Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baratnomnek ketszer volt iden...

Baratnomnek ketszer volt iden missed ab-ja, elso februarban, masodik a heten, nem volt szivhang a hatodik heten. Mindket terhessegenel ez volt a problema. Valaki hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés
...mar azt se tudom hogy vigasztaljam,foleg hogy 31 hetes terhes vagyok,es nem is nagyon merek a szeme ele kerulni,mert tudom,csak megjobban fajna neki latni engem.Ez lehet valami genetikai betegseg,vagy csak sima veletlen (amit ketlek),hogy mar masodszor jarta meg szegeny?az elso utan is nagyon maga alatt volt,most viszont teljesen,es azt hajtogatja,hogy nem akar tobbet soha babat,mert meg egy vetelest nem elne tul.Az elso utan 7 nogyogyasz vizsgalta meg,es nem talaltak semmi bajat,azt mondtak neki szedjen terhesvitamint,es par honap mulva probalkozzanak ujbol,de ne elje nagyon bele magat,ha megis teherbe esne,mert "nem szabad"(meg ilyet?!!).Volt mar valaki hasonlo helyzetbe?Mit lehetne tenni???Valaszaitokat koszonom!
2010. aug. 12. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 4 volt, az 5. terhesség lett sikeres. Nálam az derült ki, hogy lisztérzékeny vagyok. Fél év diéta után össze is jött a baba.

Mindenképp ki kell vizsgáltatnia magát. Nem szabad feladni.

Tudom, hülyén hangzik, de minél több vetélésem volt, annál kevésbé "kottyant meg".

Úgy kell felfogni, hogy ez a szerencsésebb. Vagyis, hogy teherbe tud esni, és már csak az okot kell megtalálni, hogy miért mennek el ilyen korán a babák. Ha nem is tudna teherbe esni, az rosszabb lenne.

2010. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt olvastam még régebben (egyik hsz írta)egy dolgot.Szóval a lényeg, hogy anyukája 5 vetélés után (semmilyen indok nem volt rá)maradt vele terhes. Merthogy a többi valószínűleg fiú lett volna, és valamiért csak lányt tudott kihordani. És ez egy nagyon ritka de létező "baj", a kromoszómákkal van összefüggésben.(Az már a fogantatás pillanatában eldől, hogy fiú vagy lány lesz-e, mint tudjuk) Próbálkozzon még, ha a lelke kicsit rendbejön, ha szervileg minden oké vele, jó a nyálkahártya stb. legalább egyszer sikerülnie kell kihordani a terhességet!
2010. aug. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszaitokat!
2010. aug. 12. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! En is igy jartam. A 8. heten mentem eloszor uh.-ra. Nem volt szivhang es a baba csak 6 hetesnek felelt meg, ami lehetetlen volt. Elhalt es nem dobta ki a szervezetem tobb, mint egy honapig. Missed ab lett belole. Ennek 3 honapja. A mutet utan ket hettel mar megkezdtuk a probalkozast, eddig sikertlenul. Tanacsot adni nem tudok sajnos. En is felek, hogy megint megtortenik,de jussunk el odaig egyaltalan, hogy sikerul, mert az sem nagyon megy. Az elozore is 7 honapot vartunk. En is ugy vagyok vele (ez lehet morbid lesz), hogy minel tobbszor sikerul es megy el, annal nagyobb esely van, hogy egyszer megmarad. Egyik munkatarsamnak is 4 vetelese volt 1 even belul. Most van a 6. honapban es minden ok. Ki jart jobban , kerdezem En? Sztem O. Az utolso vetelesenel olyan lazan fogta fel es csodalkoztam rajta, de valszeg az lehet benne amit az elozo valaszolo irt. Minel tobb volt, annyal konyebben veszed. nalam nem igy lenne, de annal nagyobb esely lenne.

Egy masik ismerosomnek is ket spontan vetelese volt, 6 es 9 hetesen. Most 10 hetes es eddig minden ok. ez is mind 1 even belul.

Szoval lehet , hogy kovetkozo alkalommal sikerrel jarnak. Kivanom!

2010. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sárgatest elégtelenség!

[link]

Nekem ez volt a problémám.Ki tudja hányszor vetéltem volna még el,ha nem kapok progeszteron pótlást!

2010. aug. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!