Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 év körüli gyermeketek, ha...

2 év körüli gyermeketek, ha kap még este a lefekvéshez tápszert vagy tejitalt, akkor miben kapja?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 13. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Pizsamában! (Na jó, ez csak vicc)

De nem értem a kérdést egészen, ha cumisüveg és pohár a két lehetöség, akkor meg végképp nem, ilyen idösen már csakis pohárból kellene, hogy igyanak a gyerekek.

2023. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
A tápit csak cumisból volt hajlandó meginni, pedig már pohárból iszogatott, minden mást. Amolyan kis szertartás szerűség volt ez, mint nekem a kávé, a bógrémből.
2023. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Szintèn cumisüveg
2023. ápr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Szintén, mint a 2-es válaszoló. Egyébként decemberben múlt 2 éves.
2023. ápr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Az én gyerekem 2 éves korában még mindent cumisüvegből ivott.
2023. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
2 évesen a lányom is cumisüvegből itta. Aztán rá 1-2 hónapra gondolt egyet, és közölte, hogy neki már nem kell a cumisüveg. Onnantól pohárból ivott, de szívószállal. :)
2023. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
A lányom cumisüvegből kapta, most s fiam is.
2023. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Az én lányom is cumisüvegből kapja (soha semmi mást nem kapott abból, csak a tápszert), 1 éves kora óta már csak napi 1x az esti rutin részeként. Most lesz 2 éves és a védőnőnk szerint már nem kellene cumisüveget adni neki. Pár napja próbálkozom, hogy abban adom neki, amiből napközben a vizet issza, de abból nem fogadja el. Van egy csomó féle poharunk, 360 fokos, csőrös, szívószálas, de a tápszert csak a régi cumisüvegéből kéri.
2023. ápr. 13. 20:36
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Cumisüveg, mert nálunk is szertartás. Mást nem iszik abból.
2023. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogadja el… Akkor nem issza meg. Bocsánat, de 2 évesen azért ez már nem opció szerintem, hogy nem fogadja el a poharat. Ennyi idősen már lehet velük beszélni. Az én lányom sem repesett az ötletért, de nem volt opció, ha kakaót akart inni, akkor azt csak pohárból tehette már ennyi idősen. Nyilván próbálkozott hisztivel, de hamar beadta a derekát, amikor látta, hogy nem viccelek.

Írod, hogy van ezer féle poharatok. Mondjuk szerintem ez is inkább hátrány, ha ennyi választási lehetősége van. Válassz neki egy poharat, ami aranyos, és mától kapja abból. Ha nem tetszik, nem iszik. Ordítani fog? Lehet. Egy darabig. De egy 2 éves gyerekkel azért már lehet és érdemes konfrontálni, nem egy csecsemőről beszélünk.

Én is parázok egyébként minden drasztikusnak tűnő változástól, hogy jaj ezt hogy fogja viselni a lányom. Aztán mindig meglepődök, hogy milyen rugalmas. Az első pár alkalommal próbálkozik persze, de aztán el is felejti kb., ha látja, hogy nem tágítok. Csak ki kell bírni szülőként, amíg elfogadja a változást.

2023. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!