Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe lehet esni az esemény...

Teherbe lehet esni az esemény utáni tabletta bevétele után is?

Figyelt kérdés
Bővebben Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e hogy méhen kívüli terhességem legyen,az esemény utáni tabletta bevétele után is? Mert olvastam pár oldalról,a méhen kívüli terhesség tüneteiről, és aggódom mert 4 gyakori tünetből egy volt nekem. Az pedig a pecsételő vérzés,barna vérzés. Rá kerestem más oldalakra is,de mind ugyan ezt írja a 4 közül. Nagyon hálás lennék a normális válaszokért.
2020. febr. 16. 14:55
 1/7 anonim válasza:
66%

Hó közi vérzés is pont ilyen. És a méhen kívüli terheség esélye nagyon kicsi. És az esemény utáni tableta azt teszi hogy be indutja a mensidet így ki mosodik a sperma a meg termékenyítetlen peteselytekel együtt. Szét b@ssz@ a hormonház tartásod. Ha mégis nagyon aggódsz akkor menny vele dokihoz. Neten keresztül nem lehet segíteni ezen.


21/l

2020. febr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nem szeretnék bunkó lenni,

de ez miért van az "anime" témakörben?

2020. febr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges. De kevés az esélye. Barnás pecsételő vérzés pedig akár egészségesen is előfordulhat. Rengeteg dolog okozhatja. Az esemény utáni is, de ez még nem utal méhen kívüli terhességre.
2020. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csinálj egy tesztet, az pozitiv lesz akkor ia, ha méhen kívül van.
2020. febr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az animét pedig azért írtam,mert nem jutott hirtelen más az eszembe. 😅
2020. febr. 16. 21:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Barmi elofordulhat en fogamzas gatlo mellett estem teherbe, na az mehen kivuli lett (nem hiszem hogy koze van hozza) de nekem pozitiv lett a tesztem, viszont eleg halvanyak voltak es kb 4 nap keses utan kezdodott a verezgetes barnazgatas, egy het mulva mar jott a fajdalom is melle, amikor 5000 hcg mellett sem lattak mehen belul babat akkor tudtam hogy ez nem lehet mas csak mehen kivuli. Egyenkent az elso hozzaszolo egy orbitalis baromsagot irt. Ket fele esemeny utani letezik magyarorszagon a ketto egy es ugyan az csak a gyarto mas Az Escapelle sürgősségi fogamzásgátló készítmény, melynek alkalmazása 72 órán (3 napon) belül javasolt olyan közösülést követően, amelynek során fogamzásgátló módszert nem használtak, vagy a szokásos fogamzásgátlás nem volt megfelelő.

Az Escapelle a petefészekben termelődő sárgatesthormonhoz hasonló, szintetikusan előállított hatóanyagot, levonorgesztrelt tartalmaz. A létrejövő terhességek kb. 85%-át lehet megelőzni Escapelle alkalmazásával, ha a készítményt a védekezés nélküli közösülést követő 72 órán belül alkalmazzák. A gyógyszer nem mindig akadályozza meg a terhességet, de mindenképpen hatásosabb, ha a védekezés nélküli közösülés után a lehető leghamarabb beveszi. Sokkal előnyösebb, ha 12 órán belül veszi be, mint ha a 3. napra halasztja azt.

Az Escapelle feltételezhetően az alábbiak szerint működik:

- meggátolja a petesejt kiszabadulását a petefészekből;

- meggátolja, hogy a spermiumok megtermékenyíthessék a már esetlegesen kiszabadult petesejtet.

Az Escapelle csak abban az esetben előzheti meg a terhességet, ha a védekezés nélküli közösülést követő 72 órán belül alkalmazzák. A fennálló terhességre már nem hat. Amennyiben az Escapelle bevétele után történik védekezés nélküli közösülés, a gyógyszer nem fogja megakadályozni a terhességet.

Az Escapelle használata nem javasolt az első menstruációs vérzés megjelenése előtt.

2020. febr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt hallottam már hogy fogamzás gátló szedése alatt is megeshet az illető. Szerencsére nincs semmi,voltam dokinál is,és hát eddig még semmi nincs,de ahogy olvastam a válaszod,kicsit megijedtemxd remélem nem lesz semmi.
2020. febr. 25. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!