Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van akinél nyugisabb lett a...

Van akinél nyugisabb lett a baba a tápszertől?

Figyelt kérdés
Tudom most majd jönnek a szar anya vagyok kommentek...de a babám nagyon nyűgös és sírós, szinte nem is alszunk. Most kap tápszert is az anyatej mellé mert nincs elég. Van akinél kicsit nyugodtabb lett a baba a tápszertől, esetleg többet aludt? Két hetes babáról van szó. Ha esetleg tényleg jobb lenne a tápszertől át is állnék már rá teljesen csak legyen egy pár nyugodt óránk végre...

2022. ápr. 5. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Eddig 30 vagy akarhany evig volt nyugodt ejjeled. Ket hetes a baba konyorgom !!! Mit hittel ez mivel jar ?

Nem, nem lesz nyugodtabb akkor sem ha megtomod tapszerrel.

2022. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagy szar anya, mert nincs elég tejed. Az én babám is elég korán kapott tápszert is, mert kevés volt a tejem. Én is gyötörtem magam ezért, de már utólag azt mondom, hogy felesleges volt. Az én babám nyugodtabb lett a tápszeres pótlás után. Éjszaka is többet aludt. Igaz, voltak nehezebb időszakok, mert hasfájós volt. Ez kb 3 hónapos korában múlt el. 5 hónapos korától az éjszakát is végig aludta. Kitartás!
2022. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Tedd tobbet cicire, ha igenyli nen tudsz mit tenni .. 2 hetesen alvas eves ez a fő dolguk. Tudom, hogy nehez, az elsovel halal pontosan igy voltam mint te! Elkepzeltem rozsaszin felhibe az egeszet, aztan kopp.. kapta a tapszert mert azt hittem ehes.. mire en is rajottem h nem azert sirt mar keso volt, apadt el a tej folyamatosan. Nagyon banom... Azóta is hiperaktiv a lanyom, es elarulom most 3 evesen se alussza at az ejjelt!

Masodik gyerekemmel megfogadtam az se erdekel ha éjjel nappal cici lesz de szoptatni fogom. Sikerult, az elso 2 het nehezebb volt, majd szep lassan bealltunk. Es nyugodtabb mint a nővére valaha volt. 2 hetes korban van az elso nyűgös periodus. Tarts ki.. megéri. En a felesbe anyatej plussz tapszerrel agyon szivattam magam.. rengeteg ment a lefolyoba mert kiszamolni nem tudod mennyi kell, nyugidtabb nem lesz, eljarni ide oda se egyszerű igy kesobb. Merd a babad 3 naponta, figyeld h van e eleg pisis pelus, a pocakja legyen szep gombolyu akkor nem ehezik. A D vitamintol volt nekunk hasfajas. Most a Galt kapja az ugyfest bevalt, neha biogaiat adok neki ha ugy latom huzgalja a labat. Lehet h nem tudtam segiteni, de hatha. Kitartast

2022. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kap mellé tápszert (mondjuk nem írtad mennyit) és még mindig nyűgös, akkor lehet hasfájás is.

Mondom ezt úgy, hogy nekem 0-24 mellen volt a gyerek a kórházban, hazahoztuk, aludt kicsit és utána következett 12 óra konstans keserves üvöltés. Kivéve amikor beájult 1-1 órára, vagy cicin volt 20 percet, elaludt, felébredt, üvöltött. Azt hittem fáj a hasa, puki stb... Csak akkor nyugodt meg végleg, amikor tápszert kapott. De akkor mintha kicserélték volna. Nagyon próbáltam szoptatni és csak utána pótolni. De nem ment, sem fizikailag nem lett elég tejem, sem lelkileg nem bírtam, és már a gyerek se.

Azóta sem gondtalan az élet, mert mindig van valami, de sokkal kiegyensúlyozottabb és én sem bántam meg, de nekem nem volt fontos a szoptatás, nem akartam hogy rámenjen az idegzetem. Ha neked fontos, akkor érdemes kitartani, szakembert bevonni.


Az alvásról: az elején kelt így is 2-3-4 óránként, aztán éjjelente 2x, mostanában 1x kel 11.5 óra alatt, most 4 hónapos.

2022. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem függ össze.

Az én gyerekeim mind tápszeresek voltak sajnos. A két lányom 6 hetes kortól átaludták az éjszakát, a fiam 10 hónapos és még mindig óránként kel jobb esetben, rosszabb esetben percenként-5 percenként.

2022. ápr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
En ugyan igy vagyok ahogy a 4es hozzaszolo, volt, hogy allandoan cicin volt a kisfiam, amint kihuztam a szajabol mar felis ebredt kiabalt, nemertettem hogy a 24orabol 18at a szajaba van es szopik is, latom, hogy nyel is, miert nem hiszik, jo persze komfortszopizott is sokat. Majd elkezdtem tapszert adni neki eloszor csak potlaskent megindult a sulya is, es nem csak 1orakat aludt. Masfel hete tapszeres, tejem egy csepp sincs mar szinte sajnos, hiaba teszem cicire egy ideig probalkozik aztan sir rajta. Probalom fejni is, de a ket mellembol osszessen 30ml sem jon mar ossze :/
2022. máj. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!