Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sikeres lombikból megmaradt...

Sikeres lombikból megmaradt embrióval mit csináltatok? Beültetés? Felajánlás másnak? Felajánlás tudományos célra?

Figyelt kérdés

2019. aug. 2. 11:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Tudományos célra biztosan nem adnám...tudom, hogy csak egy sejtcsomó, tudom hogy nem érez, nem is életképes, de akkor is az én gyerekem, ne kísérletezgessen rajta senki. Másnak viszont felajánlanám, ha valaki így boldog édesanya lehet, hát örömmel adom. Bár igazából ha tervezünk még babát, akkor eltetetném magamnak.
2019. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

Tudanyos ajanlanam fel, vagy megsemmisitesre, ami ugye nalatok nem jatszik.

En nem birnam elviselni a tudatot, h van biologialag meg egy gyerekem valahol a nagyvilagban...

2019. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy én is a tudományos célt választanám. Sokkal inkább zavarna, hogy van egy gyerekem valahol, aki az én génjeimet hordozza.
2019. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

Tudományos céllal nem egy családnak segíthetsz, hanem akár millióinak.

Más családnak nem adnám, mert zavarna és biztos őt is érdekelné, hogy kik a szülei és miért nem kellett. Vagy a miért pont ő került máshoz. Lelkileg szerintem neki és nekem is megterhelő lenne.

Megsemmisítést azért nem, hogy legyen értelme a létrejöttének.

2019. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%
Ez most komoly? Nem is tudtam, hogy van ilyen,hogy más család kapja esetleg?? Akkor valahol lenne egy gyerek, aki lehet hogy kiköpött olyat, mint én, vagy a férjem vagy a gyerekünk? Ez nekem nagyon bizarr sajnálom... Nagyon fura lenne. El sem tudom képzelni.
2019. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%
Mi fagyasztani kértük későbbre. Majd a megsemmisítését választottuk. Mi nem akartuk hogy más szülje meg,nevelje fel a mi embriónkat/gyermekünket. De szerintem ez egy morális kérdés,, eztndenki maga tudja eldönteni, kinek mi fér bele az értékrendjébe, életébe.
2019. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
92%
Embrióadományozást nekünk nem ajánlottak fel, csak fagyasztás - megsemmisítés- tudományos célra felajánlás közül választhattunk. De legutóbbit is csak akkor sorolták fel, ha fagyasztásra alkalmatlan az embrió. Mi a fagyasztás mellett döntöttünk, a nem megfelelő embriókat pedig tudományos célokra ajánlottuk fel. Végül az élet másképp döntött, 5 embrióból 1 volt tökéletes, őt ültették csak be (és várjuk most nagy szeretettel :) ), a többiek megálltak a fejlődésben, tehát fagyasztani nem tudtunk.
2019. aug. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%
Igazából mindegy hogy felajánlod másik nőnie vagy tudományos célra. Mindenképp gyerektelen párokon segítesz. Nekem nem lenne szívem tudományos célra felajánlani. Inkább odaadnám másnak. Hatha boldog család lesz belőlük.
2019. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
91%
Beültettetném vagy felajánlanám másnak. Ebben a két opcióban van lehetősége kifejlődni.
2019. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
67%
Ajánlanám, hogy térjetek át a NAPro-ra a lombik helyett. Sokkal nagyobbak a siekrességi mutatói, és nem kell ilyen döntéseket hozni, nem kell 10 saját gyerekedet megölni azért, hogy egy legyen.
2019. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!