Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Egy itteni kérdésre adott...

Egy itteni kérdésre adott válasz egy része, igaz ez? A start a legjobb minden életkorban?

Figyelt kérdés
"A start tápszer teljesen adaptált tápszer, a legjobban hasonlít az anyatejhez. Még az 1es szintén, de abban már általában van extra keményítő, hogy jobban telítsen. A 2es pedig nem anyatej helyettesítő, hanem kiegészítő tápszer, már több olyan van benne, ammi igazából ha eszik is a baba, akkor felesleges (kazein fehérje, sokkal több keményítő, ezek jobban eltelítik a babát). Valóban azt javasolják, hogy a kezdő (start, pre, 1es)tápszernél maradjanak az anyák ameddig a gyerek azt igényli (akár 2 éves korig is)."
2021. jan. 17. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem és igen. Ha már eszik mást is valóban full mindegy, hogy most melyiket adod, adhatod neki a start is. De tény, hogy nem laktat annyira. Egy éves kor felett meg sima tejet is adhatsz. Igazából ez is fel van fújva. En start tapszert adok neki, mert azt felirjak és így 1000 Ft. De ha már nem írják fel, majd tejitalt veszek, mert jól ettől amúgy már nem lakik, de tényleg tele van vitaminnal.
2021. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor annyi a kül, hogy több benne a telítőanyag, keményítő? Mert akkor tényleg mindegy. Ha csak reggeli-vacsora mellé/után kapja italnak, akkor elég a strat, nem baj, ha nem telíti el, a rendes ételtől kell jóllaknia, vagy rosszul gondolom?
2021. jan. 17. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem baj akkor. En konkrétan lefekvés előtt adom neki meg reggelire. Szoval teljes ételnek, így van jelentősége, de neked így akkor nem igazán.
2021. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez is olyan ami folyton változik. 5 évvel ezelőtt folyton piszkált az orvos, hogy mikor váltunk már 2-re, 3-ra. Ugyanez az orvos 1,5 éve már azon az állásponton volt, mint amit idéztél.
2021. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hm, érdekes.

Azt is hallottam egyfelől, hogy azért nem jó a nagyobb babának a kisebbnek való, mert abban több a tápanyag, vitamin, ezért elhízhat a gyerek.

Most meg azt mondjátok, hogy pont, hogy nem elég már neki, nem lakik jól vele.

Ki érti.

Az mondjuk igaz, megfigyeltem, hogy csak az újszülött kortól 6 hós korig valóra van az írva, hogy anyatej helyettesítő, a többi mind kiegészítő. Bár nem tudom, hogy ez miben más, mert az anyatejes babák 6 hós koruk után is anyatejet kapnak, csak akkor már nem fő, hanem kiegészítő tápláléknak.

Bár ugye az anyatej is változik, szóval én már tényleg nem tudom:D

2021. jan. 17. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem érdemes ezen ennyit agyalni 😁 az anyatej is az első 6 hónapban igazán lényeges, ha már kap mást is, nem létfontosságú. Amúgy ha megnézed, nincs kevesebb kaloria egy 2-esben, mint egy start-ban, tehát nyilván nem fog jobban hizlalni a start. Az anyatej dolog is nagyon túl van tolva. Szép és jó, de egy 6 hó+ babának már nem ad semmi különös pluszt. Inkább csak a szoptatás maga fontos már akkor a babank. Valamelyiknek jobban másnak kevéssé.
2021. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!