Kell d- vitamin?

Figyelt kérdés

Tudom hülyeség,de megkérdezem.

Nézem a tv-t és épp monsták a reklámban hogy a milumil 1+ talralmazza a gyermek d-vitamin szükségleteit. A kisfiam pont ezt eszi napi 2x, reggel és este. De kapja a vigantolt napi 2 cseppet. Annyit mondott a dokim hogy a d-vitamint nem szabad túlzásba vinni. Most akkor hogyan tovább? Valaki tud ilyesmiről írni nekem bármit?



2021. jan. 5. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom Beba startot eszik, (csak tápis) 2 hónapos és napi 2 csepp Eurovit D-vitamint kap.
2021. jan. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor tehát ugyanúgy kell adni a d-vitamint ahogyan eddig a tápi mellé? Nem lesz baj akkor ebből?
2021. jan. 5. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy baj lenne belőle, de ha megnyugtat akkor kérdezz rá a legközelebbi találkozás alkalmával.
2021. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a válaszod.
2021. jan. 5. 10:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem néztem meg konkrétan ezt a Milumilt, de az van, hogy a D-vitamin ajánlást pár éve nagyon megnövelték. De így a 10x-esére kb. Viszont az élelmiszergyártók ehhez még mindig nem alkalmazkodtak. Továbbra is az van ráírva a dobozra, és azt mondják a reklámban, hogy ez a 100%-ot fedezi. Igen - a régi ajánlás szerint. De most már tudjuk, hogy 10x annyi kellene igazából...


Szóval nézd meg a dobozon, hogy pontosan mennyi van benne, és vesd össze az itt leírtakkal:

[link]


Felnőtteknél amúgy lényegében lehetetlen túladagolni a D-vitamint (elvileg napi 10000 NE-ig nem találtak káros hatást, az ajánlás napi 2000 NE, a régi ajánlás 200 NE), de a gyerekekre nem tudom, hogy vonatkozik-e ez. Szóval az orvost/védőnőt is megkérdezheted.

2021. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó lesz így, én is így adtam, de nyáron nem adok vigantolt, télen 2 cseppet, talán amikor baba volt adtam nyáron is 1 cseppet.
2021. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is télen 2 cseppet adok,nyáron én is pici korában adtam. Köszönöm a válaszod utána nézek,amint veszek egy új dobozzal.
2021. jan. 5. 23:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Add továbbra is a Vigantolt, függetlenül attól h mennyit tartalmaz a tápszer.(nyáron is)

A D vitamint elég nehéz túladagolni.

Nagyon fontos naponta a D-vitamin(ami igazából nem is vitamin, hanem hormon) adagolása a babák 3 éves koráig, segíti a Calciumot beépülni a csontokba,s pozitív hatást gyakorol az immunrendszer működésére is.


Pl a férjem és én évek óta napi 3000E D vitamint szedünk, azóta nem volt komolyabb betegségünk!

2021. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!