Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulin és glükóz terhelés...

Inzulin és glükóz terhelés eredményeim értelmezése?

Figyelt kérdés

Glükóz :


0' : 4.6mmol/l


60': 8,0


120': 4.4



Inzulin:


0': 4.7 mIU/l


60': 41.1


120': 34.4



Homa IR: 1,0


2019. nov. 5. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Ez IR lesz. Nem durva, de IR. Több okból:

- nagyon magas a 60 perces cukrod

- a 120 perces beesik a 0 perces alá

- a 60 perces inzulin a 0 percesnek max az 5-szöröse lehetne - itt majdnem a 10-szerese

- a 120 perces inzulin max a 3-szorosa lehetne a 0 percesnek, illetve a 60 perceshez képest nem csökken eleget.


A 160 g-os diéta és a mozgás (heti 3-4szer 60 perces intenzív, aerob mozgás, közepes-magas pulzuson) tuti. A gyógyszert majd eldönti a doki.

2019. nov. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oh de kár :( akkor ez okozhatja szerinted az aknét is?
2019. nov. 5. 21:19
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ment a zöld kéz!
2019. nov. 5. 21:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az aknét inkább pajzsmirigy probléma (pl alulműködés okozhatja) - ami az inzulinrezisztenciával együtt gyakori. Keress egy nagyon jó endokrinológust, akit sokan ajánlanak a szakértelme miatt. Budapesten és Kecskeméten tudok ajánlani is.
2019. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Budapesten ha tudnál azt megköszönném 😊
2019. nov. 5. 21:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem az előző válaszoló vagyok, de én őt szívből ajánlom:

[link]


Egyébként az eredményeid alapján ez valóban enyhe IR lesz! Az aknék okát sosem lehet biztosan megmondani, de nekem a 160 grammos diéta óta csodás arcbőröm van. Mindig elárul a bőröm, ha bűnöztem. :)

2019. nov. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz bekerülni hozzá, de nagyon megéri, főleg ha babaprojekt miatt is fontos

[link]

2019. nov. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat, és a segítséget! Mindenkit felpontoztam :)
2019. nov. 6. 07:27
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Leletet értelmezni orvosi kompetencia.

15 éve vagyok IR -es, ismerem a (saját) számaimat, de nem venném a bátorságot leletet elemezni anamnézisfelvétel, személyes találkozás és nem mellesleg orvosi diploma nélkül. Nektek sem ajánlom. Endocaret javaslom én is. És hogy ne elemezz fórumon eredményeket!

2019. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Úristen, nem gyógyszert íratott fel a kérdező.

Egy cukor-inzulin leletet meg nem agysebészet értékelni, csak tudni kell az összefüggéseket. Ehhez nem kell anamnézis, hogy lássa az ember. Egy beeső 120 perces cukor semmilyen anamnézissel nem lesz megfelelő. Ésatöbbi...

De persze a diagnózist és a kezelés menetét az orvos kompetenciája kimondani. Attól még tanácsot lehet adni. Aztán a kérdező azt csinál vele amit akar...

2019. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!