Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő alatt rendeződött...

Mennyi idő alatt rendeződött a ciklusod PCOS esetén diéta, mozgás beiktatásával?

Figyelt kérdés
4 hónapja diétázok és mozgok. A testsúlyom 5%-át már leadtam és jelenleg teljesen normal tartományban vagyok. (Előtte sem volt jelentős súlyfeleslegem.) a közérzetem jobb és a hastáji zsír is eltűnt. A ciklusom azonban nen rendeződik, továbbra is 70-90 napos :( . Az orvos nem javasolt gyógyszert, mert 3 pontos terhelés alapján IR nem is igazolódott. Lehetséges, hogy még idő kell ezért nincs javulás 4 hónap alatt a ciklusban, vagy próbáljak másik orvost keresni? (Ő már a sokadik és endokrinologus). Köszönöm előre is!

2021. jan. 19. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szedj nagy dózisú d vitamint (4000 ne/nap) és inofolicot.

Egyébként több idő kell, és a hármas kezelés sem garancia sajnos.

2021. jan. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem segített:

19 júliusában gyászos IR eredmény és PCO típusú petefészek, +20kg volt rajtam.

Következő pár hónapban:

- elkezdtem szedni én is a myo-inozitolt, d-vitamint, vasat, kevesebbet ettem és figyelni kezdtem a szénhidrátokra (még nem volt akkor tökéletes).

- mozogni kezdtem, főleg kardiót, kb kétnaponta 40 percet

- elkezdtem Avivára járni és hetente 2x otthon csinálni (ez volt az igazi változásfaktor nekem)

- munkahelyet váltottam, lement egy nagy adag stressz, emiatt 2 hónap alatt egyből 6kg mínusz is.


Ezek hatására már 2 hónappal később volt egy számomra normális (33 napos) ciklusom, de végleg 4 hónappal később (19 november) állt be.

Azóta volt hogy egy időre abbahagytam az Avivát és volt is kis stressz, de soha nem borította fel a ciklusom, 1 évvel később teljesen tiszták, egészségesek voltak a petefészkeim és a hormonjaim is optimálisak (pedig, érdekes módon még túlsúlyom van kicsi, de sokat izmosodtam).

2021. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, egy dolog még: nekem amikor 19-ben endokrin dokinál is megfordultam (nem nőtt a szívemhez meg családi gondok is voltak szóval nem volt hosszú életű), szóval ő még a prolaktin szint mérést ajánlotta, mert attól is lehet ilyen probléma (de egyébként pajzsmirigy-hormon gondoktól is). Ezeket még érdemes lenne megnézetned laborban, és utána +1 kör az endokrin dokinál.
2021. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Én is szedem a D vitamint és most fogom kezdeni a barátcserjét. Szedek prenatal multivitamint, amiben emelt dózis vas és folsav van. Emellett egy DIM nevű étrend-kiegészítőt ajánlottak, ami elvileg kiegyensúlyozza az androgén hormonokat. Szedtem egx darabig inofolicot, de semmi hatása nem volt azon kívül, hogy durva éhségérzetem volt mindig miután beszedtem. Ez valószínűleg azért van, mert nincs igazolható IR-em, az pedig az inzulin érzékenységet hivatott rendezni.


Néztek hormonokat nálam, a pajzsmirigy és a prolaktin rendben volt. Tesztoszteron, LH volt magas és a 20. napi vérvétel mutatta, hogy nem volt peteérésem (nem meglepő módon, hisz akkor nem lenne ilyen hosszú a ciklus).

2021. jan. 20. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!