Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tavaly decemberben voltam...

Grófházy kérdése:

Tavaly decemberben voltam rákszűrésen minden rendben volt. Múlt héten kellett visszamennem dokihoz ellenőrzésre, met volt egy vetélésem október elején. Most nem lett jó a kenetem, HPV, és P3-as kenet. Tiszta ideg vagyok. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Soha nem hanyagoltam el,évente mentem,és egész életemben nem volt semmi fertőzésem.Valki mondjon valami bizatót!

Lehet ilyen eredmény gyulladástól estleg?


2008. nov. 21. 21:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

feleségemnek volt

két éve halott

2008. nov. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazán nagyon sajnálom,hogy elveszítetted a feleséged.

Remélem nem ez vár rám is

2008. nov. 21. 23:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A méhnyakrák szűrés eredményét P1-P5 skálán értékelik. P1 és P2 esetben még nem beszélhetünk rosszindulatú folyamatról, P3 már további teendőt igénylő érték, a P4 és P5 pedig egyértelműen rosszindulatú elváltozást jelez. A "P" a módszer feltalálójára, Papanicolau tudós nevének kezdőbetűje, s arra a festésre utal, amely után mikroszkóp alatt vizsgálják a keneteket. A citológiai vizsgálat során a méhnyak hámsejtjeit vizsgálják, miután kenetet vettek a méhnyakról, a külső méhszájról valalmint a méhnyaki csatornából.


A P3-as citológiai utalhat gyulladásra és utalhat úgynevezett rákmegelőző állapotra, vagyis kezdődő, esetlegesen daganat irányába továbbfejlődő hámelváltozásra. A hüvelyi kezelés megoldhatja a gyulladást. A méhnyakon most lévő, kóros hámsejtek leválásához több hét szükséges, valószínűleg ezért hívta vissza két hónap múlva a nőgyógyásza.


1. Amennyiben két hónap mólva a kontroll vizsgálat P2, akkor - a biztonság kedvéért - újabb 2-3 hónap múlva megismétlik a citológiai vizsgálatot.


2. Amennyiben 2 hónap múlva a kontroll vizsgálat ismét P3, akkor kórszövettani vizsgálatra kerül általában sor, mely során egy kis műtéttel kúp alakú szövetdarabot vágnak ki a méhszájból, és ezt szövettani vizsgálat során (ami a citológiánál pontosabb eredményt ad) értékelik.


Remélem ez egy kicsit megnyugtat!!!

2008. nov. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok... Ezt egy másik oldalról másoltam be ahol ez volt a hölgy kérdése:


Kérdés :

P3 lett a cytológiai eredményem. Aggódom, ez most mit jelent? Két hónap múlva kell visszamennem. Hüvelyi kezelés után újabb cytológia.

Miért csak két hónap múlva kell visszamenni?

2008. nov. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne nyugtalankodj! Nekem tavasszal volt egy P3 HPV. Nyár közepén egy kúp alakú kimetszés, amit itt olvashattál az előző hozzászólótól. Utána 6 hét nemi tilalom. A mütét nem fájt. Azóta lett egy P2-es eredményem. 3 havonta kell menni rákszürésre egy éven keresztül. Nőgyógyász javaslata, nyugodtan belevághatok a babaprojectbe :)

Ha a következő eredményed is P3, lehet hogy követsz, de akkor sincs semmi baj. Sokszor előfordul, hogy magától rendeződik. Amit tehetsz: Immunerősítés!

Drukkolok! R.

2008. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nyugi! tudom könnyű ezt mondani,de ez általában csak valamilyen gyulladásra,vagy fertőzésre utal!

az első válaszolónak üzenem,hogy nagyon sajnálom ami történt,de ezzel nem hiszem,hogy megnyugtattad a kérdezőt,sőt... inkább ne írtál volna semmit!!!!!

majd meglátod minden rendben lesz! amúgy megkérdezhetem hány éves vagy?

2008. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat.Utolsó kérdezőnek:30 éves vagyok.

Ha érdekel valakit,akkor hétfőn meg tudom mondani mit mondott a doki.Az első választól eltekintve nyugodtabb vagyok egy kicsit

2008. nov. 22. 19:05
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok! persze hogy érdekele,feltétlen írj! várom!

jó egészséget!

2008. nov. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sok sikert az orvosnál és jó híreket! MAjd írsz!

2008. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Megjöttem a dokitól.AZt mondta nem kell bet....

AKinek HPV-je,vagy a gyanúja fenáll,ott van p3-as kenet,és nem ez a világvége.Isorinosine-t kell szednem nekem is és a páromnak is 3x2-t 8 napig,plusz nekem 10 nap Klion hüvelykúp.

Január közepén ismét kenetvétel.

Kicsit megnyugodtam.

2008. nov. 24. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!