Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukám azt mondta, hogy...

Anyukám azt mondta, hogy "miattam" maradt nagy hasa, vagyis mert miután megszülettem, nem tett a hasára hidegvizes törölközőt. Lehet ez?

Figyelt kérdés

Ez reális? Hallotta ezt a módszert már valaki? Vigyek be a hónom alatt egy vizes törölközőt a szülőszobára?...(én is babát várok.)

Tornától vagy haskötőtől nem húzódik vissza? Miért kell, hogy hideg legyen és vizes?... mit mondjak, nem vonz a lehetőség:)


2010. jún. 20. 13:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
14%
Ez most komoly hogy még meg sem szültél de már azon aggódsz hogy hogyan fogod a hasad visszaszorítani szülés után? Gratulálok!!
2010. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Első, mi közöd neked ehhez?

Attól hogy gyereke születik, nem kell tramplinak lennie...


Egyébként a hideg viz az erek gyors összehúzódását okozza, ezért valami igazság van benne, viszont szerintem egy méhgyulladás azért nem hiányzik szülés után.

nyugodj meg, ha odafigyelsz,akkor vissza fog szépen húzodni a hasad, terhesség alatt is ajánlott hastartó pántot hordani.

2010. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%

A törülköző hülyeség.(anyád meg nagyon érző lény, ha képes lelkiismeretfurdalással zsarolnia gyerekét)

Ha rendesen kented a terhesség alatt akkor vissza fog menni, a haskötő torna segíthet, de alapvetően genetika, a kötőszöveted rugalmasságától függ.

(te meg elmondhatod anyádnak, ha nem megy vissza a bőröd, hogy "miatta" van,mert ezt örökítette neked)

2010. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

13.14 miért ne aggódhatna rajta? Bocs már, hogy van, akinek számít, hogy néz ki. Mikor meg megszül, akkor nyilván nem itt fog keresgélni, hogy mihez kezdjen gyorsan a hasával. Legalább előre tájékozódik.


Én még soha nem hallottam a hidegvizes kendőről.

2010. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%

Amikor az én anyukám szült,(27 évvel ezelőtt)neki homokzsákot raktak a hasára,hogy hamarabb visszahúzódjon.

Erről a hideg vizes törölköző módszerről meg soha nem halottam.Egyébként ha nem sokat híztál,akkor nem marad nagy hasad,ugyanis szülés után azért marad egy pár hétig nagy hasad,mert még a méhed nem húzódott vissza.De kapni fogsz rögtön méh össze húzó injekciót miután megszültél.Ne izgulj!!!

2010. jún. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%

Hát első, én meg Neked gratulálok! Egy nőnek egyértelmű, hogy fontos, hogy szülés után is jól nézzen ki. Sokan vannak, akik meg sem próbálják helyre hozni magukat, és csak azzal tudnak vagdalózni, hogy "de én szültem már!"

Szóval kedves kérdező: Nem tudom, hogy a vizes törcsinek mi hatása van a hasra. Ami szülés után megmarad az a kinyúlott bőr, és hasizom (és esetleg háj). A bőrnek esetleg lehet segíteni feszesítő testápolóval, a hasizomnak meg tornával segíteni, de ha ahhoz még nincs erőd a napi használat is segít a visszahúzódásban. Haskötőt én is akartam használni, de a dokim mondta, hogy többet "ártok" mint használok vele, mert nem használódik akkor annyira a hasizom, így a visszahúzódás ideje is tovább tart. Lehet, hogy nem hülyeség a vizes törcsi, bár én nem látok benne semmi logikát :) Gratulálok a babádhoz! Könnyű szülést, jó babázást!

2010. jún. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

Szülés után nekem is tettek a hasamra jeget, hogy jobban és gyorsaban összehúzódjon a méh


De ettől nem megy le a nagy has. Ha anyukádnak most is nagy a hasa, akkor az a saját hibája, nem tornázott szülés után eleget, hogy kifejlődjön a hasizma. Ezenkívül nem te kérezkedtél a világra, hanem a szüleid "csináltak" meg, akkor ne hogy már te legyél a hibás!

2010. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ma már adnak méhösszehúzódást előidéző hormont, úgyhogy az visszamegy egy napon belül, magadnak meg vehetsz hasleszoritó övet/bugyit, amit pár hétig érdemes hordani. De alkat kérdése is, valamint 6 hét után muszáj elkezdeni hasizmozni, ha edzésben akarsz maradni :) Szóval ez mind teljesithető, ne aggódj :)
2010. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Tavaly augusztusban szültem,én kaptam a hasamra vastag törölközőbe tekert jéghengert.Nem lett tőle gyulladásom,de elárulom neked,hogy még ettől sem ment le a hasam teljesen,nem olyan mint volt,pedig akkor azon kívül,hogy azt hittem lefagyasztják a hasam,majd kinyomta a belem,olyan nehéz volt.
2010. jún. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Szia,ne foglalkozz azzal,hogy ki mit mond!!!!!!!!Igenis adj magadra!Nekem már van két gyerekem és én is sokat foglalkozok azzal,hogy nézek ki!Otthon a gyerek mellett anya vagy,de ha utcára lépsz,stb...igenis NŐ vagy!

Nos,a kérdésre a válaszom:én mindkétszer miután szültem,használtam a vizes törölközőt!Ezt úgy csináltam,hogy miután este a kórházban megzuhanyoztam,utána a törölköző felét(amit csak erre a célra vittem be!)megvizeztem,(nem jéghideg vízzel),összehajtottam és amikor lefeküdtem a hasamra tettem,(és mivel a másik fele száraz,nyugodtan ráhúzhatod a hálóinget,),így aludtam!Reggel kiteríted és este ugyanez!Otthon is csinálhatod még legalább 1 hétig!Nos,én elmondhatom,hogy szépen visszahúzódott a hasam,mindkétszer,szép feszes lett rajta a bőr!Lehet,hogy nem pont ettől,de szerintem nagyban hozzájárult!Segít a méhnek meggyógyulni,visszahúzódni!Nekem is anyukám tanácsolta!Én megfogadtam és nem bántam meg!!!!!!!!Szerintem te is fogadd meg amit anyukád mond!!Minden jót nektek!

2010. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!