Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Udv.! Ez az elso babam,...

Udv.! Ez az elso babam, sajnos a gerincbetegsegem miatt csaszarmetszesre lesz szukseg altatassal. Kinek milyen volt az ebredes es a fajdalom jellege? Minden jo tanacsot szivesen fogadok! (Miskolc Megyei Korhazban lesz)

Figyelt kérdés
2018. febr. 1. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ébredès nekem borzalmas volt. Nagyon remegtem, fáztam, feszült, ideges voltam. A hasam nem is fájt addig, ameddig a nővér meg nem nyomkodta. Azt hittem elájulok. Utána kaptam fájdalomcsillapítót és jobb lett. Amikor teljesen magamhoz tértem, akkor hozták be a babám, de csak 5percre kb.

Délben volt a műtét, este már fel is kellett kelnem tusolni. Na az kemény volt. Sokszor meg kellett kapaszkodnom, nehogy elájuljak. Nagyon fájt a felkelés, meg úgy minden mozdulat. A nővérke mindenben segített tusolás közben, kivette a katétert is.

Utána hozták a babám, egy órát velem volt, majd éjszakára elvitték.

Másnap reggel kihozták, és onnantól már velem volt végig.

2018. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az infot.
2018. febr. 1. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Altatásból való ébredésnél azonnal képen csap a fájdalom. Szó szerint mintha félbevágtak volna. Szerencsére ilyenkor kérésre azonnal adnak fájdalomcsillapítót és úgy elviselhető. Legalábbis a fekvés. mert aztán jönnek hasat nyomkodni (igen, a frissen vágott hasat is), meg tolják infúzióban az oxitocint, ami összehúzódásokat okoz... és ez mind fáj. A homokzsák viszont jó (bár nem mindenhol adnak).

Igazából rohadtul fáj, de nincs idő ezen gondolkodni, mert ott a baba, és mielőbb meg kell próbálni ellátni, szoptatni, stb. És ilyenkor a fájdalom rohatul másodlagossá válik (ezt epeműtét után értettem meg, ami elvileg kis műtét, de sokkel jobban megviselt, mint a császár, nyilván mert lehetett kicsit elhagyni magam)

2018. febr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az altatás jó volt...már nem tudom mit de még álmodtam is...nekem nem fájt a hasam csak a köhögésnél...akkor viszont nagyon...
2018. febr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!