Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szüléstől, ezért...

Félek a szüléstől, ezért örökre szeretnék fogadni?

Figyelt kérdés
Rettentően félek a szüléstől. Egyrészt, mert volt régebben egy műtétem ott lent és azóta is fáj. A szeretkezés is alig-alig megy, szinte nem is. Félek attól is, hogy ha hamar indul meg a szülés, akkor nem lesz lehetőség epidurálisra és akkor meghalnék a fájdalomtól. Ezért örökre szeretnék fogadni (ha szülnék is, akkor is szeretnék mellé örökre fogadni). Nekem nem gond, hogy nem saját gyerek, mert ugyanúgy tudnám szeretni és sokaktól hallottam, hogy ez így is van. De a párom mindig is egy saját gyerekről álmodott és nem szeretném, hogy ha rossz lenne neki emiatt. Mi a véleményetek? Mit csináljak? 27N

2018. ápr. 23. 21:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Én, aki egy alap vérvételtől sirva rettegek, azt mondom, hogy a szülés az egész legkellemetlenebb része - számomra persze. Nekem az egész terhesség problémás volt, már alig vártam, hogy vége legyen. Sokat vajúdtam, aztán császár lett a vége, de ez kb két napig volt nagyon kellemetlen és akkor is csak ha mozogtam, és általában csak az első pár mozdulatnál reggel, utána egyre jobb lett a nap folyamán. Úgyhogy tényleg nem belehalós. A természetesen szült szobatársaim szülés után két órával a szobában viháncoltak törökülésben ülve. Nem úgy tűntek, mint aki az előbb még meghalt :D egy anyuka volt, akinek nagyon villámszülése volt, ő feküdt még egy plusz órát, mert szédelgett. Gondolj bele, még egy császáros is rögtön megkapja a babáját és el tudja látni, nem halálhörgések közepette :D ezt kicsit túldramatizálod :)
2018. ápr. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%

Én meg tudlak érteni. Én is nagyon nagyon féltem a szüléstől, magától a fájdalomtól (nekem is fájdalmas az együttlét is). Sajnos a szülésem elhúzódó lett, brutál fajdalmakkal, nagyon nehezen viseltem, alasony fájdalom küszöböm van és a hormonok sem akartak segíteni. Nem ilyesztegetni akarlak, csak azért írtam le, hogy ennek ellenére, már így utólag azt mondom, megérte minden fájdalmat, hogy saját gyerekem lehet. Ha lehet sajátod, emiatt ne akarj örökbe fogadni.

Nekem 2. gyerekem is született, az is nagyon hosszú, fájdalmas szülés árán, de elhiheted, hogy megéri, ha ÉN(!) bevállaltam :)

És az is lehet, hogy könnyű szülésed lesz!

2018. ápr. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%
11#es jól írja. Nekem ugyan magas a fájdalom küszöböm régebbi betegségek miatt (akkor azt mondták szülési fájdalmakkal ér fel ,háát nem a szülés nem fájt annyira ..) Ugyan én külföldön szültem.. ( szülőszoba luxus az otthonihoz képest ...ez is segitett) inditott szülésnél este 10 körül kezdödtek a fájások .. de eztezt még nevetgélve vittem ,sőt még sétálgattam is .. aztán 2:21 kor megszületett a kislányom .. kb addig feküdtem mig összevarrtak aztán mente fürdeni stb . Én inkább fáradt voltam .. több mint 24 orája voltam fenn .. felesleges félni .Nem törvényszerű ,hogy neked is úgy fog fájni mint a Mariskának vagy Rozikának fájt.
2018. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

Ha a szülési fájdalmakba bele lehetne halni, akkor senkinek nem lenne testvére és minden gyermek félárván nőne fel.

Ne butáskodj!

2018. ápr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Újszülött örökbe fogadásához kb 5 év a várakozási idő. És olyanok állnak a sorban, akik bármit megtennének azért, hogy szülhessenek.
2018. ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

4. Babámat várom.13 hetes vagyok.

Kb 5 hete úrrá lett rajtam a félelem,de az a depressziós félelem,hogy nem akarom.

Aztán ma elmentem Uh-ra és láttam mindenét,mozgott,és már alig várom hogy menjek szülni!!!

Mindenki fél,de pár órát kilehet bírni,és mikor felsír rárakják a mellkasodra és megnyugszik rád néz már el is felejted a fájdalmat,vagy hogy megérte e!

A világ legtermészetesebb és legcsodálatosabb dolog a szülés,mert életet adsz és az életed értelmet nyer!

Ha félsz ott van az epidurál,38 héttől programozottan meginditják ha kéred.

Vagy a császár!

De azt azért elmondom,hogy akkor ott nem fáj az epiduráltól de utána fog!

De ez ezzel jár.

Ekkora csodát ingyen nem adnak!

Drukkolok neked hogy letus küzdeni a félelmed!

2018. ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
23%

Ha nincs semmi egészségügyi gondod, ami egy terhesség utjában állhatna,Soha nem kapnál örökbe gyereket azzal az indokkal h félsz a szüléstöl. Az örökbefogadásnál a meddö párokat részesitik elönyben, te pedig nem vagy az, sem a párod. Igy kénytelen leszel bevállalni a sajátot. Jo pénzért bármelyik szülészorvos készségesen megcsászároz, de ne gondold h az kevésbé fáj mint a hüvelyi szülés.

Sztem probáld magad megnézetni h mitöl fájhat mégmindig a korábbi mütét helye és miért fáj a szex. Lehet h vmi helyreállito mütétre lenne szükséged v ilyesmi,és akkor elmulna a fájdalmad és rögtön kevésbé félnél a szüléstöl.

2018. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Beszéljétek meg, ez egyedül a párod és a te közös döntésed. Rajtatok múlik, ne szóljon ebbe bele más.

Én sem akarok szülni, szóval megértelek. Nagyon saját gyereket sem, de az örökbefogadás még opció lehet, mert ezzel egy szülei által nem kívánt gyereknek tudnánk biztosítani a normális életet.

Mondd el a párodnak őszintén a félelemeidet és hozzatok meg egy döntést.

2018. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A "programozott császár" ilyen (pszichés) alapon simán mehet, csak egy megfelelő dokit kell ehhez találnod. (Közeledve a végéhez kiír egy időpontra, ellenőrzi, hogy érett-e már a gyerek és megbeszélt időpontban szülsz.) Nagyon sokan csinálják. Hidd el, nem vagy egyedül a problémáddal, a császár egy megfelelő módszer ehhez, de kérdés, hogy ha pszichésen ilyen gát van benned, a megtermékenyülés működne-e egyáltalán.
2018. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Szerintem mindenki fél a szüléstöl valamennyire

Mire jött a vége, èn is fèltem

Vajúdtam 23 órát, mire megcsászároztak , komplikáció lépett közbe. JÓL vagyunk mindketten szerencsére. Császár sem kellemes pár napig.

Mindettől függetlenül újra végig csinálnám!:)

2018. ápr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!