Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogy működik az igény szerinti...

Hogy működik az igény szerinti tápszeres táplálás?

Figyelt kérdés

12 napos a babám. Próbáltam 3 óránként ébresztgetni, és úgy etetni, de akkor nagyon nyűgös és sírós volt. Átálltunk arra, hogy akkor adok neki, amikor tényleg éhes. Így pedig majdnem óramű pontossággal 4 óránként jelzi, hogy éhes. Így napi 6-szor eszik, mindig egyformán 90 ml-t (súlya alapján 80 ml kellene neki, de megeszi a 90 ml-t). És ezzel kapcsolatban lenne az első kérdésem:

1.) Honnan tudhatom, hogy ez a mennyiség elég neki? Volt, hogy adtam neki 110 ml-t, és el is fogyott, de picit többet is bukott. Így nem adtam akkor neki többet, de nem vagyok benne biztos, hogy nem fogadta volna el. Túl lehet etetni így, vagy csináljak neki nagyobb adagot, és majd jelzi magától, ha elég? Ha jelzi, akkor hogy jelzi, hogy már tele van?

Illetve, ha többet csinálok neki, és esetleg jelzi ha elég, akkor a maradékot dobjam ki?


2.) Ha el kell menni valahova, és éhes lesz…Hogy csináljam? Viszek dobozban tápszert, meleg vizet termoszban és külön hideg vizet. Eddig oké. De a keverési arányok ugye fixek. Nem tudok 80-90 ml-t kikeverni. Ebben az esetben keverjek neki többet, 100 ml-t, vagy akár a 133 ml-t, és eszik belőle amennyi jól esik? Vagy adjam abból is a 90 ml-t, a maradékot pedig dobjam ki? Még mindig a túletetés miatt kérdezem…


3.) Fürdés. Eddig úgy csináltam, hogy evés, fürdés, alvás. Valaki szerint nem jó evés után fürdeni, fürdés után legyen evés. Dehát eleve akkor ébred, ha már éhes. Így viszont a fürdés lenne nagyon nyűgös neki.

De tegnap már úgy csináltam, hogy evés, kb fél óra múlva fürdés, majd utána adtam neki kevesebb, 30 ml tápszert, hogy jobban ellazuljon, és úgy fektettem le. Nem is ébredt, csak 4 óra múlva, amikor tényleg megéhezett. Szerintetek így jól csinálom? Vagy kinek mi a tapasztalata?


Bocsánat, de nagyon-nagyon kezdő vagyok. 🙈


Illetve, tudnátok írni napirendet, hogy nektek hogy néz/nézett ki egy nap hasonló korú babánál? Nyilván mindenkinek más jött be, csak kiváncsi vagyok, hogy csak nagyjából jól csinálom-e . Hánykor van kelés, evés, fürdés? Hogy néz ki az éjszaka?



máj. 19. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Otthon hogy keversz ki 80 milit? Pont úgy kell út közben is.

Nyugi, ne görcsölj. Csináld úgy, ahogy nektek jó. 12 napos babánál nincs napirend. Felesleges is ragaszkodni hozzá. Hónapok kellenek hozzá

máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Onnan tudod, hogy tobb kell neki, ha a megevett adag utan meg sir es nem nyugszik meg. Ha megnyugszik, nem kell tobb.

Mivel 1 kalan tapszer kell 30 ml vizbe, ezert kikeversz 90 vagy 120 ml-t. Aztan eszik amennyit eszik, maradekot kiontod, nem tarolgatod. En mindig igy csinaltam, nem szamolgattam kulon, hogy most akkor 100 milit akarok neki adni, hogy legyen.


En szobahomersekletem adtam neki a tapszert mindig utkozben, nem termoszoztam. Cumisuvegbe vittem a vizet, a port kulon egy kis dobozba elore kimerve, aztan osszeontottem, ennyi. De az en kisfiam elfogadta igy, vannak babak akik csak melegen szeretik persze, akkor marad a termosz.


Tokmindegy most mikor furdeted, pici meg. En 4 hos koraig ossze-vissza furdettem, akkor, amikor epp alkalmasnak lattam ra az idot. Reggel, napkozben, delutan, akarmikor, mert nem volt meg kialakult rutin, teljesen ossze-vissza aludt es volt ebren. Aztan amikor mar rendezodott az este es beallt, hogy mittudomen, 8-kor mar alvas van, akkor elotte furdettem meg.


Nem kell most napirendre rafeszulni, alakul ahogy alakul, egy ido utan majd magatol beall.

máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És ez így nem kevés, hogy 4-4,5 óra is eltelik 2 evés között? Nem esik le a vércukra?

