Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit tegyek ha nagyon érzékeny...

Mit tegyek ha nagyon érzékeny a mellem? Adhatok majd tápszert a kezdetektől? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 hónapos terhes vagyok, tehát annyira még nem aktuális a dolog, de már foglalkoztat ez a kérdés..

Sokmindent olvastam már itt, mennyire elítélendő ha valaki tudna szoptatni, de nem teszi, stb.


Őszintén szólva én rettenetesen félek tőle. Lehet nem is lesz tejem, és nem kell ezen gondolkoznom, de nekem nagyon nagyon érzékeny a mellem, már a terhesség előtt is mindig az volt. A menstruáció előtt, után, néha még attól függetlenül is. Ha a párom csak egy kicsit hozzáért, vagy simogatni akart, mondtam neki, hogy ne tegye, mert nagyon érzékeny, fáj.


A szoptatásnál ez aztán csak sokkal rosszabb lesz. Nagyon félek ettől..


Ilyenkor mit lehet tenni? Mármint majd ha már megszületik a baba és szoptatni kéne..


Előre is köszönöm a válaszaitokat.


2013. dec. 1. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha rendesen teszed a melled a baba szájába és mindketten rájöttök a technikára,akkor nem fog fájni! Nekem is nagyon érzékeny a mellem,menzesz előtt hozzá se lehetett érni. Most,ha a bimbòmhoz érek,olyan mintha 10 tű szùrná egyszerre. De nem érdekel és nem.is fog,csak legyen jò sok tejem.
2013. dec. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel terhesen nagyon érzékeny a melled, ez azt jelenti, hogy a tejmirigyeid már alakulnak a szoptatáshoz. Nekem minden menzesz előtt 10- 12 nappal már nagyon fájtak, meg szinte egy kemény gombóccá állt össze. Terhesen még a ruha is irritálta, persze ez a második félidőtől enyhült. Tejem annyi lett, hogy az enyémen kívül még két babát etettem, pedig alapjáraton 70A- s melltartóm volt. Eleinte én is úgy gondoltam, hogy kizárt, hogy én szoptassak, de mikor megszülettek a gyerekeim és ott nyekeregtek a karjaimban, mi sem volt természetesebb, hogy minél előbb megszoptassam őket. Persze kezdetben nem sétagalopp, de az anyai ösztönök győztek.

A nagyot 22 hónapig szoptattam, a kicsi most lesz annyi, ő még jelét sem mutatja az elválasztódásnak, még lelkes cicista.

2013. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Remélem nálam is jelentkeznek majd ezek az anyai ösztönök, és hogy könnyebb lesz a szoptatás, mint amilyennek most képzelem. Egyelőre még ez nem igazán van meg.. néha olyan riadt madárnak érzem magam.

2013. dec. 1. 22:47
 4/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
az anyai oszton nekem nem azonnal jott, de jott a szules utan picivel, addog en is, ahogy Te, egy riadt madarnak ereztem magam:-) ne aggodj! ha ugy dontesz nen szoptatsz, nem fogsz es pont. Apukan kivul azt hiszem senkinek koze nincs hozza. ha meginden a termeszet rendje szerint alakul akkor osztonszeruen jon majd az egesz, csak ne gorcsolj!:-)
2013. dec. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy riadt madar vagy! Hiszen azt sem tudod mi var rad! Nekem is nagyon erzekeny volt a mellem es meg mindig az. Megis meg sem fordult a fejemben, hogy ne tudnek szoptatni. Az egeszen mas! A melledet ugy tudod felkesziteni, hogy szules elott olyan 2-3 hettel leveszed a melltartod es hagyod, hogy a ruha un. dorzsolje. Kenheted oliva olajjal vagy faggyuval ( ez az utobbit hasznaltam ) hogy ne szaradjon ki. Ezeket hasznalhatod amikor mar szoptatsz! Sot ajanlatos kenni valamivel nehogy szetrepedjen a szivastol a mellbimbod.
2013. dec. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én mellem is rettenetesen érzékeny, tabuterület volt mindig is szex közben is. Nézni lehet és slusszpassz. Emiatt én is rettegtem a szoptatástól. De amikor megkaptam a kórházban és szegényem sírt és tátogatott, hát nem lett volna szívem nem cicire tenni. Sajnos, ahogy gondoltam nekem kellemetlen volt, a mai napig nem szeretek szoptatni, de a kényszer nagy úr. Sajnos egy betegség miatt mi pótlunk tápszerrel, de a cicit sokszor semmi nem helyettesíti. Ha nagyon nyűgös például vagy rettenetesen sír, sokszor csak a cici nyugtatja meg. És az a boldog mosoly, ahogy megnyugszik a cicimen, feletteti azt, hogy kellemetlen a szoptatás. Fel a fejjel, próbáld majd ki, és ha tényleg nagyon nem fog menni, akkor kérhetsz majd tápszert. Nem kell ezt túlmártírkodni, én azt gondolom. Az egyik fórumon olvastam például egy anyukáról, aki 8 hónapig szoptatott úgy, hogy minden szoptatásnál bőgött, mert annyira fájt neki és folyamatosan véresek voltak a bimbói, a végére annyira magába fordult a szoptatás miatt, hogy pszichológushoz kellett járnia. Nah szerintem idáig nem kell eljutni. De ne zárkózz el tőle előre. Az anyai ösztönök, a hormonális változások ki tudja, hogy mit hoznak majd. Ne aggódj ezen előre. Lehet, hogy simán menni fog, ha meg mégsem, akkor is lehet boldog és egészséges a babád.
2013. dec. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat! Megpróbálok nem ezen görcsölni, és majd alakul valahogy. Ha tényleg annyira nem bírom majd, ráérek akkor aggódni. :)
2013. dec. 2. 19:13
 8/8 xStefix ***** válasza:

Az első lépés, hogy utánaolvasol egy kicsit a szoptatásnak, hogy ráhangolódj az egészre. És elhessegeted az előrevetített félelmeket. :)

A második, hogy felveszed a kapcsolatot egy számodra szimpatikusnak tűnő szoptatási tanácsadóval, ha esetleg szükségét érzed. Szerintem érdemes lehet ezt már a 3. trimeszterben megtenni, hogy ha a szülés után is lennének ilyen élményeid/félelmeid, rögtön legyen melletted szakértő támogató, aki segít.

A harmadik pedig, hogy megkérdezed majd tőle, ilyen esetben használhatnál-e bimbóvédőt. Ezt csak halkan mondom, mert kapásból nem javasoljuk senkinek, ugyanis nehezítheti a szoptatást. De ritka esetben, az előnyök-hátrányok mérlegelése után(!), van, hogy ez lesz a megoldás.

Én ezeket tenném a helyedben.

Kellemes babavárást! :)

2013. dec. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!