Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Lehetséges hogy a Beba (sensit...

Lehetséges hogy a Beba (sensitive Ha) nem elég tápláló és gyakrabban megéhezik a baba?

Figyelt kérdés
Szombaton múlt 2 hetes a babám. De azt vettem észre hogy folyton éhes. Pedig 90 milit benyom. Majd nagy nehezen elalszik, de a 3 órát sosem tudom tartani mert 2 óránként sír és tátog és látszik rajta hogy éhes. Azonnal rácuppan a cumisüvegre ha nyújtom neki. Mit csináljak? Etessem 2- 2,5 óránként, vagy mostmár adjak neki 120 milit?
2015. júl. 13. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy megissza a 90ml -t és még nem próbáltad meg növelni az adagját? Én nem kerdezgetnek itt mindenkit, amikor láthatóan éhes a gyerek. Azt tudni kell, hogy nem lehet tuletetni egy ekkora gyereket. Kijon belőle ha túl mohó lenne és többet enne, mint amire szüksége van.

Keverj be neki nyugodtan nagyobb adagot, hadd egyen annyit amennyit szeretne!

2015. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Majd biztos jol lepontoznak a szuperanyuk, de! Ja es nekem is van gyerekem, igaz en 3 honapja etetem mellbimbovedovel, cicirol es minden szuperanyu azt mondta, hogy mostanara mar tapos lesz... Szoval rad bizom, hogy megfogadod-e a tanacsom!


Olyan nincs, hogy nem lehet tuletetni! De igen is lehet!


2 hetes a babad! Konyorgom! Olyan pici a gyomra, hogy ha jol is lakik hamar kiurul neki!


Nem az a baj, hogy nem lakik jol, hanem az, hogy tul gyorsan benyeli a cumisuvegbol, es mar reg elfogy a kaja, mire az agyaig eler az inger, hogy jollakott! Gondolj bele, ha te habzsolsz 2x annyit eszel, mint mikor szep lassan, komotosan megeszed az etelt! O is ugyan igy mukodik! Ne agyj tobbett a dobozon ajanlottnal, mert 2 honaposan mischlen baba lesz belole!

Valtoztass! Ne cumis uvegbol etesd, hanem kanallal! Van pl az aventnek kanalas cumisuvege, abbol tudod adagolni neki. Lassabban fog enni, es sokkal elobb megerzi, hogy jollakott! Egy probat meger.


Ja, igen, amugy az elso idokben, ha igeny szerint akarod etetni akkor lehet, 2-2,5 ora az igenye. Illetve azt is vedd figyelembe, hogy lehet olyan eset, hogy csak szomjas! Meleg van, hamar kiszarad! Mivel nem anyatejes ezert nem kap elotejet ami lenyegeben szomjolto. Esetleg probalj neki kulon babavizet is adni. Lehet az is eleg lenne neki ket etkezes kozott.

2015. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De igen próbáltam. És majdnem mindet meg is itta. Csak a védőnő és a gyerekorvos is kiakadtak, hogy Úristen! egy ekkora babának nem szabadna még 90 ml-t ennie. Azért kérdeztem azokat, akik Bebát adnak a babájuknak, hogy ők is adnak e többet vagy sűrűbben. Mert olvastam? hogy a tápszerek nem egyformán laktatóak.
2015. júl. 13. 10:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként lassan etetem. Azt a 90 milit úgy adom oda, hogy közben 3x vagy 4x megállunk büfizni pár percre.
2015. júl. 13. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Lányom is Bebát eszik, ő születésétől 120-150 ml-t kapott , ahogy igényelte.

Ha éhes, adj neki, azért ne éheztesd, mert jajjj a védőnő meg a gyerekorvos mit szól.

2015. júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sztem többször kapjon kevesebbet. Nem baj ha kétóránként eszik.
2015. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok! Az en fiam szuletese ota 120-at eszik! Anyatejes! Tudom, mert mertem. Ha kevesebbet evet nem volt neki eleg. Szard le amit a gyerekorvos mond, meg a vedono! Ok atlagolnak es viszonyitanak! A sajat gyerekednek megvan a sajat EGYEDI igenye! Te ismered a legjobban! Nehogy mar idegenek mondjak meg mi a jo neki! Halgasd meg oket aztan etesd a gyereket az o igenyei szerint, ne masok huledezese szerint! Ha en masokra hallgatok mar reg tapoznam a fiam. Nem beszelve az orvosi ajanlasra ejjel nappal 3 orankenti etetes... Mikor a fiam szuletese ota 4-5 orankent eszik, 35 fokban surubben, mert ugye szomjasan. Szoval ennyit az altalanositasrol, es az atlagokrol! Mindenbaba egyedi! A babadra figyeld a tobbieket hallgasd meg aztan figyelj a picire.
2015. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!