Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok erről a megoldás...

Mit gondoltok erről a megoldásról? Lehet így gyerekünk?

Figyelt kérdés
(Nem találtam jobb témakört) Szisztok, mi egy leszbikus pár vagyunk! Én 27 éves vagyok a párom 28. Szeretnénk babákat, mi mindenképpen sajátot szeretnénk, úgy tervezzük hogy két babánk lesz, ugyan azon férfi donor áltál fogalmazzunk úgy hogy “teherbe esünk”, persze nem egyszerre. Így a gyermekeink is legalább féltestvérek lennének, és a mi vágyaink is valóra válnának! Mit gondoltok, működhet? Előre is nagyon köszi!

2020. dec. 1. 17:36
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
*mind a ketten
2020. dec. 1. 17:49
 12/21 anonim válasza:
68%
Most ezt nehezen hiszem el, hogy leszbikuskent szexelni akartok pasival fecskendo helyett... ha 20 alkalom kell, hogy teherbe essetek akkor annyiszor kefeltek majd vagy hogy? Ennyire nem lehettek butak ennyi idosen, szoval remelem kamu kerdes.
2020. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudon van-e olyan férfi aki ezt bevállalná. Bennem bennem lenne a kisördög hogyha férfi lennék,hogy hiába nem akarja azt a gyereket, meg ti sem, de ott azért ebből bizony lehetne hátránya. Bármikor kérhettek gyerektartást ugyebár ha ne adja isten megszorulnátok legyen plusz pénz. Főleg nem menne bele senki 2 gyerekbe


Amugy nem értem miért nem jo a mesterséges

Oké nem vér szeribti tesók lennének, de igazábol a családotok sem lenne szokványos. Attol még szerethetik egymást ugyan úgy..

2020. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
41%

13.


Erről nem lehet előre szerződést írni (ügyvéddel, közjegyzővel, stb, ami kell), hogy soha nem követelhetnek a kérdezőék gyerektartást?

2020. dec. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nem, mert ez magyarországon törvénytelen.
2020. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, erről nem lehet.törvényileg nem engedett. Tehát szerintem nagyon esélytelen hogy ebben a formában akinek egy csöpp esze is van belemenjen. Ha csak nem be lesz huzva a csőbe..
2020. dec. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak bizalom kérdése. Ha van olyan barátotok, aki ezt vállalja, akkor miért ne? Sokkal bensőségesebb megoldás, mint a mesterséges megtermékenyítés. Arról valóban nem lehet megállapodni, hogy nem fogtok tartásdíjat kérni, de ugyanúgy arról sem, hogy a férfi nem jön követelni a láthatást. Tehát ez mindkét fél részéről kockázat. De ha egyébként közel álltok egymáshoz az illetővel, és megbíztok egymásban, akkor miért ne?
2020. dec. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nemtudom, én akármennyire is bíznék benne, ezt nem tudnám. Főleg hogy tudom nem a férfi nemhez vonzódik. Meg ez nem olyan dolog hogy na jó megtörtént felejtsük el. Hanem igenis akárhányszor meglátnám tudnám az én gyerekem.
2020. dec. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 1Léna ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés.

Mindketten vágytok arra, hogy saját testetekben, egy férfival közösülve, természetes úton babátok legyen, anyává váljatok, és apa nélkül neveljétek fel.

2020. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A törvény ezt elvileg nem engedi, de persze nem tudja megtiltani a dolgot, de érdemes tisztában lenni azzal, hogy:

1. a törvény nem véd titeket, ha a kiszemelt donor visszaél a bizalommal,

2. a törvény a gyereknek jogot biztosít arra, hogy megismerje a biológiai szüleit,

3. az apának törvényi jogai és kötelességei vannak a gyerek felé, egy anya pl. tulajdonképpen nem mondhat le a tartásdíjról, ésnem tilthatja el az apát a gyerektől.

Nekem úgy tűnik, ezt nem igazán gondoltátok át a rószaszín habos-babos "babázunk" idillen túl... Milyen szerepet szántok a gyerekek apjának? Az apa milyen szerepet szán magának a gyereke életében? Hogyan dolgozzátok fel, ha az egyiknek összejön, a másiknak nem (pl. mert genetikailag nem kompatibilis a pasival)? Hogyan fogjátok kezelni az esetleges konfliktusokat, tudván, hogy ha perre kerülne a vita, a bíróságnak a törvény alapján kell döntenie?

2020. dec. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!