Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig életképesek a spermiumo...

Eszo kérdése:

Meddig életképesek a spermiumok odabennt?

Figyelt kérdés

mi a minimum..kb 2 nap?

totál összezavarodtam. azt hittem, hogy 7-én volt a pé-m..voltunk is együtt, meg 8-án is..de azóta nem tudtunk sajnos..

és 9-e este újre pé szerű tüneteim lettek, meg ma is!

szóval nem tudom mi van! ilyen még nem volt!!

A 8.-ai együttlétből még lehet esély ha csak ma van a pé-m?


köszi előre is!

nem akarom, hogy erről a hónapról is lecsússzunk!


2010. aug. 10. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
átlag 2-3 nap. orvosilag bizonyított rekord 8 nap. de ne ezzel kalkulálj :)
2010. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Találtam egy jó leírást:

"A spermium élettartama rengeteg mindentől függ. A sperma egyedi élettartamától, egészségétől, befolyásolja a környezet és a hüvely (testhőmérséklet, pH szint, a relatív savasság), a nyaki nyálka jelenlététől, és minőségétől, képes-e a sperma a hüvelyen keresztül méhbe jutni..

Ha a legideálisabb körülményeket vesszük alapul (ideális hüvelyi / méh környezetben, termékeny CM, erős sperma egészségre, stb.), akkor a spermium legfeljebb hat, vagy hét napig képes életben maradni.

A legtöbb esetben azonban azt tudjuk feltételezni, hogy nem lesz minden optimális, így csökkenni fog a spermiumok élettartama és mozgása. A spermiumnak át kell jutni a hüvelyen,és a méhnyakon. Ha erre nem kerül sor rövid időn velül, akkor a spermium hamar elpusztul.

Az élettartam általánosan maximum 2-3 nap.

Szerintem jókor voltatok együtt :-)

2010. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

14:36-nak köszi a részletes infót!

remélem, hogy sikerül, mert sajnos munka miatt, most alig találkozunk, és még ritkábban pé-kor..szóval..reménykedem!


Utolsónak: köszi a nagy semmit! nagyon érdemleges hozzászólás volt!

2010. aug. 10. 15:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolso! Te normalis vagy ugy oszinten? Biztos pasi vagy. Ha nem tudsz ertelmes valaszokat irni, inkabb ne szolj hozza!!! Veled kellene azt csinalni amit irtal, csak a vegbeleden at.


Hogy a kerdesre is valaszoljak. Sztem siman van eselyetek, ha tenyleg most van peteeresed. Mi 4 nappal az ovu elott voltunk egyutt es sikerult. Nem is gondoltam volna. Pedig mikor aznap es utana voltunk egyutt, az nem valt be.

Sok sikert! :-)

2010. aug. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi. Kozben ugy latom valahogy toroltek is azt az undorito, serto hozzaszolast. Termeszetesen nem annak szantam, aki szepen reszletesen valaszolt.
2010. aug. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi!!akkor reménykedem!:-))
2010. aug. 11. 06:31
 7/10 Szasz89 válasza:
100%

Szeretném pontositani a némileg ellentmondásos #2 választ.

A hüvelyi környezet NEM ideális. Részben azért lesz nedves együttlétkor, hogy ezt ellensúlyozza.


Számszerűsitve az élettartamot:

37°C-on kb 15-18 óra (testhőmérséklet),

20°C-on kb 40-72 óra (szobahőmérséklet),

a hüvelyben 2 óra (savanyú környezet),

a méhben kb. 25 óra,

a petevezetékben kb. 48 óra.

2013. okt. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-esnek köszi a kimerít választ..

azóta már 10 hónapos múlt a kislányom :-)

2013. okt. 28. 13:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Abban a hónapban össze is jött, kedves kérdező? :)
2015. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csincsy ***** válasza:
100%
A kerdes 2010-es... szoval valoszinuleg nem!
2016. szept. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!