Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsony progeszteron szintel...

Alacsony progeszteron szintel honnan tudom van e peteérésem?

Figyelt kérdés

Pcosra gyanakodtak kezdetben mert sok apró cisztát mutatott az uhm. És össze vissza volt vérzésem, Majd kaptam mastodynon cseppet hogy normalizálja.

Orvost váltottam közben , és a mostani azt mondta nem lehet PCOM mert már voltam egyszer terhes és simán teherbeestem. Elküldött hormonvizsgálatra. Minden normális progeszteron szint alacsony. Semmit nem írt fel. Annyit mondott próbálkozzunk nyugodtan nincs itt semmi gond. Nem értem mert teherbe nem esek.. jó nem régen próbálkozunk 5 hónapja de nekem életem leghosszab időszaka úgy érzem.

Mondta , hogy egészégesen éljek továbbra is stb. Normális a testsúlyom , nincs pajzsmirígy és cukorproblémám.

De mégis nem kellett volna valamit felírnia erre? Vagy uhra járatni, hogy kiderüljön van e egyáltalán peteérésem?


2019. aug. 2. 20:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Kb 16 Napon készült a vérvétel . A mensim mostanában 35-40napra jött meg, ezért volt a vizsgálatok tömkelege. De egyenlőre ezt találták gondnak, mégsem kaptam rá semmit csak homeopátiás cseppet. Nem igen hiszek ezekben sajnos.
2019. aug. 3. 07:31
 12/16 anonim ***** válasza:
91%
16.napon ennek a vérvételnek semm értelme nem volt.
2019. aug. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Azt mondta azért küldött így mert nem tudjuk mikor lehet ovum.

Na mindenesetre köszi a válaszokat. Kicsit megnyugodtam.

2019. aug. 3. 08:12
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

Én nehezen hiszem el, hogy van egy orvos, aki az ilyen alap dolgokkal nincs tisztában. Ezeket amiket kért a 3. és 5.nap között kéne levetetni. Ennek nincs köze a peteéréshez.

Ezen kívül van egy úgynevezett 21.napi hormonsor, amiről írtam. Az van peteéréshez kötve. Szabályos 28 napos ciklusnál a pé középidőre esik, ezért van, hogy rá 7 napra kérik. De ha tudod mikor van ovud (pl uh-os cikluskövetés vagy LH teszt alapján), akkor onnantól kell számítani a 7 napot és akkor levetetni a progeszteront, prolaktint és ösztradiolt, más nem is kell. Ha ezt sem tudod, akkor erre írtam hogy az átlag ciklushosszodból számolj vissza.

Az, hogy a TSH-d jó, nem jelenti hogy jól működik a pm-ed. A T3 és T4 meg az anti TPO és antiTG fontosabbak.

De gondolom majd utánamentek ezeknek, ha 1 év múlva se lesz baba.

2019. aug. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Pedig hidd el így történt ahogy írom..
2019. aug. 3. 08:37
 16/16 anonim ***** válasza:

Elhiszem, de ez nonszensz.

Én biztos keresnék egy normális dokit még ha magán is. Van néhány akit tudok ajánlani.

2019. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!