Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan szerettessem meg a...

Hogyan szerettessem meg a babámmal a tápszert 10 hónapos korában?

Figyelt kérdés

Anyatejről váltani kell már a tápszerre legalább éjszakára. Hozzá van táplálva.

De neki a felnőtt kaják kellenek, se a cumit nem szereti, de a cumisüveget sem... Max rágcsálja meg néha szopogatja ha teát iszik.

A tápszert kanállal fogadja el de 50 ml volt a rekord eddig. Itatópohárból sem akarja... Sokadik tápszer és nem szereti.

Amúgy az reális hogy a táblázat szerint 7 kanállal 210 ml vízbe feloldva 1 étkezésnek minősül? Akkora adag engem is jóllaktatna, nem túlzás az egy kissé?

A kisfiam 10 hónapos lesz most júniusban és este még 1-2x szoptatom.



2020. jún. 18. 14:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
70%

Reális, de nem azt jelenti, hogy minden baba képes bevágni ennyit. Nagylányom 240-et ivott 4-5-ször 10 hónaposan. Neki a normál étel nem kellett.

Egyébként miért kell váltani? A tejalapúba beletartoznak a szilárd tejtermékek is. Nem kap? Szopit nem tudod visszatornázni? (Második gyerek anyatejes nálunk.)

2020. jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%

Miért kell vàltani?


Nekem a lefejt tejet se itta meg sosem...


Barátnőmék tejpépre kellett váltani

Tápszert nem fogadta e/ betegség miatt elapadt a teje/

2020. jún. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem kell neki hagyd. Adj több tejterméket vagy csinálj tejpépet a tápszerből. A táblázat meg csak egy példa, a lányom 10 hónaposan már csak reggelire kapott tápszert, mindössze 160 milit ivott meg.

Első 2től megkérdezhetem, hogy miért fontos nektek az hogy magyarázkodjon miért nem akar tovább szoptatni?

2020. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
51%

3-as, üldözési mániád van?

Egyszerű kérdés volt részemről. Ha nem kell neki tápszer, két megoldás van: egyen elég tejterméket (kivéve tehéntej) vagy igyon elég anyatejet. Vagy vagy.

2020. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Azt aláírom, hogy a hasonló kérdést feltevőknek ugyanígy magyarázkodniuk kellett, még ha más is volt a kérdés.

Azt hittem a gyermek korába benne van a magyarázat már, hogy 10 hónapos...

Az ő korába az anyatej már csak szeansz, kis nyugtatás.

Védőnő azt mondta nem szabad olyat hogy este 8tól reggelig csak anyatejen van, mert amúgy fogyott 10 dkg-öt a babám, miközben napközben 3 helyett 4x kap főzeléket vagy húsos pépet azon kívül kekszet teát piskótát és fogyott az éjszakai szopizasok miatt.

Van tejem szépen még, de lefejtem - megnézem-gyakorlatilag víz.

Rémelem kielégítő választ adtam mindenkinek.

Szépen kérem most már csak azok írjanak akik tudnának segíteni az ügyben és nem számon kérnének vagy itelkeznének..

2020. jún. 18. 16:39
 6/29 anonim ***** válasza:
56%

Nekem ez nem magyarázat, és nem is kell magyarázkodni. Sokakat félretájékoztatnak, vagy családi nyomásra hagyják abba a szoptatást.

Nem kell mindent kiforgatni..


A “kell” szóhasználat miatt kérdeztem


Engem egyàltalán nem érdekel ki mit csinál a gyerekével.



Viszont azért mert 10 hónapos nem értem miért kellene mesterséges tejalapú táplálékot adni,ha van tej és nincs oka..


A nem akarok szoptatni is egy indok..

Csak azt nem

“Kell”-el fejezi ki az ember


/Rossz anyatej nincs, neki ilyenre van szüksége./


Egyébként éjjel nekem csak szomjas volt a babám.

Vizet is kapott, de nem erőltettem.



Tippet is adtam mit lehet.


Még egy tipp, a hőmérséklet.. sok baba csak hidegen issza meg


De lehet nem tetszik neki amivel meg akarod etetni

2020. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben az anyatejes babák mindig csak anyatejet kaptak, tápszert nem.

