Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Koraszülött lányom nem eszik...

Koraszülött lányom nem eszik eleget javaslatokat várok mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Tápszer? Anyatej (anyatej gyűjtő állomásról)? Ha van tejed csak nem elég akkor fejjél és tedd minnél többet cicire. A lefejt tejet is ad neki oda pohárból vagy cumisüvegből. Ha a cumisüvegből nem fogad el elég ételt akkor próbálj más üveget más cumival. Pohár, fecskendő, kiskanál, csöves etető rendszer (nem jut eszembe a neve, de egy tégelyt kell a nyakba akasztani és egy csövet kell a cicire ragasztani úgy lehet etetni a babát), több féle cumi az üvegre, pipetta ezekkel mind lehet babát etetni.
2014. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egészségügyi okokból nincsen tejem.eddig evett rendesen tápszert és már hozzátápláltam de egy hónapja nem eszik csak fogy.most 8 hónapos,korrigáltan csak 6.25.hétre született 520 grammal.most 4900 gramm.a kanalat kiköpi.a tápszert nem fogadja el.anyatejet nem adhatok neki az orvosok szerint nem szabad.próbáltam pipettát fecskendőt poharat semmi nem vállt be.
2014. febr. 2. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazság szerint semmit. A gyerek (igen, még az ekkora kicsi törpike is) pontosan tudja, neki mi kell. 3 gyerekem nőtt fel úgy, nem volt beléjük diktálva semmi, ha nem ízlett neki, nem kérte, nem kapta meg. Csokit nyilván nem adtam nekik ilyen helyzetben, de nem nyomtam soha a kanalat a szájukba. A szervezetük pontosan tudja, mi kell neki, és jelez. Kisfiam világ életében utálta az almát (szinte az az egyetlen gyümölcs, amit utált), aztán egyszer odajött hozzám, hogy most almát akar enni. Tudja, hogy utálja, de most kell. MEgevett egy szép nagy almát, utána megint semmi. De egyik sem póteszik, ha nincs mit csinálnia, nem túlsúlyosak és nem is soványak. Az én tapasztalatom tehát, hogy pont annyi jó neki, amennyit megeszik.
2014. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is koraszülött volt. Mi is így jártunk,a Beba tápszer már nem ízlett neki,váltottunk Aptamilre.
2014. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáljatok tápszert váltani, esetleg más pózban etetni, etetésközben többször böfiztetni. Hozzátáplálást már elkezdtétek? Mert azzal is lehetne most már próbálkozni. Olykor van hogy kevesebbet esznek a babák vagy nem igazán híznak mert lemozogját, persze nem mindegy mennyi ideje fogy és mennyit fogyott. A kedve jó? Éhes és sír is vagy csak elutasítja az ételt? Talán tényleg nincs most szüksége annyi ételre ami a nagy könyvben meg van írva. A fogyás nem jó, de ha cserébe mostanában többet mozog, jobban fejlődik akkor az megmagyarázza a fogyását.
2014. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 "Lili" válasza:
Az én babám sem evett rendesen 7 hónapos korától. Ő anyatejes, és ami vele történt, azt szopási sztrájknak hívják. Az lll.hu-n is olvashatsz erről, mert a megoldása mindegyik étel elleni sztrájknak hasonló. Ezenkívül beszéld meg egy Dévény tornásszal, ő stimulálhatja az arc izmait, hátha hipotónia miatt nem eszik. Addig is adj extra finomakat s babának, a mi kedvencünk a sütőtök, barackos Milumil rizspép, őszibarack.
2014. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!