak mind. Én a csecsemősökkeel is elégedett voltam. A baba egész nap az emberrel van. Gyermekorvosok is aranyosak, nekem egy doktornő volt negatív példa, de ő talán már nyugdíjba megy.

Most újra terhes vagyok, vas megyébe költöztünk, de az orvosomhoz ragaszkodtam, így 40 km-ről jártam le hozza, sőt most hosszú hetekre, ha szerencsénk van, akkor hónapokra be is feküdtem. A szülésznők tündériek, mindenkinek van egy jó szava. Az orvosokra sincs eddig panaszom, de a saját orvosom azért a favorit. A koraszulott intenzív szuper, a legjobb a megyében.

A másik két kórházban nem szültem, azokról nincs tapasztalatom.

2018. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Nekem is egerszeg felé húz a szívem, csak ez a cikk elbizonytalanított: [link]
2018. jan. 6. 21:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is egerszegen szültem(4hónapja) és én is olvastam ezt a cikket.

Volt fogadott dokim vérzések és egyéb problémák miatt. És szülésznőm is mert egy ismerős ott dolgozik(anyám korú, kiskorom óta ismerem szóval nem volt kérdés).


Tény hogy a cikk címe igaz kitolási szakaszra, engem nem különösebben zavart.


A baba születese napján ha akarod éjszakára odaadhatod a nővéreknek hogy ki tudd magad aludni,de persze nem muszály. Nekem például azt mondták hogy pihenjek majd hozzák enni. Még hogy x időt feküdnöm kell(természetes szülés). Miután felkelhettem mentem az én csöppömért és már első este is velem volt.

Én sem panaszkodok senkire. A dokim minden nap jött amikor dolgozott. A szülésznőm is mindíg jött(4es szobában voltam és abból 3an nála szültünk,nem csak hozzám jött). A csecsemösök is aranyosak voltak.


Hogy mennyire gyorsítják azt nem tudom mert én alapból túlhordás miatt feküdtem be úgyhogy nálam az volt a cél hogy beindítsák. 4.nap a diám magától megindult kaptam oxit igaz hogy a fájásaim rendszereződjenek de nem zavart az sem. 8után nem sokkal kerültem a szülőszobára és 10:22kor már a kezemben volt.


Mindent egybevéve örülök hogy minden így történt kivéve a befekvést. Dehát azt nem én választottam.


Amúgy tartózkodásilag akkor én is egerszeghez tartoztam különben keszthely lett volna.

2018. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Elolvastam a cikket. Nagyjából ugyanazt tapasztaltam. Szülésznők kedvesek, orvosok sokfélèk. Vannak akik jobban ragaszkodnak oxihoz , gatmetszeshez, van aki nem. Ezért kell fogadott orvos, hogy at tudd vele beszelni. Kád, félhomály most sincs a szuloszoban. De az újszülött osztályon most alakítanak ki fizetős családi szobákat.

2018. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat! Akkor komolyan leszíjaznak kitoláskor? És az mennyire zavaró? Vagy ez csak így kívülálló laikusként hangzik borzasztóan?


Lehet kérdezni orvos neveket, vagy az oldal nem engedi? Ha nem, akkor írnátok privátban, hogy kit ajánlotok, és ki az akit egyáltalán nem javasoltok?


Még egyszer köszönöm!

2018. jan. 6. 22:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Zegen szültem 3,5 éve,fogadott orvosom és szülésznőm is volt. Vajúdhattam állva, labdán vagy fekve, a kitolás is fekve zajlott (semmi lekötözés), de aztán engem császározni kellett. Mindennel elégedett voltam, semmi rossz élményem nem maradt.

Nagykanizsáról több ismerősöm is Zegre jött szülni.

2018. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia. Még nem szültem, épp várandós vagyok, emiatt voltunk a keszthelyi kórházba szülésfelkészítő szerűségen.néhány infó: több orvos is elmegy így nem lehet majd orvost fogadni.gyakran használnak oxit.alternatív szoba van, bár a kádat eddig egyszer használták csak több év alatt.és sok reményt nem is fűznék hozzá, mert a szülésznő kijelentette hogy a napkollektorok miatt nem nagyon van meleg víz.a szülőszobán két ágy van függönnyel elválasztva ( ne kérdezzétek hogy mi van ha hárman szülnek egyszerre) szigorúan fekve kell szülni. Baba 0-24ben veled van 2 vagy 4 ágyas szobában.a két ágyamban nincs hűtő és pelenkázó ezért onnan át kell járni a másikba.ezen kívül az előadást tartó elmondtad hogy szükséges ételt behozni az anyukának.
2018. jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ja és a legfontosabbat elfelejtettem.nincs lehetőség epidulált kérni
2018. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!