Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszernél a kész tápszer...

Tápszernél a kész tápszer mennyiségét kell nézni/számolni?

Figyelt kérdés
Lehet szőke nős kérdésnek tűnik,de kislányom miután már teljesen átálltunk tápszerre nagyon rossz evő lett!Pár hetes korában még volt,hogy 160ml is szopott(tudom mert mértem minden szoptatást)Most pedig,hogy csak tápszert eszik 120ml-nél nem kér többet!Orvosi javaslatra tápszert váltottunk,de még semmi javulás.Most 3 hónapos és annyit eszik mint újszülött korában,Eddig szépen hízott,de most már attól félek megáll a hízásban.Mivel a tápszernél 30ml vízhez kell 1 kanál tápipor így 120ml-hez 4 kanállal teszek.A kész tápszer így 140 ml lesz ezt kell néznem vagy a víz mennyiséget?Csak számolok,számolok,mindennap,de már bele zavarodtam.
2014. okt. 9. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A víz mennyiségét nézd. Jól csinálod, nyugi.
2014. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én mindig a víz mennyiségét nézem. Amúgy nem lehet h ezért eszik kevesebbet mert laktatóbb neki? Ha rendesen hízik akkor nem baj h nem eszik annyit amennyit a doboz ír! Nekem a kislányom 4 hónapos koráig evett mindig többet mint emennyit a dobozon jelöltek viszont utána meg és azóta is kevesebbet eszik belőle! Rendesen hízik teljesen egészséges,már mást is kap amúgy.
2014. okt. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Teljesen tápszert csak kb. 3 hete kap addig volt fele-fele anyatej,tápszer.Jövőhéten kell vinnem mérésre,hogy jól hízik-e mert,hogy nem növekszik az étvágya a növekedésével egyaránt!Ha hízik és nem lesz gond akkor már nem fogok számolgatni lehet neki a tápszer erősebb.Első kislányommal ilyen gond nem volt sosem.Ezért furi és para Nekem.
2014. okt. 9. 10:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a víz és a por mennyiségét összesen kell nézni. Tehát ha 120 mili vízhez teszel 4 kanál port, amiből lesz 140 mili tápszer és azt a babád megeszi, akkor 140 milit eszik.
2014. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6 honapos tapszeres fiam meg mindig csak 120 ml-t eszik. Egyszeruen nem bir tobbet, ebbol is bukik. 4-5 orankent ker. Persze mi mar hozzataplalunk. 5 honaposan mar megduplazta a sulyat, az orvos szerint egyszeruen neki ez az adagja, nem bir egyszerre tobbet enni.
2014. okt. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Természetesen amennyi lesz belőle. De tápszerből soha nem fog annyit enni, mint anyatejből. Mi is vegyesen, amennyi tej van szopizza. Reggel 160-180-200 körül szopizik, de pl este 50 anyatej mellé a 90 tápszer (ami ugye bekeverve 110 kb) van amikor sok, bukik vissza, vagy 20-at hagy belőle. Most 5 hós kislány. Nap közben 70 tejhez csinálok 60 vízből tápit, azt általában megeszi.

Nem lesz gond vele, nyugi! Ha éhes lenne sírna.

2014. okt. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kész tápszer mennyiségét kell figyelembe venni, tehát 140 ml tápszert eszik a lányod, ami szerintem nem kevés.
2014. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat azért kicsit megnyugodtam remélem minden rendben lesz!
2014. okt. 9. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!