Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 1 hónapos a kisfiam és tápszer...

1 hónapos a kisfiam és tápszerezünk is milumil komfort 1-et es tapszer elott szoktam cicire tenni?

Figyelt kérdés
van mikor semmi nincs a cicimbe van mikor maximum 40ml es 120ml tapszert szoktam bekeverni van mikor hagy benne kb 20-30ml -t van mikor megeszi az egeszet attol fugg hogy a cicimbe mennyi van. Szerintetek sok? Aminek ki kell jonnie az ki is bukik belolle. Erre azt mondta a vedono h tuletetem es hogy szervi karosodasa lehet a gyereknek meghogy egy elhizott gyerek lessz. De most ha kell neki mert eleg falank a picikem akkor ne adjak neki? Mit javasoltok es mit szoltok hozza? Mert igen megeszi azt a sok kajat meg sokat is bukik de utana nyugodt. ?
2016. okt. 19. 05:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mekkora a pici sulyra,hosszra? Mit ir a doboz adagolásra?


Az en kiskanyom ennyi idosen 80 akat evett. Bar mas fajta tapszert kapott.

2016. okt. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Agyamra mennek az ilyen védőnők.

Egy babát nem lehet túletetni, mert ha már tele van, akkor nem kéri a kaját. Ők így működnek. Lányomra is ezt mondták, fiamra is és egyik sem elhízott és szervi bajuk sincs.

2016. okt. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szeptember21.-en 3700-al szuletett odabent lefogyott 3450-re aztan haza jottunk 24.en es a meres 3.an volt akkor volt 4040gr uatana voltunk ra tobb mint 1hetre akkor nem irtak be a kiskonyvbe es voltunk most tegnap elott akkor volt 4650gr de ha fel is kel hamatabb mint 3 ora en addig nem adok neki mig elnem telik az ido mert ugye a tapisokat nem lehet olyan gyakran etetni. Van mikor alszik 5 orat is. Erre a vedono mondta h szigoruan keltsem 3 orankent :O h ha fel keltenem szegenyt akkor ugyn ugy ilyen sokat hizna mert akkor 3 orankent tomnem es akkor egy nap legalabb 8szor enne vagy tobszor igy meg kb 5-szor eszik es megis hizik. Nem ertem tegnap a dokino irt fel neki bebat merr h lehet azert ilyen falank mert lehet ez a tapszer nem teliti el felirta. Ebbe meg burgonya kemenyito van este meg evett belole 90ml es gorcsolt tolle rettentoen igy meg nem is lattam. Ugy h mar nem ertem teljesen ossze vagyok zavarodva mar mindenki azt mondja h valtsak dr not :((((((
2016. okt. 19. 07:05
 4/11 A kérdező kommentje:
Hat igen ezert nem ertjuk mi sem a parommal mert ami felesleg neki azt ugyis kibukja nem ?
2016. okt. 19. 07:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia ne agodj azon mennyit eszik az en babam 150 ml evet 3 naposan a korhazba a csecsemos csajok azt mondtak oruljek h eszik tuti nincs baja( agyhartya gyulladas gyanuval volt az intenziven szuletese utan) 4050 grammal szuletett 4200 hoztuk haza 3 hetesen volt 5 kg :) imadja a pocakjat maid ha elindul ugyis lemozogja
2016. okt. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jól gyarapodó, jó súlyú babát éjszaka kelteni, hogy megetesd????? Ekkora butaságot már nagyon régen hallottam!


Ha a Beba-tól hasgörcsei vannak, akkor természetesen többet ne add neki, maradj annál, ami nektek bevált. A súlygyarapodása pedig normális, legközelebb vidd el neki ezt a táblázatot és ajánld szíves figyelmébe:

[link]


És igen, ha van rá lehetőséged, érdemes volna megfontolni az orvosváltást.

2016. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam bebából evett 90 milit ennyi idősen. Azért emeltem ki a bebát, mert később 3 hónaposan 180 ml tápszert evett és nagyon nyugtalan volt milumilból pedig 150 milivel legalább jóllakott.
2016. okt. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Marhaság az egész.


Adjál neki amennyit elfogad, éjjel ne keltsd fel enni, ha nem éhes. Kaja közben is egyszer megbüfiztetheted, úgy kevesebbet fog bukni és mert habzsol annyira.


Józan paraszti ésszel is marhaság amit mondtak neked, hiszen ha 5-ször eszik 120-at vagy 8-szor 75-öt az ugyanúgy 600 ml. Egyiktől dagadt lesz, másiktól nem? Hülyeség. Egyen úgy ahogy jól esik neki, mi sem vagyunk egyformák.

2016. okt. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Teljesen eggyet ertek veletek :) Ma megyek is a masik dokihoz hogy vegyen at minket itt teljesen azt hiszik hogy hulye vagyok de komolyan ugy kezelnek meg ugy beszelnem velem mintha meg akarnam olni a gyerekemet. Meg azt is mondta tegnap az orvos h beutalja a gyereket korhazba h allitsak be az etkezeset :O mondom dehogy kuldi be kuldje az o gyereket hamar o igy letudja hogy ad neki keveset azt hagy sirnon a gyerek az ehsegtol johogy elalszik utana a gyereke mikor kisirja magat szerencsetlen es ugy kifarad. Az egesz csaladom levan padlozva h ezeket mondja a doki meg a vedono. Mikor mondja hogy keltsem fel mindig csak bologatok neki h oke rendben de felnem fogom kelteni szegenyt azert h nem ehes es tukmaljam bele a kajat. Nekunk is mien lenne mar ha keltenenem hogy hé haver kelj fel mert enned kell es nem is vagy ehes
2016. okt. 19. 09:59
 10/11 A kérdező kommentje:
Voltunk a masik dr nonel halistennek meg ertette a problemam es csak lesett mikor mondtam neki h allandoan azzal traktalnak h csak 90ml ehet es mondta h mien mar ez h csak annyit ha meg ehes annyit egyen ammenyit akar nem hulye az a gyerek :D meg azt is mondta hogy felne keltsem mert hulyeseg. Ha jol van lakva akkor fejlodik ha alszik :D irt fel neki masik tapszert is ami az egesz csaladnak bevallt amit a masik dr no nem akart a milupat :)
2016. okt. 19. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!