Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő után tisztul ki a...

Mennyi idő után tisztul ki a szervezetből a fogamzásgátló? Mikor leszek terhes? és normális ha 17 évesen gyereket szeretnék?

Figyelt kérdés
2008. dec. 3. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Én azt mondom élj amíg teheted,szórakozz,tanulj,ismerkedj,legyenek barátaid,élvezd az életet,fiatalságod,mert hamar elmennek az évek,és eljön még a te időd.Fiatal vagy nagyon,ne akarj még szülni,a pároddal teremtsd meg a feltételeit,aztán majd jöhet a baba.

A kérdésedre válaszolva,azt mondják 3 hónap tisztulási idő kell,de a mai fogamzásgátlók olyanok,ha egyből teherbe esnél se lenne semmi baj.

Mégegyszer írom,ráérsz!!!!

2008. dec. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Szia. Én 16évesen szültem,most 18leszek nem sokára.A fog.gátlót én amikor letettem,egyből babás maradtam,és semmi baja a fiamnak.sok sikert.
2008. dec. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!az 1-nek,komoly párkapcsolatban élek a barátom szüleinél lakunk és úgy érezzük h minden meg van ami egy baba szükségletének megfelel!!!de azért köszönöm!!!
2008. dec. 3. 18:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy először tanulj, és legalább egy szakmád legyen, mert sosem lehet tudni, hogy hogy alakul az élet és egy gyereket mindig meg kell tudni etetni.

Amin meg el kell ilyen "babát szeretnék" érzés esetén gondolkodni szerintem, az az, hogy nem lesz-e gond,

-hogy nem mehetsz bulizni, akkor amikor csak akarsz;

-hogy nem lesz a baráti körödre annyi idő, mint most;

-ha lesz egy picike emberke, akihez mindig alkalmazkodnod kell majd.

Szóval ha ezeket nem érzed problémának, akkor is még mindig ott van, amit először írtam.


Ezt a néhány dolgot ne vedd lebeszélésnek csak jó tanácsnak. Tanár vagyok egy középiskolában, ahol néhány lány már jött be babával is sírva, hogy nem volt jó ötlet, pedig ő azt gondolta, hogy jó lesz. Ők is hasonló helyzetben voltak, mint Te. Én nagyon tudom sajnálni őket is és a babákat is.

2008. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak azt a mindent ami jelenleg meg van azt ti vagy a "nagyszülők" teremtették elő?Szerintem elég fiatal vagy a gyerekvállaláshoz!Azt a kis picike ártatlan emberkét fel kell nevelni etetni kell,stb...

Nem akarlak ezekkel a mondatokkal megbántani de szerintem még elég korai!Itt nincs az, hogy bocsika meggondoltam magam nem olyan könnyű és nem is tetszik annyira!

Én csak annyit tanácsolnék gondoljátok át alapossan!!!!!

2008. dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt egy szakértői oldalról idézem:


A serdülők csoportjában gyakoribbak a terhesség szövődményei, például az ún. toxaemia (magas vérnyomással, kiterjedt vizenyővel járó életveszélyes állapot) vagy a súlyos vérszegénység. A serdülő anyáknál magasabb az éretlen és koraszülések aránya, így több a fejlődésben visszamaradt újszülött. Gyakoribb a szülés alatti vérzés és a későbbi gyermekágyi fertőzés. Mind anyai mind magzati tekintetben magasabb a halálozás, mint az idősebb korosztályok esetén. És ne felejtsük el, hogy az önmagáról is gondoskodni képtelen leányanya - akinek tanulmányai megszakadtak, szakmája nincs - a szülés után felelős lesz egy másik gyermekért, akit nem tud ellátni.


Sztem várj még vele...

2009. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!