Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Melyik összetevőből tudom,...

Melyik összetevőből tudom, hogy laktató lehet a tápszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésem arra irányulna, hogy a tápszeres dobozokon melyek azok az összetevők amikből tudni lehet hogy az az adott tápszer laktató? A kalória szinte mindegyiknél hasonló tartományban mozog.

Kislányom kb 4 hónapos korától minden éjszaka felkel enni, van hogy 3-4 alkalommal is és csak a tápszerrel alszik vissza. Már mindent próbáltam. Ringatni, simogatni, vizet adni stb, de csak a tápszer kell neki. Estére is próbáltam több mindent vacsorára, tejpépeket, pizsamahami, jóéjt tápszerek, sinlac mindenféle formában, de semmi.. ugyanúgy kel éjszaka. Kinél mi vált be, illetve mi alapján válasszak tápszert?

Tejitalt még nem szeretnék adni neki. Most 9 hónapos


2022. aug. 29. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A négy hós alvásborulás teljesen normális dolog, még most, kilenc hósan is elég kicsi, ebben a korban nem várható el az átaludt éjszaka.

Nem feltétlen éhség miatt ébred attól, hogy evvel a módszerrel alszik vissza. Az egyik gyerekem akkora mennyiségeket bevágott este, hogy biztosan nem volt éhes, mégis ébredt 3,5 éves koráig.

2022. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már annak is örülnék ennyi idő után, ha csak 1x kelne fel enni a 3-4 helyett. :)
2022. aug. 29. 09:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok okoskodni, de nem azért kel mert éhes. Azért kel mert teljesen normális életkori sajátosság. Ahogy érik az idegrendszere, úgy fog tudni magától visszaaludni, de ez még nem megy neki. A 3-4 még jónak mondható. A felnőttek is kelnek ennyiszer, csak nem emlékszünk rá. A kisfiam 10 hónapos és pont ma aludta át az első éjszakát. Szóval sajnos ki kell várni ezt. Sokan mondják, hogy meg kell nekik tanítani, de ez nem tanulható képesség. Szóval kitartás!
2022. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy azért ébred, mert nem elég laktató a tápszer, tök normális még nála a gyakori ébredés. 9 hónaposan szeparációs szorongás, fogzás, ilyen-olyan mozgásfejlődés (a lányom onnantól kezdve, hogy kúszni kezdett, egészen amíg el nem indult magától, kb óránként ébredt éjszaka, ha közben még foga is jött éppen, akkor óránként többször is, nem volt jó időszak). Totál mindegy, mit és mennyit evett előzőleg. Idegrendszeri érés kérdése az átaludt éjszaka, a lányom 2 éves, az utóbbi hónapban tűnt el az utolsó ébredés is (bár néha még van, hogy felriad és inkább átjön közénk az ágyba), pedig már nem tápszeres/anyatejes jó ideje, normális vacsikat kap és néha meg is lep a mennyiség, amiket megeszik :D


Amúgy a legtöbb tápszer összetevője eléggé hasonló, lényegi eltérés csak a spéci tápszereknél van (laktózmentes meg ilyen-olyan mentes pl), a laktatóság és tápanyagtartalom viszonylag ugyanolyan.

2022. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De ha nem azért kel, mert éhes, akkor miért eszik rendes nagy adagokat? 🤔 napközben ha nem éhes, akkor elutasítja az ételt/tápszert.

Rengetegszer próbáltam már simán evés nélkül vissza altatni, vissza ringatni, vissza simogatni, cumit adni stb, de 1 óra múlva ugyanúgy nyöszörögve/sírva ébred és ha vizet akarok csak neki adni, szó szerint kilöki a kezemből. Csak a tápszer. Ahogy jól lakott már fordul is oldalra és alszik tovább.

2022. aug. 30. 11:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért mert ő neki ez a megnyugvás. Ő ettől tud megnyugodni és bealudni. Tehát hiába helyettesítenéd mással, ugyanannyit kelne.
2022. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat :)
2022. aug. 30. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!