Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Márciusban memstruáltam...

Márciusban memstruáltam viszont Április 12. én kellett volna megjönni.! Hogy számolok?

Figyelt kérdés
Honnan tudom hogy hány hónapos vagyok?! Akkor már Márciusban estem teherbe?
2019. júl. 29. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elobb meg ahhoz terhesnek is kell lennie hogy te mar "honapos legyel".

Ha aprilis ota nem jott meg azota miert nem teszteltel? A masik meg hogy mar reg el kellett volna menned orvoshoz. Ha teherbe estel es atlepted a 12 hetet akkor lemaradtal egy nagyon fontos genetikai vizsgalatrol! Ennyi a tortenet.

2019. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de amíg ennyire tájékozatlan vagy, szexelni sem kellene, nemhogy gyermeket vállalni. A terhességet egyénként az utolsó menstruáció első napjától számolják. Tehát március valahanyadikán kezdődött a menstruációd. Onnantól kell számolni a 40 hetet. Az átlagos terhesség 40 hétig tart. Betöltött 38. és 42.hét között születő babák az időre született babák. 38.hét előtt született baba koraszülött, a 40.hét betöltésétől terminus túllépésről, 42.hét után túlhordásról beszélünk.
2019. júl. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Második, cáfolnám. 36 hét előtt született babánál beszélünk koraszülöttségtől. 231 betöltött gestaciós idő előtt született,kora babának minősül. Ezen kívül minden másban igazad van.

Kérdező 14 éve vagyok a nőgyógyász pályán, sok butaságot láttam már de a kérdésed is ebbe a kategóriába sorolható.

Először is azt sem tudjuk védekezés nélkül történt-e az aktus, ha igen akkor arra rá számolunk 7-14 napot, ez a beágyazódási folyamat. Ha ez letelt és a menstruáció elmarad, nem terhességi tünetet keresünk vagy számolunk a semmibe hanem tesztet végzünk. Ha negatív és mégis késik, fel keresünk egy orvost. Ennyi az egész. Ha ezekkel az alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, javaslom a védekezést.

2019. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!