Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Védekezés mellett késik 39...

Védekezés mellett késik 39 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén töltöm a 40-et, 3 gyerekem van. Az eddig viszonylag pontos, 24-26 napos ciklusom az utóbbi hónapokban felborult teljesen: 15-19 napra jött meg az elmúlt két alkalommal, most pedig (a 25 napos ciklusohoz viszonyítva) a 30. napon tartok, és még semmi. Reggeli tesztem negatív lett, tünetem egyáltalán nincs. Az egyetlen szóba jöhető együttlét december 23-án volt, óvszerrel védekeztünk, minden rendben volt vele. Létezik, hogy a korom miatti hormonális ingadozás okozza a rendszertelen menstruációt? Kicsit korainak érzem... Illetve ugye a terhesség ezek alapján nagyjából kizárható? Nem szeretnénk több gyereket. És azért ijedtem meg, mert késni nem szokott, talán ha egyszer fordult eddig elő, akkor sem ennyit. December 10-én voltam nőgyógyásznál éves rákszűrésen, mindent rendben talált UH-on is, az utolsó menstruációm december 13-án kezdődött.
2021. jan. 11. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet hormozavar, azt egy sima nőgyógyászati vizsgálat, nem mutatja ki.


Ha bizonytalan vagy, menj vissza a dokidhoz és kérj beutalót hormonsorra meg teljes kivizsgálásra.


De, a horminpanelt el tudod végeztetni magánban is.

2021. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, az orvosommal mindenképpen beszélek. Régebben voltak kisebb hormonproblémáim, de a szülések óta nem. Az ikreket három és fél éve szültem, azóta rendben voltam teljesen.

Az UH-t azért írtam,mert szervi problémát nem talált, tehát ezt kizártam.

2021. jan. 11. 14:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!