Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Szóval az van hogy lefeküdtünk a barátommal védekeztünk stb minden okés volt. Utána rá másfél órával volt még egy menet de elszakadt a gumi. Persze rögtön észrevettük vagyis hát nagyon hamar, rögtön abba hagytuk és be sem fejeztük már. Ekkor a menzeszem már 6 napja elmúlt. Kell aggódnom? Értelmes válaszokat légyszi.

2020. dec. 13. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ha veszel egy terhességi tesztet abból nagy bajod nem lehet. Aztán ha gáz van, akkor ha jól emlekszem ilyen 6000 Ft körül van az esemény utáni tabletta.
2020. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az esemény utáninak már késő. Ez tegnap( 12.12) délután történt.
2020. dec. 13. 21:23
 3/7 anonim válasza:
26%
Szerintem rossz kategória, van erre is külön.....
2020. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért ebbe raktam mert 17 évesek vagyunk
2020. dec. 13. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

1. Az esemény utáni 72 órán keresztül lehet hatásos

2. Én nem feltétlen aggódnék ennyi miatt.

Egyrészt azért, mert rövid időn belül a második kör volt, így eleve kevesebb sperma gyűlt fel (kevesebb előváladék), másrészt azért, mert sokan megszakításos módszerrel ,,védekeznek” minden egyéb nélkül, és közülük rengetegen megúszták. Ha tényleg egyből észrevettétek, akkor nem kell félni, mert jóval több esély van arra, hogy nem vagy terhes. Elméletileg megvan rá az esély, de elég kevés.

2020. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mensi elmúlásától 6. nap az kb. 10-11. nap mensi kezdetétől, tehát átlagos hosszúságú ciklusnál abszolút termékeny időpontban voltál.

A terhességi tesztnek jelenleg semmi értelme, csak a következő menstruáció időpontjàtól mutathat valamit.

Az esemény utáni tablettát 72 óráig lehet beszedni, de minél előbb, annál inkább esélyes hogy hatni is fog. Recept köteles, nőgyógyász tudja felírni, nekem legalábbis nem sikerült háziorvostól kisírni.

2020. dec. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 15. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!