Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti Geréb Ágnes mellett vagy...

Ti Geréb Ágnes mellett vagy ellen vagytok?

Figyelt kérdés
2018. jún. 28. 17:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
58%
Ellene
2018. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
50%
Ellene, nem is értem hogy kaphatott kegyelmet...
2018. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
49%
Ez egy gyilkos, természetesen ellene.
2018. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
46%
Mellette
2018. jún. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
42%
mellette.
2018. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
78%

Én alapból az egész otthonszülés ellen vagyok, és nem értem, hogy a szülőket miért nem büntették meg, hiszen igazából ők veszélyeztették a gyerek életét, gondolom nem Geréb Ágnes ment oda és vezette le erőszakkal a szülést miközben ők kórházba akartak menni.


Aki otthon szül, az önző és felelőtlen. Az nem érdekelne ha csak a saját életét kockáztatná, de így a gyerekét is. Fel kellene mérni ésszel, hogy jelenleg Magyarország nincs olyan szinten hogy biztonságosan levezethető legyen egy otthonszülés.



Ugye ha a kórházban szül valaki, akkor ott van előkészített műtő, ahova rögtön áttolják ha baj van.

Ha otthon történik valami, mire észreveszik, kihívják a mentőt, az kiér, stabilizálják, beviszik, kerítenek neki műtőt..ez akár fél óra is lehet, ami alatt jó eséllyel a baba életét veszti. Nem egy ilyen eset volt már.

2018. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
43%

6-os teljesen egyetértek veled, a szülô szerepét leszámítva.

A szülô egy laikus aki egy ilyen helyzetben a szakemberre bízza magát. Az életét, a gyereke életét. Nem neki kell tudnia, hogy mi az a pont, ahol beavatkozásra van szükség.


Ennek ellenére épeszû ember szerintem sem szül otthon ma Magyarországon.

2018. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
84%

7es, ennek a belátásához nem kell szakembernek lenni. Elég belátni, hogy ott is lehet baj ahol azonnal közel a segítség, ott ahol nem, ennek az esélye sokszorozódik. Ráadásul ma, az internet korában bárki utána nézhet a lehetséges veszélyeknek, így eldöntheti hogy bevállalja-e. Én a szülőket is legalább annyira hibáztatom.


Ha fontos a gyerekem nem kísértem a sorsot, nem teszem kockára az életét. Mert persze, jobb otthon, saját környezetben szülni,de ennyit nem ér.

Pluszban, mikor egy szülő felveti az otthonszülés lehetőségét, felhívják a figyelmét a kockázatokra, alá is kell írni egy papírt ha jól tudom ezzel kapcsolatban.

2018. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
69%

Ellene.

De én tényleg geréb, és nem a jól szabályozott otthonszülés ellen vagyok. Bár én nem szülnék otthon, be kell látni, hogy működőképes lehet.


Azonban nem így, ahogy ő csinálta. Tudomásul kell venni, hogy van, akinek nem vállalharó, és nem szabad mindenáron ragaszkodni hozzá. Egyebként amilyen szakmai hibákat elkövetett, kórházban sem engedném dolgozni. A halál oka sose az volt, hogy otthon született a baba, hanem hogy gá hibázott. És kórházban is hibázott volna...

2018. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem marhára igaza van a 6. válaszadónak.

Mégis hol van ebben a szülő szerepe?

Elvileg felnőtt ember, képes felmérni a tettei súlyát és lehetséges következményeit. Nyilvánvaló, hogy egy otthonszülés veszélyesebb, mint egy intézeti, mivel a baj bármikor beüthet, még teljesen problémamentes terhesség esetén is. A szülőket miért is nem veszik elő? Miért csak a szakszemélyzet a hibás? Ha a szakember a tőle telhető legjobb módon kezelte a helyzetet a jelen lévő eszközökkel, akkor ez van, benne van a pakliban.


Egyébként nem vagyok sem ellene, sem mellette. Nem értek egyet az otthonszüléssel, én soha nem tenném, az biztos.

De ha valaki így dönt, lelke rajta, csak aztán ha beüt a baj, akkor ne mindenki más legyen a hülye. Senki nem tartott pisztolyt a fejéhez, hogy otthon kell szülnie.

2018. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!