Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsi Tudományegyetem Szülésze...

Pécsi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáról tudnátok nekem véleményeket írni, esetleg jó tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Mire figyeljünk oda, hol lehet velem az apuka, mikor jöhetnek a látogatók, stb?
2018. nov. 7. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott dolgozó ismerőseim inkább elmentek másik városba szülni. Kell ennél több? :)
2018. nov. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Császárom volt. Volt aranyóra, a férjem háborítatlanul együtt lehetett a kislányommal az első órában.

A szakmaiság kiváló; az ország egyik legjobb szülészete, vannak olyan eljárások, amit csak itteni orvosok végeznek az egész országban.

Az emberségesség, empátia viszont erősen változó. Mind az orvosokat, mind a nővéreket, csecsemősöket illetően...

Ha bérelsz -és jut is- VIP szoba vagy apartman neked, akkor jöhetnek, mehetnek a látogatók szabadon.

Ha nem, akkor gyermekágyon szigorú -és idejétmúlt- szabályok tömkelege vár. Egy látogatót fogadhatsz egyszerre, azt is az ebédlő részen.

Nekem összességében a gyermekágyat leszámítva jó tapasztalatom volt, de azt a pár napot akárhogy is kibírja az ember... A lényeg, hogy ami a szülést illeti, itt jó kezekben lesztek akkor is, ha ügyeletesnél szülsz.

2018. nov. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak rosszat tudok írni róla. :( Ott szültem az első babámat. A vajúdás alatt embertelenség fogadott(pl.5-10 perces fájásokkal kiültettek a folyosóra a műanyag várószékekre, ahol jöttek/mentek az emberek). Szülésnél szakmaiságból megbuktak.22 órás vajúdás után a babám oxigén hiányosan intenzívre került (szerencsére nem lett maradandó károsodása), mert a fogadott dokimnak nem volt kedve éjszaka műteni. (Ezt onnan tudom, hogy miközben varrtak össze a szülésznő finoman odamondta a dokinak, hogy látszott előre, hogy gond van. A doki erre azt felelte, hogy de hát akkor más lett volna a protokoll...). Tudnám még részletezni mert millió dolog volt szülés közben, de nem akarlak untatni. A gyermekágyas osztály katasztrófa. Mivel ragaszkodnak a rooming in-hez nekem katéterrel, zacsival alig élve sem vitték éjszakára el a babát. Azóta szültem már még egy babát (természetesen nem ott) és mivel ott minden a lehető legnagyobb rendben zajlott, még jobban tudom, hogy mit,mikor rontottak el az elsőnél.

A harmadik babát várom éppen és véletlenül sem ott fogok szülni.

2018. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én idén szültem ott, vegyes érzelmeim vannak. Volt fogadott orvosom, vele abszolút elégedett vagyok! Amikor bementünk, akkor az ügyeletes megvizsgált és úgy döntött, hogy még simán fél napig is vajúdni fogok, ezért nem ébreszti fel az orvosomat. És hiába mondtuk, hogy a páromnak nem probléma végig ott várni velem (hiszen ezért jött!), őt nem engedte be, hazaküldte. A szülőszoba látogatáson láttunk mindenféle labdát, kádat, alternatív dolgokat - na ezek csak dísznek voltak, nekem az ágyon kellett feküdnöm, gépre kötve (a babával végig minden rendben volt szerencsére), hiába szerettem volna legalább állni vagy sétálgatni. Rákérdeztem amúgy és a többi szülőszoba se volt foglalt, egyedül voltam épp. Mellékhelyiség csak kint a folyosón volt egy darab, bent egyáltalán nem. Mikor már kiabáltam, hogy nekem tolófájásaim vannak, akkor is az ügyeletes még azt mondta, hogy lehetetlen, de megvizsgált és lehetett rohanni az orvosomért meg a családért, majdnem lemaradtak a szülésről... Később bizonyos komplikációk miatt (az én oldalamról) tovább bent kellett maradnunk a kórházban a babával és a tejem sem indult meg. Ennek ellenére hiába könyörögtem és veszekedtem, csak a harmadik napon kapott tápszert szegény, mikor már a testsúlya 10 százalékát elvesztette (ez ott egy szabály állítólag) és ki is volt száradva. VIP szobában voltam, persze szappan és wc papír ott sem volt, de annyi baj legyen. Első este leadtam egyébként a babát a csecsemősöknek, az éjszaka közepén visszahozták, hogy nagyon sír és felébreszti a többi babát ezért nem maradhat náluk! Amúgy a fürdetést megmutatták, a csecsemős nővérkék többnyire aranyosak voltak, a szülésznők közül is egy nagyon kedves volt velem (nem volt felfogadva), ha nem fogok ki egy rossz ügyeletest és adnak a babámnak enni, a többi hiányosság nem is érdekelne. Amire figyelj: ha valami kell, akkor szólj akár ötször is, vagy ha kell még többször! Állj ki magadért és a babádért, én mérges is vagyok magamra utólag, hogy nem voltam határozottabb, de elég elesett és kiszolgáltatott állapotban voltam ahhoz, hogy veszekedjek...
2018. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2 Az én tapasztalatom is friss: 3 hónappal ezelőtti.
2018. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!