Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ti mit gondoltok a megmaradt...

Noi333 kérdése:

Ti mit gondoltok a megmaradt tápszert el lehetvtenni hűtőbe cumisüvegben a következő etetésig? (milumil Ha start optima)

Figyelt kérdés
Második babám, az első is tápszeres volt vele mindig kiöntöttem akármennyi maradt is így nagyon sokat elpazaroltunk de a sógornőm mindig elteszi hűtőbe szerintetek 3-4óra árthat a minőségnek? Ti oda adnátok a babának? Nem spórolni akarok de a kórházakba is kész tápszereket tesznek ki a hűtőbe a rooming in szobákban. Kíváncsi vagyok sok véleményre köszi előre is!

2014. nov. 20. 02:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Én követném a dobozon lévő utasítást.
2014. nov. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem lesz baja szerintem, csak az a kérdés, hogyha elkezded a következő etetést és mondjuk megeszi az üvegben maradt 50 milit, akkor utána félbehagyod az etetést és csinálsz még neki? Mert azért a régire nem keverném a friss tápit!


elsőnek! A dobozra az is rá van írva, hogy minden etetés után főzd ki az üveget stb. Ezt is mindig betartod? Mondjuk egy 8 hónapos babánál is?


Kérdező! Szerintem a sógornőd jól teszi, amit tesz, elég drága a táp, ahhoz, hogy kiöntse a lefolyón és valószínűleg nem lett semmi baja a babájának attól, hogy a hűtőbe tette pár órára a tápit.

2014. nov. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Kimegy belőle a tápanyag.2órát lehet tárólni de tovább felesleges. Én minden alkalommal ujat csináltam és bármennyi is maradt azt kidobtam. Az orvos és a védőnő is ezt javasolta
2014. nov. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

én úgy csinálom, hogy alapból csinálok plusz egy adagot, amit a hűtőbe teszek miután kihűlt. sőt van hogy éjszakára megcsinálok 2-3 adagot hogy éjjel csak melegíteni keljen. semmi baja nem lesz, én 24 órát olvastam hogy annyit eláll a hűtőben.

abból amit evett és marad 50-60ml azt is elteszem, ha frissen kapja. de pl ha már hütőben volt, melegítem és úgy marad meg akkor nem teszem el. max akkor ha nem eszik belőle és a 90%a megmarad. de ha mikróban melegítem akkor mindenképp kiöntöm nem melegítem újra. a fiam már 3.5 hónapos kb 8 hetes kora óta tápszeres, elejétől így csináltam, és semmi baja, sem hasfájás, hasmenés...semmi. én azt amit a dobozra írnak nem nem veszem semmibe de nem olyan szigorúan, azért írnak ilyeneket hogy az esetleges következményekkel szemben védve legyen a gyártó. példának tudom mondani, ha szeleteltetsz felvágottat és annak az árcimkéjén lévő dátum szerint 24 óra múlva már nem jó, de még napok után is ehető, semmi baja.

2014. nov. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

 minden étkezéshez frissen készítsd el a tápszert, és 2 órán belül használd fel. Ne használj fel megmaradt tápszeroldatot.


Ez minden tápszeres dobozon rajta van. Én akkor adom oda neki a maradékot, ha két órán belül kéri. Szerintem később még a szaga is más lesz. Persze mindenki máshogy csinálja, de én nem ezen fogok spórolni.

2014. nov. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
ehhez képest a kórházban tényleg elkészítenek előre egy nagy adagot és azt adagolják mikróba melegítve az újszülött babáknak... ha baj lenne hogy hűtőben áll, kétlem, hogy ezt a kórház engedélyezné, pláne nem újszülötteknél... (mellesleg rákérdeztem a csecsemősnél mert osztálytársam volt és mondta hogy nyugodtan előre el lehet készíteni csak hűtőbe tároljam) ugye ami megmarad úgymond elkészített tápszer amit miért ne lehetne betenni a hűtőbe? én úgy csináltam,hogy azt pótoltam ki és úgy adtam a következő adagot, ott viszont ha már maradt, az ment a lefolyóba.. 2-szer nem melegítettem soha.. fiam 7 hós.. köszöni szépen jól van :)
2014. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Néha néha a fiam 3 órával később kapta meg, mert épp utaztunk és induláskor kevertem be. Nem rendszeresen, de semmi baja nem volt, pedig az akkor még hűtőben sem volt.

Mondjuk én sterilizálni is kb 3 hétig sterilizáltam, aztán mosogattam csak forróvízben és kész. Még hasmenése is csak egyszer volt, az is a joghurttól, pedig lassan egy éves.


Gyűjtögetni, újjal keverni a régit én sem csinálnám sztem és kis mennyiség gyorsabban tönkremegy. Mégiscsak részben megbontott fehérje, nem olyan, mint a tej.

2014. nov. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem tároltam sose, ami megmaradt az sajnos kuka, én is sajnálom, de nem adom oda neki később. Nem is kevertem ki sose előre, utazáshoz sem.
2014. nov. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Semmi baja nem lesz, csak ne öntsd össze az frissel. Ikreim vannak és eleinte 40-50 ml ettek, két nap után rájöttem, hogy így nagy pazarlás lesz. Megkérdeztem a dokinőt és azt mondta nyugodtan elkészíthetem előre és rakjam hűtőbe. Elkészítettem előre kb. 400 ml és mindig öntöttem belőle. A kórházban valóban reggel csinálnak egy adagot és egész nap abból kell öntögetni.
2014. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
0%
Szerintem ha jól lezárod az üveget akkor nem lesz baja.
2014. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!