Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha három óránként kell etetni...

Ha három óránként kell etetni a babát, akkor az evés befejeztétől számítsam a 3 órát?

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 14:50
1 2
 11/20 anonim válasza:
Én az evés elejétől számoltam,de többször nem bírta ki addig,előbb kért.
2014. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az elejétől kell számolni.

Az én fiam is kb. 3 óránként éhezik meg, úgy etetem, de nyilván nem állok stopperrel az üvöltő gyerek felett, hogy várjál még 10 percet.

Nem értek egyet azzal hogy a felnőttek se óra szerint esznek. Ha van az embernek egy napi ritmusa (felkelés, munkába indulás, fix ebédidő, hazaérkezés, vacsora...) akkor majdnem percre pontosan ugyanazokban az időpontokban eszik nap mint nap - és akkor lesz éhes! Mert azt szokta meg.

A gyerek is megszokik egy rendszert, és ha nem mereven, mindenáron ragaszkodunk hozzá, akkor szerintem nincs azzal semmi baj.

2014. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az elejétől... Ez persze kemény tud lenni ha lustán eszik a baba... :)
2014. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam kb másfél órát szopott újszülöttként. Vicces lett volna az elejétől számolgatni... Amúgy erre nincs is szükség. Szól a baba, ha éhes.
2014. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
elejétől kell számololni.
2014. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
ez nem a másodperc mutatótól függ! szerintem általában jelzi a baba. nem szentírás a 3 óra 00 perc 00 másodperc.
2014. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
szerintem etesd igény szerint. az a legjobb nem pedig az órát figyelni. te is akkor eszel ha megéhezel nem pedig 3óránként. nekem a kórházban is azt mondták hogy igény szerinti etetés van. úgy is jelez ha éhes.
2014. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Szia! Teljesen mindegy honnan számolod, a babád úgyis másképp számolja :) Én azt hittem, hogy az evés befejeztétől kell számolni, de a kisasszony felvilágosított, hogy ő márpedig a kezdéstől számolja a 2-3 órát :D Egyébként meg ne azzal foglalkozz, hogy mint mond anyukád vagy a szomszéd, csak a babát figyeld, és tudni fogod, mikor kér enni. Az a legjobb, ha igény szerint szoptatod.
2014. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az érzéseidre hallgass, ne anyádra. A te gyereked, nem az övé. Rengeteg mindentől függ az igény szerinti szoptatás. Kortól, súlytól, évszaktól stb. Te se percre pontosan eszel minden nap. Nekem a legkisebb 2 kiló 10 dekával született, én éjjel-nappal kb. 2 óránként etettem. Ha nyűgi, vedd fel, beszélgess hozzá, nyugtatgasd. De ilyen pici babánál az is lehet hogy csak a azért kéri a cicit mert megnyugtatja, nem is éhes. Ne félj, a baba jelez, majd megtanulsz különbséget tenni a sírások között is. Majd kialakul.
2014. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nem akarlak összezavazni, de az enyém 4 óránként eszik! Próbáltam óra szerint etetni 3 óránként, de nem volt benne köszönet.
2014. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!