Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszar utan folyadek a...

Csaszar utan folyadek a hasuregben?

Figyelt kérdés

Csaszar utan par nappal hazaengedtek, persze elotte megvizsgaltak es ugy tunt minden oke. Aztan otthon par nappal kesobb nagy fajdalmaim voltak, korhazban megneztek es akkor lattak egy nagyobb folyadekgyulemet a mehem elott, a hasfalban. Hematomara gyanakszik az orvosom. A fajdalom magatol elmult, kaptam antibiotikumot es 1 het mulva (hetfon) kell visszamennem kontrollra. Ha nem tortenik semmi a folyadekkal(verrel?) akkor meg kell muteni, amely soran kiszivjak onnan. A kerdesem az lenne jart e valaki igy es mi lett, felszivodott v muteni kellett? Nagyon orulnek ha megusznam opercaio nelkul, csaszar utan 2 hettel nem esne annyira jol... de ha kell akkor persze kell...

Az a baj erzem meg a hasamban h fura ego erzes ha hozzaerek ugyh gyanitom meg ott van:(

Megkoszonom ha leirja az, akinek van ebben tapasztalata.



2019. ápr. 27. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után 2 héttel vették észre. Egy het haladékot kaptam, de csak nőtt folyamatosan, így műtét lett.

Akkor en még kórházban voltam, mert a gyerekel kicsit koraszülöttek voltak. Reggel 8-kor lementem a nőgyógyászatra. Előkészítettek (borotválás, branul). Betoltak a műtőbe. Nagyon jó hangulat volt, egyáltalán nem idegeskedtem. Egy óra volt a műtét altatással együtt. A császár sebet nyitották vissza kb 4 cm hosszan. Műtét után semmi fájdalmam nem volt, 3 órakor mehettem vissza a gyerekekhez. Aznap már újra en fürdettem őket. Ami kellemetlen volt, hogy kaptam megint draincsövet (nekem császár után is volt). Nekem megváltás volt a műtét, előtte fájt a hasam, minden felkelés. A műtéttel mintha ezt elvágták volna.

2019. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Császár után másnap újra operáltak. Belső vérzèsem volt, a hasüreget elöntötte a vèr. Megvizsgált az egyik orvos, majd a másik orvos, aki azonnal felhívta a műtőt, hogy 20 percen belül meg kell operálniuk. Nagyon ideges volt mindenki körülöttem. Úgy ahogy voltam a kórhàzi ágyban gurítottak a műtőbe, nem engedtek felkelni, mondták, hogy majd ők értesítik a férjemet. Maga a műtét nem volt gáz, elaltattak. Kedden műtöttek, pénteken hazaengedtek.
2019. ápr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hm, ezek szerint mindenhol mashogy csinaljak. Nekem azt mondta a doki, h laparos mutet lesz altatasban, utana nem lesz drain, mert kiszivnak mindent. Kivancsi leszek. Sztem nem uszom meg en se:( de nagyon nem szeretem, ha sokaig kene korhazban maradnom utana
2019. ápr. 27. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Nálam felmerült, hogy uh mellett, helyi érzéstelenítésben szívják le. De időközben szervült, nem tudták volna leszívni. Dokim azt mondta, hogy olyannak képzeljem el mint a csirke májat. Úgy nyomkodták ki belőlem a megnyitott hegen keresztül. Kemény munka volt elmondása alapján. Nem mindegy, hogy mennyiree folyadék az a folyadék. Nálam már nwm igazán vér volt, megalvadt már.

2019. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na ettol felek, h laparnak indul aztan ugy ebredek h felvagtak a csaszaros sebem... mert nekem is mar 2 hete ott van ez a cucc... hetfon kontroll ha ugyanugy van, akkor mutet. Neked nem volt ugyanolyan rossz mintha megint megcsaszaroztak volna???:(
2019. ápr. 27. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem volt utána fájdalmam. Császár után szörnyű volt, minden mozdulat fájt (teszem hozzá, hogy 6kg gyereket szültem, így nem voltam sima eset), de a műtét után nem volt gond. Felébredtem es simán felkeltem kidobni egy zsepit a kukába. Jól le is cseszett az ápolónő, hogy mit csinálok. Szerencsére a visszanyitás nekem nem volt fájdalmas, össze se lehet hasonlítani a csaszarral, hiába annak a hegét nyitották meg. Az egyik varratot ki is szedtem magamnak pár nap után, mert nagyon rossz helyen volt, a dokim meg ahányszor mondta, hogy jön, vmi közbe jött vagy neki vagy nekem. Elvágtam, kihúztam. Varratszedesnel kérdezte az orvosom, hogy vmi nem hiányzik, mert ő többre emlékszik. 😂
2019. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az operációtóp ne félj. Nálunk a szoptatásba kavart be ez a kis közjáték. Amíg operáltak, meg megfigyeltek, meg észhez tértem, értelem szerűen nem tudtam szoptatni. A baba viszont éhes volt, kapott tápszert. 6 hetes koráig egyszerűen nem fogadta el a baba a mellemet. Eléggé telenyomtak gyógyszerekkel (antibiotikum, fájdalomcsillapító, vas), gondolom nem lehetett valami jó ízem. 6 hétig fejtem a tejet, és megkapta cumisüvegből. Aztán 6 hetesen ráfordult a mellemre, és elkezdte szívni. Akkor meg nonstop cicizni akart. Akárhogy is lesz, ne ess pánikba. Az a fontos, hogy egészséges anyukája lehess a kisbabádnak.
2019. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajna latszik uh-n, hogy egy resze mar meg van alvadva, ugyh nem lapar lesz, hanem megnyitjak a csaszaros sebet:( nagyon felek, h ugyanolyan rossz lesz, mint maga a csaszar:(
2019. ápr. 29. 12:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Írtam korábban ia, hogy nekem így csinálták mert az egész mar alvadt volt es nem is pici. 15x20 cm kb. Nekem semmi fájdalmam nem volt utána, de tényleg. El se akartam hinni, mert a császár után szörnyű fájdalmaim voltak. Viszont az is elmúlt a műtéttel. Sokkal jobb lett, hogy kitakarították. Egyedül a drain cső zavart, de az se fájt, csak macerás volt így ellátni a gyerekeket, szoptatni stb, hogy arra is figyelnem kellett.

Fel a fejjel! Jobbulást!

2019. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!