Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azoktól szeretnék kérdezni,...

Azoktól szeretnék kérdezni, akik szedtek clostybegytet! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ezelötti két ciklusban szedtem clostyt.

Már rögtön az elsö hónapban pecsételgettem a 9.dpo-tól, majd megjött idöre a rendes menzeszem. Következö hónapban szintén volt pecsételés 11.dpo-tól. Majd rendesen megjött idöre.

Ez az elsö hónap closty nélkül. A 14.ciklusnapon vagyok, és megint barnázok kicsit. Ezelötti hónapokban mindig ezen a napon volt pozitív az ovu teszt. És másnap(15.ciklusnapon) meg újra negatív.

Szerintetek a closty borított fel mindent? Azért van a barnázás? Ezelött sohasem volt. A fogamzásgátló abba hagyása után is egyböl beáltt a ciklusom rendesen.

Mit gondoltok, ideje lenne már ezzel felkeresni az orvosom, vagy várjak meg még egy-két ciklust.

Ez a 9.próbalkozós hónapunk.

Járt más is így a closty miatt? Vagy épp a baba project alatt?

Köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 22. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptál progeszteront a closti mellé??
2020. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem ez a 7. closti-s ciklusom, de soha nem volt semmi problémám vele. Nem tudom, ez mekkora segítség, de én a helyedben azonnal beszélnék orvossal.
2020. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Progeszteront en se kaptam. Ha az rendben miert kéne melle amugy?

Egyebkent a closti vagy barmilyen peteeres srekento gyogyszert havonta szigoru ellenorzes alatt szabad csak szedni. Remelem ez nalad is igy volt, mert ha nem akkor kb most kerj idopont a leheto leghamarabbra. Valoszinu komoly baj nincs, ha tipelnem kene en is a progeszgeronra gyanakodnek, de az sem epp normalis ha ennyire alacsony.

2020. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert akinek closti kell, annak nagy eséllyel progeszteron sem árt...
2020. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen problémàm, de én is kaptam mellé progeszteront, amit a peteérést követően kellett szednem. Meg is fogant a babám.
2020. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Ezt ertem, de ez csak talalgatas nem? Nekem volt hormonkep kerve elotte es az alapjan tökéletes volt a progim es nem is kaptam. Nem igy kene alapjaraton minden esetben?

Nem koteked amugy, csak en igy tudom :) azt hittem, hogy a closti befolyasolja a progi termelést..

2020. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Marmint, higy azert kaptatok plusszba

Bocsi

2020. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!

Nem volt ellenörzés mellette, mert én külföldön élek.

Nyáron voltam otthon, akkor elmentem az éves ellenörzésre a nögyógyászhoz. Mondtam neki, hogy egy ideje nem jön össze a baba. Ez épp menzesz után volt. Vissza hívott egy héttel késöbbre, ránézni, hogy alakul a peteérés és a méhnyálkahártya vastagsága. Minden jó volt, de írt fel két havi clostyt. Aztán ezután már kellett vissza jönnöm, így nem tudtuk követni a peteérést, és sajnos a 21. Napi hormon panel sem fèrt pont bele. Pedig el akart küldeni.

Igy viszont ezt(ha az a probléma, amit írtok), nem tudom, hogy oldom meg itt.

Amúgy is rossz az orvosi ellátás, de most a vírus miatt még mindig csak telefonos idöpontok vannak. Személyesen nem talalkozol a dokival. Meg ez csak házi orvos. Ö küldene tovább esetelg nögyógyászhoz. De egy idöpontra is minimum két hetet kell várni.

☹️ Így még kevesebb esély lesz, hogy sikerüljön a baba.

Lehet megpróbálom felhívni az otthoni orvosom. Hogy mit gondol erröl, meg azért kérek ide is idöpontot.

2020. szept. 22. 12:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem meg se említette a doki, hogy kéne mellé, progeszteron pótlás. Innen nézve, nem volt valami alapos ez ügyben.
2020. szept. 22. 12:34
 10/12 anonim ***** válasza:

A hormonpanel a lényege az egésznek, na meg az átjárhatósági vizsgálat. Apuka jelöltnél egy spermakép vizsgálat. Az én dokim pl ezek előtt fel sem ír semmit, hogy szedegessék a páciensek. Elég nagy felelőtlenség sztem 😲😲

Ha lesz végre lehetőséged az adott eü helyzetben keress egy rendes szakembert. Elég meredek Clostyt szedni uhs követés és bármi nélkül. Különben ez a gyógyszer okozhat elég komoly terhességi betegséget is mellékhatásként sajnos tapasztaltam

2020. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!