Mi a baj a mikróval?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy nem szabad mikroban melegíteni a vizet a tápszerhez. Miért?
2022. okt. 3. 14:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Csak azért nem ajánlott, mert nem egyenletesen melegít. Érdemes mikró után lecsekkolni a tápszer hőmérsékletét.
2022. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
25%
Egyenletlenül melegít. Beleoldja a műanyagot a vízbe. Ugyanannyi cisz és transz állású molekulát hoz létre, a természetben az arányuk bk 99%/1%. Ennek a hatása -ha van- még nem ismert.
2022. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Aki az "egyenetlenül melegit" okkal érvelt az el sem olvasta a kérdést? A melegiteni kivánt anyag: VIZ. Amit kanállal megkeversz és láss csodát: egyenletes hömérsékletü! A müanyag edényböl kiszabadulo vegyi anyagok érv tartalmaz valoságelemeket, de akkor melegitse üveg pohárban és probléma megoldva/elkerülve!
2022. okt. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%
Játszótéren mondta az anyuka, hogy bennemarad a mikrohullám és rákot okoz 🤣🤣🤣 azt hittem viccel, de nem. Gondolom akitől hallottad is ilyen okos dolog miatt nem ajánlja
2022. okt. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%

"Beleoldja a műanyagot a vízbe." Ilyen nincs!

"Ugyanannyi cisz és transz állású molekulát hoz létre, a természetben az arányuk bk 99%/1%." Ilyen megint nincs, semmiféle molekulát NEMhoz létre, a molekulák ott vannak eredetileg is és madarnak ugyanolyanok. A cisz meg transz pedig nem kémiai fogalom, ilyen nem létezik, legjobb esetben ezotériás hülyeség!

2022. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
12 XD... Gendereznek a molekulák is? :)
2022. okt. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Összerázod és máris egyenletes hőmérsékletű.

Egyébként van okos vízforraló, ami 40 fokon tartja a vizet, mi olyat használunk.

Vízsszűrős kancsóból öntjük bele a vizet, úgy kevésbé vízkövesedik, mint a sima csapvíz

2022. okt. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Cisz meg transz van, de nem a víz esetén, hanem bizonyos szerves molekuláknál (mint a zsírok, gondolom ismeri mindenki a transzzsírokat - a másik a cisz-zsír lenne, de azzal nincs baj, az a "jó" variáns).


De a sima H2O esetén ez nem merül föl, az nem szerves molekula.

2022. okt. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%
Nekem vízforralóban kényelmesebb. Először felforralom, majd lehűl és amikor kell, bekapcsolom a vízforralót, az oldalán pedig ellenőrzöm a kezemmel mennyire meleg. Ha elég langyos, kikapcsolom. Azért szeretem jobban, mert mikróban már párszor túlmelegítettem.
2022. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Bogus20 ***** válasza:
75%
Vizet lehet szerintem, de a kèsz tápszert nem. Utóbbit azért nem tenném mert van a tápszerben probiotikum illetve jó baktériumok, ezek nem biztos hogy túlèlik a mikrózást.
2022. okt. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!