Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő telik el a megtermé...

Mennyi idő telik el a megtermékenyítéstől, a beágyazodasig pontosan?

Figyelt kérdés

2019. szept. 3. 02:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Változó


Erre nincs pontos adat.

7-10 nap

2019. szept. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt hittem két hét. Akkor nem vagyok terhes. Köszönöm a választ!
2019. szept. 3. 05:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
késik?tudod mikor volt ovud?attól függetlenül lehetsz mert később is lehet peteérésed.
2019. szept. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 khniki ***** válasza:
7-12 nap
2019. szept. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Jól írták, kb. egy hét, viszont sokszor a megtermékenyítés nem pont akciókor van, megesik, hogy a spermiumok már várják a csak pár nap múlva kilökődő petesejtet, szóval így jön ki a két hét. Plusz ugye a teszt sem mindegy, milyen idős terhességet képes kimutatni, és mennyire koncentrált vizeletből végzed. Szóval a negatív amíg nem jön meg, mindig kétesélyes. De ha nem középidőben történt, a legutolsó kérdéses aktus után 14 nappal érdemes leghamarabb megcsinálni és 21 nappal utána bízhatsz tutira is az eredményben.
2019. szept. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hittem két hét. Akkor nem vagyok terhes. "


Ezt így kijelenteni nagyon könnyelmü dolog.

Egyrészt azt nem tudhatod, mikor történt (volna) a megtermékenyítés - mert általában ez nem egyezik az aktus napjával, nem tudhatod, mikor volt peteérésed - mert nem csak kzöépuidöben lehetséges, és nem tudhatod, mennyi idö, mire a megtermékenyített petesejt eljut a méhbe és beágyazódik - ugyanis itt is több nap eltérés lehet.


Az aktus után két héttel lehet elöször pozitív a teszt, de akkor sem biztos, hpgy már kimutatja a terhességet.

2019. szept. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ! De, pontosan tudom, mikor volt peteeresem, mert ovulációs tesztet használok. Szóval 21.-en volt.
2019. szept. 3. 08:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért szokás a két hetet hangoztatni, mert az aktus után akár 2-3 nap eltelhet a megtermékenyülésig. Innentől kezdődik az a 7-12 nap, de a beágyazódás után is időre van szükség, hogy kimutatható mennyiségű hcg termelődjön. Attól, hogy maga a folyamat rövidebb, legalább két hét kell ahhoz, hogy a terhesség biztosan kimutatható legyen.
2019. szept. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát kiderul. Pontosan tudom, mikor volt peteeresem, a napokban kellene megjonnie, úgyhogy pár nap és fény derül a dologra bár szerintem nem vagyok terhes.
2019. szept. 3. 09:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy 7-10 nap a beágyazódás. Attól a hcg nevű hormon nem fog rögtön olyan számban megjelenni, hogy tuti pozitív teszted legyen. Illetve egyénenként változó, hogy kinek mennyi és milyen gyorsan termelődik. Tehát ahhoz elég hcg kell legyen a szervezetedben, hogy kimutassa a teszt. És ahhoz nem biztos, hogy elég 7-10 nap. Tehát ne mondd ki, hogy tuti nem vagy terhes. Amíg nem késik minimum 3-4 napot a vérzésed és tesztelsz úgy negatívat, addig még simán lehetsz terhes akkor is, ha pontosan tudod, hogy mikor ovuláltál!
2019. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!