Az enyém tápszeres, de olyan 1 éves kora körül már csak este ivott 180-at, reggel pedig 120-at, ehhez viszont ragaszkodik, pedig már 3 éves múlt. A milupa vaníliás tejitalt issza, ez is tápszer, finomabb, mint a többi. Esetleg tejpépet is adhatsz, illetve joghurt, stb., nem hiszem, hogy a tápszer ennyire fontos, helyettesítsd mással.

2020. jún. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
51%

"Az ő korába az anyatej már csak szeansz, kis nyugtatás."


Tévhit. De mondhatnám, hogy fszság.

Egyébként meg meleg van, fülledt, szomjoltó tejre van szükség, azért vizes.


De mindegy is, ha nem akarod folytatni, nem kell, csak hülye az indok. Informálatlanságra vall.

Egy 10 hónapos anyatejessel nehéz megszerettetni a tápszert, mert egyszerűen nem jó ízű, s jobbhoz van szokva.

Megoldás, ha az anyatej nem opció, az az ízesített tejitalok (de azok full cukorból vannak), vagy megnézni, hogy hogy dúsíthatnád a szilárd kajáját, hogy táplálóbb legyen.


"miközben napközben 3 helyett 4x kap főzeléket vagy húsos pépet azon kívül kekszet teát piskótát és fogyott az éjszakai szopizasok miatt."


Ebben hol a logika? A tej nem fogyaszt. Azzal a gond, amit 3-4-szer kínálsz.

Eleve miért pép? Egészséges len fejlődő gyereket 10 hónaposan nem kell péppel kínálni.

A" főzelékek" alacsony kcal tartalmúak.

A bolti húsos bébiételek szintén.

2020. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%

2 évig szoptattam. Egy csepp tápot sem kapott a lányom.


Egyszer írt fel a háziorvos Sinlacot a lányomnak. Sugárban hányta ki... Ami az összetételét nézve nem is csoda.. :)


És MINDEN doki azt kérdezte,milyen tápszert eszik a lányom. Mondom semmilyet. És nem értették. Én meg őket nem.. Miért kellene?

Sajnos a legtöbb dokinak érdeke fűződik a táp felírásához. De ezt sosem vallanák be.


De egy biztos: a gyermekednek nincs szüksége tápszerre azért, mert 10 hónapos.

2020. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Szóval:

Nem tudom kiszűrni anonimitás miatt ki mit írt előtte. Utolsó előtti 2 válaszoló sokkal inkább tudálekos volt mint segítőkész.

A kell a védőnői utasitasokat takarja.

Az indok nem "hülyeség", vagy tudatlanság ahogy odaokoskodtad, hanem a fogyás.

Az anyatej nem mindig olyan amilyenre szüksége van a babának.

Ez a világ tulbuzgó anyukáinak az informálatlansága... Létezik olyan, hogy már nem elegendő a tápanyag tartalma vagy nem jól valasztodik ki.

Napközben amiket adok, abszolút minőségi és javasolt élelmiszerek, gyümölcsök húsok zöldségek, gabonafélék.

Én próbáltam szépen kérni a lényeget, mert rohadtul nincs időm a baba mellett olvasni ezen az oldalon hemzsegő mintapéldány észkombájn anyákat.

De egyszerűen itt minden ilyesmi kérdés alatt ez megy, mintha egy és ugyanaz a tizen db mintaanya jönne oktatni az általuk lenézett vagy kezdő vagy aggódó anyákat.

Komolyan mondom, arrogancia és okoskodás és bmeg ítélkezés nélkül, nem vagytok képesek bármit is leirni?

Az a kérdés, HOGYAN SZERETTESSEM MEG a gyengébbek kedvéért,nem az hogy hogyan kérdezz ki mi a bajom.

Amugy meg szívesen szoptatom, szeretem ahogy szereti ezt a fiam, de nem elég neki, mióta inkább estére is etetem péppel azóta nem ébred fel éhesen 4x éjszaka mint az anyatejre, erre varrjatok gombot akik szerint az anyatej elég neki Csakmert pont nektek elég volt..

2020. jún. 18. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!