Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha babát szeretnénk, kell...

Ha babát szeretnénk, kell vagy érdemes előtte valamit szedni? Halottam az elevitről, de valaki azt mondta, ha sokat szedünk nagy lesz a baba feje? ! Honnan tudjam mennyit szedjek?

Figyelt kérdés
mikor kezdjem el szedni?2 hónapja hagytam abba a gyógyszert,azóta várom hogy teherbe essek!
2008. nov. 27. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Trhesség előtt 3 hónappal érdemes folsavat szedni a velőcsőzáródás megelőzésére. Az Elevit is jó, sok minden van benne a folsav mellett. Szedjed nyugodtan, nem a fje lesz nagy, hanem esetleg a baba, d ezt még senki sem bizonyította. De inkább nagyobb legyen, mint beteg valami hiányállapot miatt, vagy életképtelen nyitott gerinccel mondjuk.
2008. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia anyu egész terhessége alatt szedte az elevitet meg elötte 3hónapot és nem lett nagya hugom feje és nagyon szép baba
2008. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is a folsavat javaslom, hogy elkezdd most szedni kizárólag annak van jelentősége a teherbe esés ELŐTT.

Aztán, majd ha már tudod, hogy terhes vagy, ráérsz terhesvitamint szedni. És majd akkor neked kell kitapasztalnod azt is, hogy melyiket bírod egyáltalán szedni. Az Elevittel, Gravidával és társaikkal sokaknak meggyűlik a baja ( gyomorégés, hányás, fejfájás, és ez tutira nem annak köszönhetően, hogy az első harmad ilyen )

de ha bírod, jó ha szeded végig a terhesség alatt, és a szoptatás alatt is. Ha meg a tablettásokat nem fogod bírni, akkor Hipp Natal.


Szerintem a nagyfejű baba mendemonda. Meg az is, hogy aki terhesvitamint szed, könnyebben terhes lesz. EZ csak egy olyan mese, amit a gyógyszergyár akar velünk elhitetni. Köze nincs a teherbe esés megkönnyítéséhez.

2008. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem egy doki mondta, hogy okés az Elevit, de később a benne lévő vivő anyag gondot okoz neked. Mert azt nagy dózisban fogod szedni.

Olyan vitamint kéne szedni, ami inkább természetes alapú!


Én csak folsavat szedek+ Cvitamint+ meg majd vasat, és néha a régi multivitamin pezsgőtablettámat...

És keresek alternatív megoldást, mit lehetne szedni.

2008. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én a terhességem előtt 1 hónappal kezdtem el szedni az Elevitet. mindennap egy szemet, majd az 5 hónaptól csak hetente 2-3 szor szedtem be az Elevitet. és nem lett nagy feje a babának. fejkörfogata 34 cm és 3090 g született.

Állítólag ha valaki szedi a vitamint terhessége előtt hamarabb megfogan a baba!

Sok sikert a babához!

2008. nov. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az butasag,h a vitaminoktol hamarabb megfogan a baba.En is terhesseg elott 2-3 honappal kezdtem el szedni a folsavat a dokim ajanlasaval,napi 1 szemet majd miutan terhes maradtam szedtem 1 hetig az Elevitet,mire rajottunk h attol vagyok rosszul es a doki letiltoyt rola...de rengeteg gyumolcsot ettem...a verkepem jo volt ugyhogy nem irt ki masikat maradt a folsav 3 honapos korunkig ,aztan a masodik trim. elkezdtuk a vasat+neha 3 vitamint+neha 1 1 Mg-ot...es minden OK nallunk,mar csak azt varjuk h napokon beluk kibujjon a mi ki babocank.(a 37 hetes uh-n voltunk 3280gr-osak,nagy es eros baba)

De ha akarod,kerdezd meg a dokidat

Sok sikert!

39 hetes pocis

2008. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*bocsika ugy latom melle nyomtam,nem 3 vitamint hanem C vitamint
2008. nov. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!