Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátlót szedek, mégis...

Fogamzásgátlót szedek, mégis rettegek. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
3. hónapja szedem a Jangee-t, semmi hiba nem csúszott a szedésbe. Sőt, több alkalommal is vettem be 2 tablettát, mikor úgy éreztem, hogy a fogamzásgátló hatás gyengült (alkohol, híg széklet), de kiderült, hogy felesleges volt a két tabletta. A legutóbbi megvonásos vérzésem teljesen időben megjött, utolsó héten tartok most a levéllel. Van enyhe mellfeszülés, hangulatingadozások, de figyelem a testem, és sohasem tapasztaltam peteérésre utaló tüneteket, mint ovulációs fájdalom, tojásfehérjeszerű nyák, kis vérezgetés. Ma felhívtam a nőgyógyászom, és azt mondta, hogy fogamzásgátló mellett is vannak tünetei a peteérésnek, tehát érezném magamon, ha lenne. sohasem maradt ki egy szem sem, max. 1 óra eltéréssel szoktam bevenni a gyógyszert. ennek ellenére megtörténhet a fogantatás?:(
2020. aug. 26. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minek szeded, ha ennyire rettegsz? Akkor használj óvszert és kész, azon látod, ha ki van szakadva.

A tabletta teljesen megbízható, ha normálisan szeded. 3-4 éve szedek, de sose volt semmi probléma. De én nem is parázok szét az agyam minden hónapban...

2020. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

100%-an semmi nem véd. Aki szexel az lehet terhes. Fogamzásgátló mellett is van esély, bár kicsi. Ismerősöm így lett terhes a 4. babával.


Rettegni nem kell, ez az élet rendje, max a kritikusabb napokon használjatok óvszert mellé vagy csak kényesztetés legyen. Ha félsz tőle még ez a legjobb megoldás. Ovu előtti 5 nap és utána 2 napban kell jobban vigyázni és nem lesz gond. Azért nem az a jellemzőbb, hogy terhesek lesznek az emberek, de az esély sosem nulla. (bár őszintén szólva nem tudom ilyenkor mennyire van peteérés, bár nyilván, ha teherbe lehet esni mellette, akkor előfordul)

2020. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ovu előtt 5 nap? Fogamzásgátló mellett nincs ovuláció. Ha meg véletlen van, akkor nem a ciklus szerint van, hanem ahogy elcseszte a tabletta szedését pl.
2020. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Sőt, több alkalommal is vettem be 2 tablettát, mikor úgy éreztem, hogy a fogamzásgátló hatás gyengült (alkohol, híg széklet), de kiderült, hogy felesleges volt a két tabletta."


Ez most nem értem. Egy időpontban két szemet vettél be? De akkor hónap végén annyival kevesebb szem volt, nem?


Ezt magyarázd már el kérlek, mire gondoltál. A fog.gátló nem cukorka, hogy amikor kedved van, akkor egyszer kettőt veszel be, aztán a levél végén meg elfogyott a bogyó és kimaradt a hónap vége.


Akkor te nem vagy védve, mert helytelenül szeded a fogamzásgátló tablettát és jogos a félelmed. Így lehet peteérésed.

2020. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.


Illetve nincs peteérése ilyenkor az embernek. Nulla, nuku. Felejsd el, hogy van (HA ÉS amennyiben helyesen szeded és nem marad ki egy szem se). El se indul az a pete, ilyenkor nyugalmi állapotban vannak a petefészkek, nem funkcionálnak. A tablettának pont az a lényege, hogy a hormonokat kívülről visszük be a szervezetbe, ezzel mesterséges ciklust hozunk létre (3 hét + 1 hét, ami az áttöréses vagy megvonásos vérzés időszaka). A méh fala hónapról hónapra szépen elvékonyodik, nem épül fel annyira, mint egy normál ciklusban, de mivel a szervezet abban az egy hétben nem kapja a hormonjait, ezért jelentkezik a megvonásos vérzés, ami szintén nem menstruáció.


Miért beszélnek sületletnségeket a nőgyógyászok? Vagy te érted félre a tabletta működését?

2020. aug. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vezetek egy kulon level tablettat csak arra, hogyha esetleg valami problema lepne fel, abbol potlok, tehat egy szem se hianyzik es nem is hagytam ki soha. A tabletta mukodesi mechanizmusa is vilagos szamomra, egyszeruen csak nagyon parazos vagyok, nem szeretnek gyereket.
2020. aug. 26. 22:50
 7/9 anonim ***** válasza:

"Vezetek egy kulon level tablettat csak arra, hogyha esetleg valami problema lepne fel, abbol potlok, tehat egy szem se hianyzik es nem is hagytam ki soha."


Akkor most van egy háromhavi adagos dobozban három levél tablettád és amikor úgy érzed, hogy "valami probléma lépett fel", akkor megbontod a harmadik levelet és onnan veszel ki szemeket és van, hogy dupla adagokat szedsz be egy alkalommal? Jól értem?


Akkor valahonnan csak hiányoznak azok a szemek, nem? A gyógyszertárban annyit írnak fel neked, ammenyi a recepteden van, nem többet, nem kevesebbet. Vagy halmozod a fog.gátlót és 2 havonta váltod ki a 3 havi adagot, hogy legyen tarcsi adag??!


Komolyan mondom, ne csináld. Ez nem játék. Nem úgy kell szedni, ahogyan te éppen jónak érzed.


Rá van írva a beteg tájékoztatóra világosan és érthetően (olvastad?): HA hányás vagy hasmenés miatt úgy érzi a páciens, hogy kiment belőle a tabletta, AKKOR kiegészítő védekezést, VAGYIS óvszert kell használni egy hétig kb.


HA elfelejtetted be venni az aktuális szemet és másnap (24 órával később) a köv. adagnál jut eszedbe, hogy elfelejtetted az előzőt, AKKOR ÉS CSAK AKKOR kell bevenni egyszerre két szemet, hogy lehetőleg ne maradjon ki egy szem se.


OMG. Hány éves vagy egyébként? Lehet nem kéne még szexelni, ha ennyire félsz és felelőtlenül szeded azt a tablettát.

2020. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
18 eves vagyok, meg baratkozom ezzel a modszerrel. Koszonom amugy a segitseget.
2020. aug. 27. 10:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor azt tanácsolom neked, hogy ezt ilyen formában felejtsd el, hogy úgy szeded a fog.gátló tablettát, ahogy éppen jónak látod. Mert bizony lehetnek következményei.


Illetve abban is egészen biztos vagyok, hogy a nőgyógyászod erre, ilyen formában nem bólintott rá, hogy úgy szedd a fog.gátló tablettát, mint a mentolos cukorkát. Hogy egyszer-egyszer be kapsz kettőt, mert kételkedsz a hatásában. Ha nem tudsz bízni a készítményben, akkor inkább NE szedd!

2020. aug. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!