Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 6 hetes terhes vagyok. A...

6 hetes terhes vagyok. A munkahelyemen 6-8 kg-os dobozokat emelgetek. Lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
igen lehet.
2010. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb menj el a védőnőhöz a kiskönyvért és azzal jelentkezz a munkaadódnál. Ez nem játék. Neki kötelessége olyan munkakörülményeket biztosítani,amik nem ártanak a babádnak. Ha nem tud, akkor pedig táppénzre mehetsz végig...
2010. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Még a probaidőmben vagyok, augusztus 31-én jár le a probaidőm!:S Kirughatnak ha megtudják h terhes vagyok nem? Hisz még proba idő alatt vok.
2010. júl. 18. 11:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom nem lett az emelgetéstől, pedig még 8 hónapos terhesen is azt csináltam.
2010. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha még próbaidőn vagy, akkor tényleg nem szabad elárulnod, ha fennáll a lehetősége, hogy kirúghatnak. A próbaidő után sajnos bármilyen indokkal megkerülhetik, hogy szerződést adjanak és erre a terhesség nem kifogás. Szerintem amit tehetsz az az, hogy nem lehajolsz, hanem guggolsz emelésnél, az tehermentesít valamennyire.

Nagyon ritka, hogy valaki az emeléstől bajt szenvedjen, inkább arra figyelj, hogy ebben a nagy melegben elegendő vitamint és folyadékot juttass a szervezetedbe!

2010. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én a kezdetektől fogva emelgetem a kisfiam, igaz nem folyamatosan, csak egy nap többször aki 14 kilo, most már a 29. hétben vagyok. de jobb vigyázni az emelgetéssel, mert bizony lehet tőlle bajod.


nem akarlak megilyeszteni de az első babámmal mikor terhes voltam akkor én is ládákat emelgettem, meg terméseket - kertészként meloztam - nem könnyü melo. és el is ment a pici 8hetesen. de az igaz h kiderült akkor h rhnegativ vagyok és a dokim nem mondta h melyik okozta a vetélést - az elemgetés vagy az összeférhetetlenség - de jobb vigyázni.


remélem minden ok lesz veletek. boldog babavárást.

2010. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:D!
2010. júl. 18. 12:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb félni, mint megijedni! Valaki valóban 8 hónaposan is emelget és nincs semmi baja, de valakinél az emelgetés komoly gondokat okoz.

Én biztos, hogy nem kockáztatnék!

Nekem tankönyveket kellett emlegetni, és nagyon sokszor szúrt utána a pocakom. Szerencsére nem lett baj, baba is jól fejlődik, viszont így utólag úgy érzem nem érte meg emelgetni, mert fájt, feszült a pocak, és ez idegességet okozott.

2010. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ, tőled és a magzattól. Ha úgy van elrendelve, hogy neki meg kell születnie, akkor úgy lesz és minden ok, de ha nem akkor feküdhetsz egész nap az ágyban mozdulatlanul lehet, hogy akkor is vége a dolognak.

Én a harmadik gyermekemmel hegyeket mozgattam meg és minden ok volt, 36,5 évesen két nehéz terhesség és szülés után.

2010. júl. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!