Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhpempőt szednék, mikor kezdjem?

Méhpempőt szednék, mikor kezdjem?

Figyelt kérdés
Egy éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését, gyermekvállalási szándék miatt. Egy vetélésem már volt, azóta a ciklusom 26-44 napos. Mikor érdemes elkezdeni a méhpempőt? Ha megjön, vagy előtte, és 28 napig szedjem folyamatosan aztán 28 nap szünet? Férjem már szedi 5 napja ő 90 napos kúrát fog tartani, de én már teljesen belekavarodtam weboldalakba, mindenhol mást írnak... Tapasztalatok esetleg?

2020. jan. 12. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Először minden utánaolvasás nélkül szedtem, nem kötöttem semmihez a bevételét. Másodszor is csak úgy szedtem + folsavat hozzá, akkor sikerült is a baba (bár nem tudom, hogy kimondottan ezek miatt, mást is bevetettem, gyertyaállásban voltam, nem stresszeltem rá a témára). Most viszont kicsit utánajártam, úgy olvastam, hogy menstruáció első napjátóp kell kezdeni, és valóban 28 napig, aztán 28 nap szünet, aztán megint 28 napig szedni... Első hónapon túl vagyok, nem lett baba, tartottam szünetet, addig terhesvitamint szedtem (úgy néz ki, most sincs baba), és hiába nem jött még meg, már elkezdtem újra szedni, mert letelt a 28 nap (megint folsavval kiegészítve).

Szerintem csináld te is így, ahogy én, hogy a méhpempő közötti szünetekben valami terhesvitamint szedj.

2020. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm szépen a választ!

Akkor szerinted elkezdhetem most függetlenül a menstruációtól , és szedjem 28 napig, ha megjön addig akkor közben is szedhetem?

2020. jan. 13. 11:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Mikor jött meg utoljára? Kb. mikorra várod? Én az elkezdésével azért megvárnám míg megjön, aztán úgy 28 nap szedni, 28 nap után szünet...
2020. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utoljára dec.10-15-ig volt meg, azóta még nem. Szerintem jan.20 utánra nem várom, kiindulva az előző több mint 40 napos ciklusból. Megvárom akkor a menstruációt és utána kezdem szedni, annyit már csak kibírok. 😀
2020. jan. 13. 13:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Na még jó hogy feltettem a kerdest, ma reggel megjött. Úgyhogy már reggel ettem is éhgyomorra méhpempőt, nagyon pocsék íze van de csak pár percig "tart" , ezt annak írom aki esetleg a későbbiekben szeretne enni ilyet . Ma kezdtem a 28 napos kúrát, aztán 28 nap szünet. Kíváncsi vagyok lesz-e valamilyen hatása. 😍
2020. jan. 14. 13:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy elérje a hatását! Egyébként, ha már meg is születik a baba, szoptatás alatt is lehet szedni. :)
2020. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is drukkolok neked! 😍
2020. jan. 14. 17:29
 8/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Kicsit utánanéztem, itt amit írnak meg pont máshogy kell. Most már én is elbizonytalanodtam. :( Csak ugye én már elkezdtem a kúrát novemberben, már ehhez a 28 napos dologhoz tartom magam.


"A különböző készítmények közül a tiszta méhpempő a legértékesebb és szervezetünk számára a leghasznosabb. Léteznek liofilizált, kapszula, tabletta formájában kapható változatok, de ezek hatása elmarad a tiszta állagú hatásaitól. A méhpempőt szokták mézzel keverve is forgalmazni, ez kellemesebb íz élményt jelent, Az ízéről fontos tudni, hogy egyáltalán nem kellemes, nem édes, inkább savas, és kicsit csípős, állaga pedig kásásnak mondható.


Adagolásra általában napi 2 grammot ajánlunk, a női ciklus rendezésére és babaváráshoz, A menstruáció elmúltával kezdjük a kúrát. Folyamatosan kell szedni a vérzés kezdetéig naponta 2×1 grammot, majd szünetet tartani a vérzés utolsó napjáig. E rövid szünet után újra kell kezdeni a következő vérzésig, és így tovább. (Ez normál esetben úgy néz ki, hogy 21 napig szedjük a pempőt, majd 5-7 napig szünetet tartunk, attól függően, hogy kinek milyen hosszú a ciklusa.)


Ezt 4-6 hónapig ismételni, majd 1 hónap szünet után ismét lehet kezdeni a kúrát, ha addig nem következik be a fogantatás. Amennyiben sikeres a fogantatás, csak a terhesség 3 hónapjáig javasoljuk a méhpempő fogyasztását (kerülendő a placenta túlzott erősödése), majd a baba megszületése után újból el lehet kezdeni, mint a tejtermelődés fokozását elősegítendő. Férfiaknál 60-90 napos kúrát ajánlunk a javulás érdekében, napi 2×1g adagolással."

2020. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen. Igazából már mindegy, mert az első ciklus napon kezdtem. Majd meglátjuk hogyan tovább. A férjem 90 napos kúrát tart.

2020. jan. 16. 07:44
 10/10 anonim ***** válasza:
En Hegyi József méhésztol rendeltem és hetente tartottuk a kapcsolatot az informatorral. Menstruáció 1.napjan kell abbahagyni és az utolsó napon tehet mikor elmulik akkor kell megint elkezdeni. Én így szedtem.
2020. febr. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!