Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megteheti egy nőgyógyász,...

Megteheti egy nőgyógyász, hogy nem császároz pszichiáteri szakvélemény miatt?

Figyelt kérdés
Szerinte rossz indok, hogy depressziós meg személyiségzavaros, mert ez nem befolyásol semmit.

2018. márc. 6. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Mi köze a szülésnek a depresszióhoz?

Miért ne tehetné meg?!

Van olyan doki aki pénz ellenében indok nélkül megcsászároz. És van aki "indokkal" se akar ( bár ez szerintem sem indok)

Sok mindent megtehetnek az orvosok.

Menjetek másikhoz, aki hajlandó rá! Ennyi!


Egyébként szerintem is a szülész orvos jobban tudja h mi indokol egy császárt és mi nem.

2018. márc. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Igaza van ez nem indok a műtétre.
2018. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Keress másik orvost (gondolom a kijelentése után már nem úgy tekintesz a mostanira, mint korábban). Ha megtehetitek, kereshetsz egy magánkórházat is mert ott más a hozzáállás egy ilyen -orvosilag alátámasztott- kérésre.
2018. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Megteheti.

Az én dokim sem császároz indokra, kérésre, nála csakis a sürgősségi létezik.

Ja és ő abortuszt sem végez. Soha. Az ő és a főnöke dolga ez. Azt mondja:ha valakinek ez probléma, akkor mehet tovább keresgélni. Sok orvos van, sokfélék.

2018. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%

Orvost váltanék, függetlenül attól, hogy megteheti-e, vagy sem.

Ezek után biztosan nem tudnék nála szülni teljes bizalommal.

2018. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem pont ez teszi szimpatikussa. Ha nektek nem, kereshettem masik orvost.
2018. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Magánkórházban szerencsére ilyen problémám nem volt:)
2018. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is pszichiátriai szakvélemény alapján lesz császár. Nem tudom mi van a papírodon, az enyémen mondjuk nem depresszió.
2018. márc. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Igaza van. A depresszió nem akadálya annak, hogy természetes úton szülj. Sem a vajúdás sem a kitolás alatt nem okoz önmagában komplikációt.

Két ilyen mentális betegséggel viszont lehet, hogy a babát nem adják ki: az ő ellátására nagyon is hatással lehet!

Ha kívánság császárt akarsz, akkor keress olyan orvost, aki megcsinálja és fizesd meg az árát!

2018. márc. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, hogy a papíron csak a diagnózis áll vagy konkrétan az, hogy emiatt császárt javasolnak.

Spinális érzéstelenítés alatt sem jó, ha bepánikol, altatás viszont sokkal rizikósabb a babának is. Valaki a fájdalomtól retteg (ami császárnál utána van, és egyéni, ki szerinte melyik rosszabb és tart tovább). De nagyon sok nő pont a császárt éli meg rosszul és lesz az élménytől depressziós, hogy tehetetlen, hogy nem vett részt benne, csak úgy kikapták a gyerekét. Ilyen érvek miatt gondolhatja az orvos rossz indoknak (amellett, hogy statisztikailag rizikósabb az anyára nézve a műtét és ezért törvényileg elvileg csak akkor "járna", ha a beavatkozás elmaradása a veszélyesebb). Ha ez nem tetszik, másik orvost kell keresni.

2018. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!