Csak mert a gyermekorvos ezzel ijesztgetett, hogy akár bele is halhat, ha ritkábban eszik, mint 3 óra. Annyira leeshet a vércukra…

máj. 19. 13:58
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem ertek hozza, nem tudom, de nekem is soknak tunik ez az ido. Oszinten szolva ha az az orvos velemenye, hogy keltsd fel 3 ora utan, akkor en keltenem, mert ebben a kerdesben nem mernek magamra hagyatkozni, nem jatek az eves.


Nem sarga veletlenul?

máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem sárga, abból már kijöttünk.
máj. 19. 15:24
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben sárga volt a babánk kelteni kellett 3 óránként. Amint ez elmúlt átálltunk az igény szerinti etetésre. Ez így nézett ki, hogy volt 3 óra múlva lett éhes volt hogy 2 volt, hogy 4. Változó volt. Nappal gyakrabban kért. Éjjel egyszer kelt fel. Én nem számoltam ilyen mértékbe ki mennyit eszik. Mondok egy példát. Papír szerint 80 ml kell ennie akkor csináltam neki 90-et. Ha megette megette ha nem kiöntöttem. Ha kevés volt csináltam neki még 30 ml. Ahogy nőtt az adag így csináltam késöbb is.


Ha kocsival megyünk valahova akkor a szivargyújtóra tehető melegitőt használtam abba benne a víz és akkor mikor kellet bekevertem a port. Ha nincs kocsi termoszba vittem. A fiam csak melegen eszi meg a tápszert. A kórházba sem evett ha kihülten kapta. Van olyan baba akinek meg mindegy megeszi szobahőmérsékleten is.


Fürdetni én mindig evés előtt fürdetem. Nálunk a rutin az, hogy fürdetés mese evés és alvás. Ez volt újszülöttként is mondjuk akkor extra rövid mesék voltak.


Ne görcsölj rá. Majd ráérzel. Senkinek nem ment egyből.

máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! (15:39)


Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt.

Annyit még meg tudsz mondani, hogy miből látszik, hogy kér még enni, esetleg hamarabb megéhezik? Illetve mi a jele annak, ha jól lakott?

Mert ahogy írtam, nem egyértelmű nekem, hogy mikor elég neki, mert ha többet adtam, többet is bukott vissza. Nagyon jó lenne ez az igény szerinti tápszeres etetés, de attól félek, hogy vagy túl sokat adok neki, vagy túl sok időt hagyok neki két etetés között, és nem jelzi esetleg időben, és tényleg az lesz, hogy leesik a vércukra. :/

máj. 19. 18:47
 8/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, bocs hogy en valaszplok.


Ha 90 milit adsz neki, utana nyugtalan, sir? Ha igen, akkor ker meg.

Valoszinuleg azert bukja ki, mert az neki mar sok. Az en kisfiam addig tudott volna enni, amig volt, ha 200 ml tapszert akartam volna megetetni vele 2 hosan, tuti megette volna,csak aztan bukott volna fel napig.


Ha nyugtalan, sir, ker meg. Ha nem, akkor nem.

máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

6-os vagyok. A fiam úgy tátogott mikor éhes volt, mint egy halacska. Ez még ma is így van és elmúlt 7 hónapos. Illetve az elején nagyon nagyon sírt, ha éhes volt. Volt amikor elsőre nem találtuk el mikor még kicsi volt. Olyankor a képzeletbeli listán mentünk végig. Pelenka, evés stb.

Ha elég volt neki eltolta a cumisüveget, de tudom ez nem mindenkinél van így. Mi onnan tudtuk ha elég volt neki. Határozott módon eltolta vagy a fejét elfordította, kiköpte a cumifejet.

Nekünk mikor már nem volt sárga az orvos mondta hagyjuk éjjel aludni nem kell kelteni majd jelzi, ha éhes lesz. Nálunk jelezte is. Nem tudok róla, hogy baj lett volna a cukrával. 20 körül alszik el a mai napig is. És olyan 2-3 között kelt fel egyszer enni. 3 hónapos kora óta már nem kel fel éjszaka. De ez is változó van olyan baba aki kel, mert éhes, vagy más baja van.

Nyilván te tudod te érzed hogy a jó nektek csak idő míg bizol magadban.

máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!


Írtad, hogy nappal gyakrabban kért. De ilyenkor direkt kisebb adagokat is adtál neki, vagy mindig csináltál neki többet, és megevett belőle amennyit megevett?

máj. 20. 02:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!