Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azokhoz szólna a kérdésem,...

Azokhoz szólna a kérdésem, akik nehezen vagy sajnos egyáltalán nem estek teherbe. Mi számít bántó magatartásnak egy gyerekes anyukától?

Figyelt kérdés
Van két gyerekünk és hamarosan találkozunk ismerősökkel, akik között van egy házaspár, akik már több, mint 2 éve próbákoznak. Lesznek gyerekek is velünk, mert még picik. (Covid miatt ne aggódjatok, szabadtéri, távolságtartós játszi lesz. Erre vonatkozóan nem kérek megjegyzést.) Szeretnék nagyon tapintatos lenni velük, ezért igyekszem minél kevesebbet beszélni a gyerekeinkről. Erről jutott eszembe a kérdésem, hogy még mire kell odafigyelni. Mivel bántottak meg benneteket?

2021. jan. 6. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem állsz neki kérdezősködni, neadjisten eszet osztani arról, hogyan kell gyereket csinálni, meg ne görcsöljenek rá, meg ilyesmi, akkor nem igazán van mivel megbántani őket.
2021. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Felnőtt emberek, tudják, hogy vannak gyerekeitek, nekik meg még nincsen, nem hiszem, hogy ezt a helyzetet nem tudnák magukban lerendezni. Ha ez gondot okozna nekik, nem találkoznának veletek.
2021. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az a bántó és idegesítő,ha kérdezgeti vki,hogy mikor jön már a baba vagy "Ti nem akartok gyereket?" meg hasonlók.Az,hogy a gyerekéről beszél engem nem zavar,csak a sok hülye kérdés szokott idegesíteni.
2021. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinél érdemes belekérdezni, mert nem mindenki szeret róla beszélni (ha pont rossz hangulatban van esetleg). Ha magától belekezd a témába akkor nyugodtan kérdezősködhetsz, mert szeretne róla beszélni.

Kerüld a szokásos rossz szöveget amit szeretnek egy meddő párnak mondani: "engedd el, majd akkor jön", "ne stresszelj rá", "biztos sikerülni fog"(ezt nem lehet tudni). Van egy baráti pár akinek van 2 gyereke, semmi problémám nincs a szituációval. Nagyobbnak keresztszülei vagyunk, kisebbik pont akkor született amikor nekünk is született volna, de elvetéltem. Szívesen járunk/járok velük össze.

Viszont sógornőmből egyre jobban elegem van, mert 2020-ban csak panaszkodni tudott egyfolytában, válás miatt, 2 gyereke miatt. 9 és 7 éves a 2 gyerek, és egyfolytában megjegyzéseket tesz, hogy milyen könnyű gyerek nélkül, mennyire nem ér rá semmire, mintha férjem néha le akarná beszélni, hogy gyereket akarjunk, mert ő megbánta az egészet. Mi pedig küzdünk már lassan 5 éve, ezt tudja is. 3 lombikon vagyunk túl, és tavaly ebből 2 vetélés lett. Ezt mind tudja is, nekem már találkozni sincs kedvem vele. Mi pont gyereket szeretnénk, ő meg csak panaszkodik hogy az milyen rossz ha van.

2021. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia 4/4-es!Én sógornőm is érdekes néha...Más szempontból mondjuk.Például mindig dicsekszik hogy miket vettek a férjével a gyereknek és hogy milyen okos és szép és jujj és jajjj.Mindent megvesznek neki ami teljesen felesleges,de nem mondhatsz semmit vagy rád támad,hogy mit okoskodsz ha nincs is még gyereked.Nagyon el van kényeztetve a kislány,de tényleg.Rossz nézni amit művelnek,de Hálisten nagyon ritkán futunk össze.Ő is mondja hogy milyen nehéz a gyerekkel és hogy ő még hetente 3-szor melózik is 4 órában és hogy a háztartás is ott van.Ebben anyósom támogatja is,mármint a panaszkodásban.Pedig anyósom 4 gyereket nevelt fel nagymama segítsége nélkül,tehát igazán rászólhatna,hogy ne panaszkodjon már annyit:D
2021. jan. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Néha úgy érzem,hogy mi kicsit "levagyunk nézve",mert még nincs gyerekünk.Sóginőm férje is olyan beképzelt és unszimpatikus
2021. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Úgyhogy 4/4-es nem vagy egyedül :)
2021. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es jókat mond tényleg.

Egyébként Kérdező már az hogy ez megfordul a fejedben, abból látszik hogy empatikusabb vagy sok más embernél.

Valóban, ne tegyetek kommenteket ("na, be fogtok vére valamit jelenteni?" "most már igazán belehúzhatnátok!" á lá sógornőm), ne vájkáljatok a dologban, kivéve ha a másik felhozza. A kéretlen tanácsok (próbáltad az x...et? jaj csak ne görcsölj rá! stb.) felejtősek.

Jó, ha nem 110%ban csak a gyerekekről fogtok beszélni,de persze a beszélgetés nagy része úgy is róluk szól majd, de ha pár felnőttes témát becsempésztek, máris jobb.

2021. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Fú hát igen, ez a panaszkodás is rém kegyetlen lehet!

Egy rokonomnak annyira balul sült el az első császára, hogy soha többé nem lehet terhes. Inkább haraptam volna le a nyelvem, mint hogy panaszkodjak a kétgyerekes nehézségekről neki :/

2021. jan. 6. 16:01
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én érintett vagyok a témában, mert 4 év után jött össze a baba. Az idő alatt viszont szívesen voltam kisgyerekesek társaságában, mert nagyon szeretem a gyerkőcöket és ilyenkor mindig kihasználtam az időt egy kis kötetlen babázásra vagy játékra, ha nagyobbak voltak. ☺️

Ha valakivel úgy jött ki, még el is meséltük, hogy hogy alakulnak a kivizsgálások, hol tart a folyamat, mi a gond stb. Ilyenkor örültem, ha csak simán végighallgattak érdeklődéssel, de nem kezdtek el észt osztani, hogy de miért nem próbáljátok meg ezt vagy azt stb. Ami nekem rosszul tudott esni, amikor panaszkodtak a gyerekre, hogy "Ne tudd meg, nem alszunk már 2 éve." "Nektek milyen jó még, hogy csak ketten vagytok, cserélhetnénk egy hétvégére." Stb. Ezek elég tapintatlan megjegyzések.

2021. jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!